Сабақтың тақырыбы:№18 100 көлемінде ауызша қосу жəне азайту. /Үй жұмыстары



Дата01.03.2023
өлшемі19.73 Kb.
#470244
түріСабақ
2-сынып


Оқу ісі жөніндегі орынбасарының м.у.а: Қасенова А.М

Мұғалімнің аты-жөні:




Пән/Сынып:

Математика 2-сынып

Күні:




Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:






Сабақтың тақырыбы:№ 18

100 көлемінде ауызша қосу жəне азайту. /Үй жұмыстары




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

2.1.2.6. Екі таңбалы сандарды: 40+17, 57–40; 57-40; 35±12 түріндегі өрнектерді ондықтан аттамай ауызша қосу жəне азайтуды орындау




Оқу мақсаты:

Барлық оқушылар: екі таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу, азайтуды орындай алады.
Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу, азайту тəсіліне мысалдар келтіреді.
Кейбір оқушылар: логикалық тапсырмалар орындай алады.




Саралап оқыту тапсырмалары




Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




3минут

Басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді.
Өткен тақырыпты қайталау «Сан құра» әдісі арқылы өтеді.
Берілген цифрлардан аталған сандарды құра.
-4ондық 7 бірліктен тұратын санды құр.
-16 бірліктен тұратын санды құр. Тсс
-
Оқу материалын жариялау: «Ой қозғау» әдісі.
-Дөңгелек ондықтарды ата.
-Жаңа құрғанымыз қандай сандар?
-Ендеше бүгінгі сабағымызда дөңгелек ондықтар мен екі таңбалы сандарды қосып, азайтуды үйренеміз.

Ширату жаттығуларын жасайды.
Аталған сандарды құрады.




Оқулық,






25
минут

Ортасы



(Ұ) 1- тапсырма «Түсіндір» әдісі арқылы жүзеге асады.
А) Балалардың әрқайсысы көрсетілген қосындыны алуы үшін карточкаларды жинауы қажет. Қалай орындалатынын түсіндір.
12=7+5 12=6+6 12=4+8 12=9+3
14=7+7 14=5+9 14=6+8
16=8+8 16=7+9
Ә) Есепте.
14+2=16 16-2=14
17+2=19 19-2=17 тсс
40+34=(40+30)+4=74
74-40=(70-40)+4=34


Сергіту сәтінде «Қаражорға» әуенімен жаттығу жасайды.


(Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады.
98-2=90+(8-2)=96
98-20=(90-20)+8=78
67см-2см=60см+(7см-2см)=65см
тсс
9дм3см-6дм=(9дм-6дм)+3см=3дм3см



Оқушы тапсырмаларды түсініп оқып, орындайды.


Дескриптор:
- Бірліктерге бірліктерді қосып-азайтатынын түсіндіреді.
- Тексере отырып есептейді.
- Ондықтарға ондықтарды қосып-азайтатынын түсіндіреді.
Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады
.А) Оқушы түсіндіре отырып өрнектің мәнін табады.
Дескриптор:
- Түсіндіре отырып өрнектердің мәнін есептейді.
Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады




ҚБ: 1-10 балдық жүйе.

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.




5 минут

бекіту

4- тапсырма: ЖЖ «Есепті шығар»



Дескриптор:
1. Берілген есептің шартын құрастырады;
2. Шартына қарап есепті шығарады;
3. Бір-бірінің жауабын тыңдап, бағалайды










2минут

Кері байланыс

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.



Рефлексия жасайды.











Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет