Сабақтың тақырыбы: XX ғ. 20-30 жылдарындағы білім беру жүйесі мен ғылым



бет1/2
Дата16.05.2023
өлшемі1.28 Mb.
#473760
түріСабақ
  1   2
ашық сабақ 23.02.2023


Білім беру ұйымының атауы

М.Өтемісов атындағы орта мектеп

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым

Педагогтің аты-жөні:

Биманова А.

Күні:

23.02.2023 ж

Сынып: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

XX ғ. 20-30 жылдарындағы білім беру жүйесі мен ғылым
Зерттеу сұрағы: Білім мен ғылым саласының қандай жетістіктері мен кемшіліктері болды?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.2.3.2 кеңес дәуіріндегі қазақ тілінің ахуалын анықтау;
8.2.3.3 XX ғасырдың бірінші жартысындағы білім мен ғылым саласындағы өзгерістерді талдау.

Сабақтың мақсаты

кеңес дәуіріндегі қазақ тілінің ахуалын анықтау; XX ғасырдың бірінші жартысындағы білім мен ғылым саласындағы өзгерістерді талдау.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру





Оқушылармен амандасып, оқушыларды әр түрлі қаламның түсі арқылы топқа бөледі Бағалау түрімен таныстырылып өтеді
Үй тапсырмасын сұрау мақсатында «ІЛГІШ» әдісі пайдаланылады. Оқушыларға киімнің бөлшектері арқылы сұрақтар беріліп, ілгішке тапсырма орындалып ілінеді.
Әр топқа 4 сұрақтан беріледі.
1 топ:
А.Байтұрсынұлы кім?
А.Байтұрсынұлы 1934 жылы не себептен босатылды? А.Байтұрсынұлының педагогикалық қызметтерін ата.
2 топ:

  1. А.Байтұрсынұлы

қандай оқу орындарда оқыды?

  1. А.Байтұрсынұлының әдеби қызметтерін ата.

  2. Не себептен Н.Ә.Назарбаев А.Байтұрсынұлын «Ұлт ұстазы» деп атады?

3 топ:

  1. Қандай уездерде оқытушы қызыметін атқарды?

  2. Қай жылы ату жазасына кесілді?

  3. Ең алғашқы қазақ әліпбиін жасаған кім?

4 топ:

  1. А.Байтұрсынұлы қашан ақталды?

  2. Қай жылы, қай қалада А.Байтұрсынұлы «Ұлт ұстазы» атанды?

  3. А.Байтұрсынұлының қоғамдық қызметтерін ата

Оқушыларға суреттер топтамасы ұсынылып, төмендегідей сұрақтар қойылады.



  • Нені көрдің?

  • Нені байқадың?

  • Қандай ой туындады?

Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында бейнебаян көрсетіледі. Және өздеріне керекті мәліметтерді жазып алу ұсынылады.

Оқушылар әр түрлі түсті қаламдарды таңдап, 4 топқа бөлінеді
Оқушылар берілген сұрақтардың жауаптарын жазып, ілгішке іледі.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу


Оқушылар суреттерге қарап жаңа тақырыпты ашады


Бейнебаянды оқушылар тамашалайды және мәліметтерді жазып алады.

Дескриптор.



  • сұрақтарға жауап береді:

1 және 2 сұраққа жауап берсе – 1 ұпай;
3 және 4 сұраққа жауап берсе - 1 ұпай;


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады



https://www.youtube.com/watch?v=t7-vtyGW8LE&t=28s



Жаңа білім





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет