Сабақ: 7-бөлім: \ Мектеп: №80 орта мектеп Күні



Дата13.04.2024
өлшемі41.19 Kb.
#498553
түріСабақ
Су денсаулыққа пайдалы 3 сынып


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: 7-бөлім: \

Мектеп: №80 орта мектеп

Күні: 06.04.2021




Сынып: 3 А, В

Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:




Сабақтақырыбы

Су денсаулыққа пайдалы

Оқумақсаттары

2.2.9.1 Дереккөздер (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мен ақпаратты табу жолын анықтау, берілген тақырып/сұрақ бойынша ақпаратты іріктеп алу және үлгі/ кестеге салу.

Сабақмақсаттары

Дереккөздерді (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) пайдаланып, ақпаратты іздеу, іріктеп алу.

Бағалаукритерийлері

Дереккөздерді (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) пайдаланып, ақпаратты іздейді, іріктеп алады.
Алынған мәліметтер бойынша мәтін құрастырады.

Сөздік қор



Ақпарат, дереккөз, сөздік, анықтама, энциклопедия, Балқаш, көл

Миссия және пайымдау

Өмір бойы білім алу

Жаһандық азаматтық

Табиғат адамзатқа ортақ екенін, өзін табиғаттың бір бөлшегі екенін түсіне білу

Құндылықтарды дарыту

Табиғатты қорғау, аялай білуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

География, қазақ тілі, АКТ

АКТ қолдану дағдылары

АКТ-дан ақпарат, деректер іздейді

Алдыңғы меңгерілген білім



Дереккөздермен жұмыс жүргізуді біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақ басы

3 минут


І. Психологиялық ахуал.
Мақсаты: Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру, жағымды көңіл-күй тудыру. Ана тілін құрмет тұтуға баулу, ұлтжандылыққа тәрбиелеу.

Оқушылар шеңберге тұрып, өлең жолдарын бірге қайталайды.


Туған тілім – бабам тілі – өз тілім!
Туған тілім – анам тілі – өз тілім!
Туған тілім – далам тілі – өз тілім!
Туған тілім – адам тілі – өз тілім!



Сабақтың ортасы
32 минут

Үй тапсырмасын сұрау
Жазайық «Төлқұжатсыз саяхатшылар»


Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Балқаш көлге барайық
Дереккөздерді (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) пайдаланып, ақпаратты іздеу, іріктеп алу.
Дескриптор құру

    • - тақырып/сұрақбойынша қажеттіақпараттарды іріктейді;

    • - жинағанақпаратты жүйелеп,қорытындылайды;

  • жинағанақпаратынбасқаларға ұсынады.



Сөздік жұмысы
Күбі
Күбідей күп-күп пісу
Күншуақ

https://imektep.kz/kz/su-koymasi-osimdikteri-men-zhanuarlari
Сұрақтарға жауап беру
-Адам табиғаттан бөлек өмір сүре ала ма?
-Сені табиғатта не қоршап тұр?
-Балқаш көлі туралы не білесіңдер?
-Балқаш көлі қайда орналасқан?
-Балқаш көліне барып көрдіңдер ме?
-Балқаш көлі қандай? Суы қандай?
Сен білесің бе?тапсырмасын оқу.


Топтық жұмыс
І-топ. Балқашкөлі- Компьютермен
ІІ-топ. Жетісу жеріндегі өзендер - Ноутбукпен
ІІІ-топ. Қаратал өзені- Телефонмен
ІҮ-топ. Қапшағай су қоймасы- Энциклопедиямен
Топтар бірін- бірі бағалайды.
Жазайық
Жинақталған мәліметтер бойынша
деректер жазу.


Т оптық тапсырма
І топ.
ІІ топ.
І ІІ топ.


І топ.


Үйге тапсырма:Жетісу өзендері туралы өлең тауып жаттап келу.
Ж.Д: 30-беті.

Компьютер, ноутбук, телефон, энциклопедия, таныстырылым



Сабақтың соңы
5 минут

Сабақты қорыту.
Бүгін не үйрендік?
Қандай дыбыс түрлері бар?
Кері байланыс
Бағдаршам әдісі арқылы.


Барлығы түсінікті


Сұрағым бар


Түсінбедім

Үлестірмелі материал





Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру:
Қабілеті жоғары оқушылар мәтінді өз бетінше оқып, қажетті ақпаратты таба алады.



Жеке өздік жұмыстарын бағалаймын.



Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау

Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіругекөмектесетінне білдім?

 

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет