Сабақтың тақырыбы Ерлік ұмтылмайды Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата14.09.2022
өлшемі45.33 Kb.
#460699
түріСабақ
адебиеттик оку


Бөлім:

Менің Отаным– Қазақстан

Мұғалімнің аты-жөні

Надирбаева Ж

Күні:

14 09 22 ж

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ерлік ұмтылмайды

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу, теріп оқу, шапшаң оқу
4.2.4.1 аңыз, шешендік сөз, батырлар жыры, фантастикалық әңгімелердің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

Сабақтың мақсаты

  • шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп оқиды;

  • шығарманың жанрлық ерекшеліктерін анықтайды;

  • кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу:
Үй тапсырмасы:
- Туған жердің таулары» тақырыбында сурет салу немесе өлең жазу.
Оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі:
-Сендердің ойларыңша, қандай адамдар батыр, ержүрек болады?
-Өздерің білетін бір батыр туралы ойларыңды ортаға салыңдар. Ол туралы не айта аласыңдар?
- Ендеше бүгінгі сабақта ерлік туралы әңгімелеп, «Қаһарман қыз-Хиуаз» атты шығарма оқитын боламыз.
Сабақ мақсаты жария етіледі.
Топқа бөлу «Санау» әдісімен жүреді.

  1. Жаттығу жасайды.

Жұмысын көрсетеді.


Сұрақтарға жауап береді.


Тақырыпты ашады.







Жаңа білім
15 мин

5 мин
Бекіту


15 мин



(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.
А) Кейіпкер туралы мәлімет.
Ә) Мәтінмен жұмыс.
-«Қаһарман қыз-Хиуаз» атты мәтінді тізбектей дауыстап, түсініп оқыңдар.
Б) Сұрақ-жауап.
-Хиуаз шайқас кезінде өзін қалай ұстады?
-Әскери ұшқыш қыздың мінезі қандай?
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
- Батырлық, ерлік туралы мақал-мәтелдер айт.


Сергіту сәтінде Отан туралы ән тыңдайды.


(Т) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.
А) Бағалау.
Соғыста ерлік көрсеткен батыр қыздар жайлы не білесіңдер?
Оқыған, тыңдаған мәтіндердегі Хиуаз бен бала Хиуаздың ұнаған қасиеттерін атап, кестеге жаз.

Бала Хиуаз

Ұшқыш Хиуаз













Ә) Қорытынды.
-Хиуаздың мінез-құлқынан не ұнады?



Тапсырмалар орындайды.

Ән тыңдап сергиді.


-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді.



Дескриптор:
- Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-3балл.
Мәтін бойынша сұраққа жауап береді-2балл.
Дескриптор:
- Сұрақтарға жауап жазады -2балл.
Хиуаздың ұнаған қасиеттерін атап, кестеге жазады-2балл.
Хиуаздың ұнаған мінез-құлқын атайды-1балл.

«Әде-
биеттік оқу» оқулығы
4 сынып 2019ж




Кері байланыс
2 мин

Кері байланысты «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.
Оқу тапсырмасы: Хиуаз туралы қосымша мәліметтер оқып, әңгімелеу.

Сабаққа кері байланыс жасайды.

ҚБ қойылады.





Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет