Сабақтың тақырыбы: «Сағат жетіде тұрамын»



Дата22.11.2023
өлшемі5.77 Mb.
#484135
түріСабақ
Сағат жетіде тұрамын


Сабақтың тақырыбы:
«Сағат жетіде тұрамын»

Мектеп: №86 жалпы орта білім беретін мектеп

Күні: .11.18

Машықкердің аты – жөні: Самат А.С.

Сынып: 3

Пәні: қазақ тілі

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

3.1.2.1. күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндерді түсіну.
3.5.2.1. Жаңа сөздерді орфоэпиялық және орфографиялық сөздіктер көмегімен қатесіз дұрыс айту және жазу.

Сабақтың мақсаты:

Барлығы: Шағын мәтін мазмұнын түсінеді.

Көбі: Күн тәртібіндегі реттілікті анықтай алады.

Кейбірі: Жаңа сөздерді орфоэпиялық және орфографиялық сөздіктер көмегімен қатесіз дұрыс айтып жаза алады.

Күтілетін нәтижелер

Берілген мәтін бойынша сұрақтарға жауа береді
Берілген жаңа сөздердің мағынасын дұрыс түсінеді

Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Қажетті құрал-жабдықтар

Кітап, тақта, электронды тақта, бор, компьютер, қағаз қиындылары, маркер, парақтар.

Оқыту әдістері

Сөздік, «Интервью» әдісі, «Көңіл-күй сағаты» әдісі, «Аралдар» әдісі, «Қылқалам» әдісі



Дереккөздері

Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар.

Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:

Жоспарланған уақыт:

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Оқушының іс-әрекеті:

Дереккөздер/
Ресурстар

Сабақтың басы
15 минут


Сабақтың ортасы
20 минут

Ұйымдастыру бөлімі
Мұғалім оқушылармен амандасып, сабаққа дайындықтарын тексереді. Оқушыларды түгендейді.



Ойтүрткі


«Миға шабуыл» әдісі
Оқы. Қайтала.
Сағат жетіде тұрамын.
Сен нешеде тұрасың?
Ол нешеде тұрады?
Мен таңертең жаттығу жасаймын.
Тыңдалым
1-тапсырма. Мәтінді тыңда. Әлібек нешеде тұрады? Ол не істейді?
Мен таңертең жетіде тұрамын. Жуынамын. Жеті жарымда тамақ ішемін.
Дескриптор:_-Мәтінді_оқиды;_-сызбаны_толтырады.____Оқылым__3-тапсырма._Сөздерді_сәйкестендіріп,_оқы.'>Дескриптор:_-мәтінді_тыңдайды;_-сұрақтарға_жауап_береді.____Оқылым.Айтылым__2-тапсырма.'>Дескриптор:
-мәтінді тыңдайды;
-сұрақтарға жауап береді.


Оқылым.Айтылым
2-тапсырма. Мәтінді оқы. Мәтін мазмұны бойынша төмендегі әрекеттерді нешеде орындайтыныңды сызбаға сүйеніп айт.

Мен таңертең жетіде тұрамын. Жаттығу жасаймын. Жеті жарымда жуынамын. Сегізде тамақ ішемін. Тоғызда үй тапсырмасын орындаймын. Он бірде теледидар көремін. Сағат бірден кеткенде мектепке барамын.


Мен

-де -да -де тамақ -да


тұрамын жуынамын ішемін. Үй тапсырмасын
орындаймын
-де теледидар -ден кеткенде
көремін мектепке барамын.


Дескриптор:
-Мәтінді оқиды;
-сызбаны толтырады.


Оқылым
3-тапсырма. Сөздерді сәйкестендіріп, оқы.
бірден кеткенде ойнаймын
екіде тамақ ішемін
үште теледидар көремін
төртте жаттығу жасаймын
Мен бесте кітап оқимын
Алтыда тұрамын
жеті жарымда жуынамын
сегізде үйге келемін
тоғызда мектепке барамын
Дескриптор:
-Сөздерді сәйкестендіріп оқиды.


ҚБ: «Қылқалам» әдісі

Айтылым.
4-тапсырма. Суретке қарап, үлгі бойынша диалог құрыңдар.
Үлгі: -Сағат бір болды. Саша ұйықтап жатыр. Дұрыс па?
-Дұрыс емес.
-Сағат жеті болды. Саша жаттығу жасап жатыр. Дұрыс па?
-.... .
Дескриптор:
-Суреттерге мұқият қарайды
-Диалог құрайды.
ҚБ: «Қол шапалақ» әдісі

Мұғаліммен амандасып, оқу құралдарын шығарып, сыныптың тазалығына назар аударады.
«Интервью» әдісі арқылы оқушылар үй тапсырмасына жауап береді.
Жаңа сөздер
Таңертең - утром
Жарым - полтара
Жуыну - мыть



Әлібек 7-де тұрады.
Жуынады, тамақ ішеді.


Мен

7-де 7:30-да 8-де тұрамын жуынамын тамақ


ішемін.

9-да үй тапсырмасын


орындаймын
11-де теледидар 1-ден көремін кеткенде
мектепке барамын.
бірден кеткенде ойнаймын
екіде тамақ ішемін үште теледидар көремін
төртте жаттығу жасаймын
бесте кітап оқимын алтыда тұрамын
жеті жарымда жуынамын
сегізде үйге келемін тоғызда мектепке барамын


Дұрыс айт!
таңертең
[тәңертең]
тұрамын
жуыну [жұуұнұу]
жаттығу
[жаттығұу]
-Сағат сегіз болды. Айым сабаққа бара жатыр. Дұрыс па?
-Дұрыс
-Сағат үш болды. Самат тамақ ішіп отыр. Дұрыс па?
-Дұрыс емес.
-Сағат он бір болды. Аяна телефонмен сөйлесіп отыр. Дұрыс па?
-Дұрыс.

электронды тақт

Тақта, бор, суреттер


Даптер, қалам

Сызба


А4 парағы
Маркерлер






Сабақтың соңы
5 минут

Бағалау. «Аралдар» әдісі


Үйге тапсырма: Оқулықтағы 5-тапсырма
Рефлексия «Көңіл-күй сағаты» әдісі
- толық түсіндім
сұрақтарым бар
- түсінбедім

«Аралдар» әдісі арқылы бір-бірін бағалап, пікір алмасады.

Үй тапсырмасын мұқият жазып алады.


Рефлексия «Көңіл-күй сағаты» әдісі
Арқылы оқушылар қай сағатты таңдап, неліктен екенін түсіндіріп өтеді.

А4 парақтар

Слайд, түрлі сағат суреттері




Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет