Сабақтыңтақырыбы Заттың қасиеттері Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту/оқу мақсаттары



бет1/2
Дата14.05.2024
өлшемі406.92 Kb.
#501055
түріСабақ
  1   2
Жаратылыс Қмж 4Г Айнұр


Бөлім

Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су

Педагогтің аты-жөні




Күні:

16.11.2023ж

Сынып:3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтыңтақырыбы

Заттың қасиеттері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту/оқу мақсаттары
Мемлекеттік тапсырыс

4.3.1.1 заттың қасиетіне байланысты қолдану аясын анықтау
4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну

Сұрақ, тапсырма – «Пісіру» (топ, жұптық талқылау) – Жауап, орындау - Рефлексия



Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар 45 мин не үйренетіндігі, жасай алатындығы, дағды қалыпт-ды.
Оқу мақсаттары
Сабақтың мақсаты
Тапсырма
Дескрипторлар

Барлық оқушылар
Сыныптағы кемінде 3 заттың 2-ден кем емес қасиетіне байланысты 2-ден кем емес қолдану аясын анықтайды,
алынған нәтижені өзі таңдаған формада (ауызша, кластер, кесте, сурет, т.б.) ұсынады.


Тапсырма №1 (Т). Сұрақтар:

  • Қандай заттар?

  • Қасиеттері қандай?

  • Қолданысы?

Тапсырма №2 (Ж). (Балалар) Сыныптағы кемінде 3 заттың 2-ден кем емес қасиетіне байланысты 2-ден кем емес қолдану аясын анықтап, алынған нәтижені өздерің таңдаған формада (кластер, кесте, сурет, т.б.) ұсыныңдар.
Дескрипторлар.
1. Сыныптағы кемінде 3 затты таңдайды.
2. Әр заттың 2-ден кем емес қасиетін атайды.
3. Әр қасиеттің 2-ден кем емес қолдану аясын анықтап
4. Алынған нәтижені өздерің таңдаған формада (кластер, кесте, сурет, т.б.) ұсынады.
Тапсырма №3. Тапсырманы таныстыру, талдау (бағалау).
Рефлексия: Жетістік. Кедергі. Шешу жолдары.
*Заттың қандай қасиеттері болатынын біледі.
*Затты қасиетіне байланысты қалай қолданатынын түсінеді.

1. Білу және түсіну


2. Қолдану
3. Ойлаудың жоғары деңгейі (талдау, жинақтау, бағалау).

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы.

6 минут




Ұйымдастыру кезеңі.
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
«Жер, су, ауа» ойыны
-
-
Топқа бөлу.
Балалар топқа бөліну үшін қораптың ішінен заттар таңдап алу арқылы 4 топқа бірігеді.


Алдыңғы білімді еске түсіру.
«Додокаэдр әдісі» әдісі арқылы жүреді.
-Бүйрек қандай қызмет атқарады?
-Жүйке жүйесіне қандай мүшелер жатады?
-Жүйке жүйесінің қызметі қандай?
- Қандай сезім мүшелері бар?
-Балалар,біз неліктен заттар арқылы біріктік?
-Бұл заттарға не ортақ?
Топтың атауын атап айту.
1.Ағаштан жасалған заттар тобы (сызғыш,парақ,салфетка )
2.Матадан жасалған заттар тобы(шүберек,киім,қолғап)
3. Темірден жасаған заттар тобы (қасық,шеге,қағаз қыстырғыш)
4. Пластмассадан жасалған (қасық,қуыршақ,қалам)

Балалар,олай болса біз бүгін «Заттың қасиеттері» туралы оқып, білімімізді кеңейтетін боламыз.


Сабақ мақсаты жария етіледі.



  1. Ширату ойынын қол қимылдарымен орындайды.


Додокаэдр әдісі арқылы сұраққа жауап береді.


Алынған заттар арқылы топтың атын анықтап,тақы


рыпты шығарады.

Сабақ мақсатымен танысады.



Бағалау









АКТ тақта,презентация,үлестірмелі заттар.

Слайд


Сабақтың ортасы
20 мин

Жаңа сабақ .
Тыңдалым.Айтылым
1-тапсырма
Білу, түсіну
Бейнеролик арқылы жаңа сабаққа түсінік беру.
Тыңдалған бейнеролик бойынша сұрақтар қою.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет