5. 14 Технологічна карта на цегляну кладку



Дата03.01.2022
өлшемі357 Kb.
#451800
Записка к карте.ru.uk (1)



Пп


5.14 Технологічна карта на цегляну кладку
5.14.1 Область застосування
Технологічна карта розроблена на кладку стін з цегли з розшивкою швів пожежного депо.

До складу робіт, що розглядаються в карті, входять:

- цегляна кладка стін;

- перестановка риштовання;

- транспортні та такелажні роботи.

5.14.2 Організація і технологія будівельного виробництва

Загальні дані
До початку цегляної кладки повинні бути виконані:

- роботи по організації будівельного майданчика;

- роботи зі зведення нульового циклу;

- геодезична розбивка осей будівлі;

- доставлені на майданчик і підготовлені до роботи баштовий кран, підмостки, необхідні пристосування, інвентар і матеріали.

Доставку цегли на об'єкт здійснюють на бортових машинах.

Розчин на об'єкт доставляють автосамосвалами і вивантажують в спеціально відведеному місці для подальшої подачі на місце кладки.

Складування цегли передбачено на спланованій площадці на піддонах.

При виробництві цегельної кладки зовнішніх стін використовують інвентарні шарнірно-панельні підмостки; для кладки внутрішніх стін-стійку підмостки.

Робоче місце муляра при кладці стін (рис. 5.10.2.1) включає ділянку будується стіни і частина примикає до неї площі, в межах якої розміщують матеріали, пристосування, інструменти та пересувається сам муляр. Робоче місце мулярів складається з трьох зон: робочої 1 - вільної смуги уздовж кладки, на якій працюють муляри; зони матеріалів 2 - на якій розміщують цегла, розчин і деталі, які закладаються в кладку в міру її зведення; транспортної 3 - в цій зоні працюють такелажники, що забезпечують мулярів матеріалами та заставними деталями. Загальна ширина робочого місця 2,5 ... 2,6 м.

При кладці цегляних стін піддони з цеглою і ящики з розчином розставляють уздовж фронту робіт в порядку, що чергується. Щоб зручно було подавати розчин на стіни, відстань між сусідніми ящиками з розчином (їх встановлюють довгою стороною перпендикулярно стіні) не повинно перевищувати З ... 3,5м, а запас стінових матеріалів на робочому місці повинен відповідати 2 ... 4-годинною потребою у них. Розчин завантажують в ящики безпосередньо перед початком роботи. Не слід подавати на робочі місця зайва кількість матеріалів, щоб не захаращувати робочі місця і не перевантажувати підмостки і ліси.

При кладці стін без облицювання піддони з цеглою і розчин в ящиках встановлюють в зоні матеріалів в один ряд. Якщо кладку виконують з одночасним облицюванням керамічними каменями або плитами, матеріали встановлюють у два ряди: в першому ряду - цегла, у другому - облицювальний матеріал.

При кладці простінків піддони з цеглою ставлять проти простінків, а ящики з розчином - проти прорізів; при кладці стовпів цегла мають з одного боку стовпа, а розчин - з іншого.

Мал. 5.2 Робочі місця мулярів:


а - при кладці суцільних стін, б - при кладці стін з прорізами; зони:
1 - робоча, 2 - матеріалів, 3 - транспортна
Роботи по виробництву цегляної кладки стін пожежного депо

виконують в такій технологічній послідовності:

- підготовка робочих місць мулярів;

- цегляна кладка стін з розшивкою швів.

Підготовку робочих місць мулярів виконують в наступному

порядку:


- встановлюють підмостки;

- розставляють на риштованні цегла в кількості, необхідній

для двогодинної роботи;

- розставляють ящики для розчину;

- встановлюють порядовки із зазначенням на них відміток віконних і дверних прорізів і т.д .;

Процес цегляної кладки складається з наступних операцій:

- установка і перестановка причалки;

- рубка і тезка цегли (у міру потреби);

- подача цегли і розкладка їх на стіні;

- перелопачування, подача, расстилание і розрівнювання

- розчину на стіні;

- укладання цегли в конструкцію (в верстові ряди, в забутовки);

- розшивання швів;

- перевірка правильності викладеної кладки.

Каменяр вищої кваліфікації виконує операції по установці причалки, укладання цегли в верстові ряди і перевірці правильності виконаної кладки.

Склад бригади наведено в таблиці 5.11.

Таблиця 5.11- Склад бригади

професія

Кількість

робочих


Що Їх

роботи


каменярі

4 розряду

2-й розряд

4

6



Натягування причального шнура, расстилание

розчину, кладка цегли, підрізування розчину,

пристрій забутки, розшивання швів.


Тесляр

4 розряду

2-й розряд

1

2



Установка і перестановка риштовання, прийом мате ріалів і конструкцій на склад, подача матеріалів

на робочі місця.


Цегляна кладка зовнішніх стін з розшивкою швів ведеться 2 ланками «трійка», кладка внутрішніх стін проводиться 2 ланками «двійка».

Ланка "двійка" виконує кладку стін в такій послідовності (рис. 5.10.2.1). Каменяр 4-го розряду (ведучий) зміцнює причалки для зовнішньої і внутрішньої верст, муляр 2-го розряду подає і розкладає цегла на стіну і розстеляє розчин для кладки зовнішньої версти. Рухаючись слідом за муляром 2-го розряду, провідний муляр викладає верстовий ряд. При такій послідовності робітники не втрачають часу на перехід з одного кінця ділянки на інший. Коли зовнішня верста викладена до кінця ділянки, провідний муляр переставляє причалювання під укладання наступного ряду зовнішньої версти, потім, пересуваючись у зворотному напрямку вздовж фронту робіт, в такій же послідовності вони виконують кладку внутрішньої версти або внутрішньої частини стіни. В цей час муляр 2-го розряду частково викладає забутку.

Малюнок 5.3- Кладка стіни товщиною ланкою "двійка":


а - зовнішньої ложковой версти, б - внутрішньої ложковой версти, в - внутрішньої версти і забутки

При кладці простінків ланка працює одночасно на всій ділянці. На одному з простінків муляр 2-го розряду надолужує цегла і розстеляє розчин, а муляр 4-го розряду на іншому простінку веде кладку. Потім вони міняються місцями і продовжують роботу.

Ланкою "трійка" стіни викладають в такій послідовності (рис. 5.10.2.2). Перший муляр 2-го розряду подає і розкладає цегла, а також розстеляє розчин для кладки верстових рядів. Каменяр 4го разряда, рухаючись слідом по фронту робіт, укладає подані матеріали в верстові ряди. Другий муляр 2-го розряду викладає забутку і допомагає першому мулярові. При цьому першу кладку зовнішньої версти і внутрішньої, виконують в однаковій послідовності, але в протилежних напрямках.

Малюнок 5.4- Кладка стіни ланкою "трійка":


а - зовнішньої ложкою версти, б - внутрішньої ложковой версти і внутрішньої половини забутки, в - зовнішньої тичкової версти
При вимушених розривах кладку необхідно виконувати у вигляді похилого або вертикальної (з армуванням) штраби.

Висота кам'яних неармованих перегородок, що не раскреплен-

них перекриттями або тимчасовими кріпленнями, не повинна перевищувати 1,5 м для перегородок товщ. 9 см., І 1,8 м - товщ. 12 см.

Застосування цегли-половняка допускається тільки в кладці забутовочна рядів і мало навантажених кам'яних конструкцій (ділянки стін під вікнами тощо) в кількості не більше 10%.

При кладці карнизів звис кожного ряду цегляної кладки в карнизах не повинен перевищувати 1/3 довжини цегли, а загальний винос цегельного неармированного карниза повинен становити не більше половини товщини стіни.

Розкладка цегли і расстилание розчину


При зведенні зовнішньої стіни товщиною в 2.5 цегли для кладки верст, цегла подається на стіну стопками по 2 цегли. Його розкладають на протилежно викладаємо версті паралельно осі стіни для кладки ложком і перпендикулярно осі стіни для кладки ложком і перпендикулярно осі стіни для кладки стусаном. Для забутки стопки цегли розкладають по зовнішній і внутрішній верстам приблизно в рівних кількостях паралельно або перпендикулярно осі стіни.

При зведенні внутрішньої стіни товщиною до двох цеглин:

- для кладки точкових рядів зовнішньої версти - стопками по дві цеглини ложками паралельно осі стіни з проміжками між стопками 10-15 мм;

- для кладки ложкових рядів зовнішньої версти - стопками по дві цеглини ложками паралельно осі стіни з проміжками між стопками в одну цеглину;

- для кладки тичкового ряду внутрішньої версти - стопками по дві цеглини ложками паралельно осі стіни з проміжками між стопками 10-15 мм;

- для кладки ложкового ряду внутрішньої версти - стопками по дві цеглини ложками паралельно осі стіни з проміжками в одну цеглину між стопками.

Розчин на стіну слід укладати рівним шаром приблизно овальної форми. При кладці стін в пустошовку розчин розстеляють, відступаючи від її краю на 20-30 мм, а при кладці під розшивку - на 10мм. Для ложкового ряду розчинну смужку роблять шириною 100-110 мм, а для тичкового - 230-240 мм; товщина 20-25 мм.

Під цеглу ложкового ряду розчин розстеляють бічною гранню розчинної лопати, а тичкового - переднім краєм.

При укладанні забутки розчин накидають в простір, утворене верстовими рядами і розрівнюють його тильною стороною лопати.

Перестановка шарнірно-панельних риштовання (рис 5.10.2.3)


Виконавши цегляну кладку на I ярусі, муляри переходять працювати на II ярус. Для цього необхідно встановити шарнірно-панельні підмостки в перше положення. Установку шарнірно-панельних риштовання в перше положення виконують в наступному порядку. Тесляр 2 розряду візуально перевіряє справність риштовання і в разі необхідності усуває несправності. Очистивши підмостки від розчину, він крокви їх за 4 зовнішні петлі. За сигналом теслі машиніст крана подає підмостки до місця установки. Теслі 4 і 2 розрядів беруть підмостки, регулюють їх положення над місцем установки і плавно опускають на місце, стежачи за щільністю їх примикання до сусідніх підмостки, при необхідності регулюють їх положення за допомогою ломів. Встановлені підмостки расстроповивают. Установка риштовання з 1 положення в 2 положення проводиться таким чином: теслі 4 і 2 розрядів стропят підмостки за 4 зовнішні петлі, переходять на стоять поруч підмостки, подають сигнал машиністу крана на підйом і стежать за рівномірним розкриттям опор і горизонтальністю риштовання. Після повного розкриття опор і переміщення їх у вертикальне положення теслі 4 і 2 розрядів встановлюють підмостки на перекриття, при необхідності регулюючи за допомогою ломів їх положення. Потім по сходах вони піднімаються на поміст і расстроповивают їх.

Малюнок 5.5- Шарнірно- балкові підмостки

1-фермочка- опора; 2 настил; 3 інвентарна огорожа
Перестановка стоєчних риштовання (рис. 5.6)

Стійкові підмостки зазвичай складаються з розсувних трубчастих телескопічних стійок 2 і 3, і щита настилу 1. Підмости переставляють з першого ярусу на другий тільки після того, як настил звільнять від знаходяться на ньому матеріалів. При цьому висувають внутрішні труби (верхні стійки 3) на необхідну висоту і закріплюють їх на нижній стійці 2, вставляючи штир (чеку) і збігаються отвори зовнішньої і внутрішньої труб. Стійки встановлюють через 1,5 ... 2м одна від одної і раскрепляют розкосами. З стоєчних риштовання можна зводити стіни висотою до 4,4 м, проте такі підмостки застосовують рідко, так як їх доводиться встановлювати вручну.



Малюнок. 5.6- Стійкові підмостки

1 настил; 2 нижня стійка з триногою; 3-висувна стійка; 4 вушка

Інструменти і пристосування наведені в таблиці 5.10.2.2.

Таблиця 5.12- Інструменти і пристосування для цегляної кладки

Найменування

Тип, марка, ГОСТ,

робоче креслення



Кількість

Технічна

характеристика



Бункер для розчину

Р.ч.140-00 ПТІОМЕС

2

YOмк. 1.0 м3

Ящик для розчину

Р.Ч. 4241.42.00 ЦНИИОМТП

8

YOмк. 0.25 м3

Шарнірно-панельні підмостки

Р.Ч. 507.00 тресту

Ленінградоргстрой



12

Доп.нагр.250кг / см2

5.5х2.5х1.1



стійкові підмостки

Р.Ч. III.1215

Тр. оргтехбуд



4

Кладка внитренніх стін

Підхоплення-футляр для цегли

Р.Ч. 3241.21.000

ЦНИИОМТП


2

Вантажопідйомні.

1.5 тн


піддон

ГОСТ 18343-80

20




Кельма для кам'яних робіт

ГОСТ 9533-81

8

Маса 0.34 кг

Молоток-Кирочка

ГОСТ 11042-83 МКІ

10

Маса 0.5 кг

схил будівельний

ОТ-400 ГОСТ 7948-80

8

Маса 0.4 кг

рівень будівельний

УС 1-300 ГОСТ 9416-83

4

Маса 0.12 кг

Рейка-порядовка

Р.Ч. 3293.09.000 ЦНИИОМТП

4

Маса 3.5 кг

правило

ГОСТ 25782-83 *

4

2000х50х30

рулетка металева

ЗПК2-30-АНТ / 1

ГОСТ 7502-89



4

Довжиною 30 м

Лопата розчинна

ЛР ГОСТ 19596-87 *

4

Маса 2 кг

Лінійка вимірювальна металева

ГОСТ 427-75 *

4

Довжина 1 м

Розшивки (опукла і увігнута)

РВ-1 і РВ-2

ГОСТ 12803-76 *



4




Продовження таблиці 5.12

лом монтажний

ЛМ-24 ГОСТ 1405-83

2

Маса 4 кг

шнур причальний




2

Довжина 30 м

скоби причальні

Р.Ч. 240.00 ПТІОМЕС

8




Косинець для кам'яних робіт

Р.Ч. 362.00.000

ПТІОМЕС


2




Ножівка по дереву широка

ГОСТ 26215-84

8




Рівень гнучкий (водяний)

ТУ 25-11-760-77

2




світильник

Р.Ч. 607-76 ЦНИИОМТП

8

Освещен.раб.зони

Каска будівельна вініпластовая

ГОСТ 12.4.087-84

12




пояс монтажний

ГОСТ 12.4.089-80

12



5.14.3 Техніка безпеки

При виконанні робіт по зведенню будівлі необхідно

керуватися СНіП 12-03-2001, 12-04-2002 «Безпека

праці в будівництві ».

При організації будівельного майданчика, робочих місць, проїздів будівельних машин і транспортних засобів, проходів для людей, слід встановити небезпечні для людей зони, в межах яких постійно діють небезпечні виробничі фактори.

Небезпечні зони повинні бути позначені знаками безпеки

і написами відповідної форми. До зон постійно дію-

щих небезпечних виробничих факторів відносяться зони:

- поблизу від неізольованих струмоведучих частин електроустановок;

- поблизу від неогороджених перепадів по висоті на 1.3 м і більше;

- в місцях переміщення машин і обладнання або їх частин і робочих органів, а також пересувають конструкцій і вантажів.

Зони постійно діючих небезпечних виробничих факторів, щоб уникнути доступу сторонніх осіб повинні бути огороджені захисними огородженнями, що задовольняють вимогам ГОСТ 23407-78.

Будівельний майданчик, проходи, проїзди на ній і робочі місця монтажників в темний час доби повинні бути освітлені.

Безпека роботи муляра забезпечується правильною організацією праці, справністю інструментів і механізмів, надійністю пристрою риштовання і обов'язковим виконанням вимог правил техніки безпеки.

Ці правила передбачають наступне:

- помости мають відповідати встановленим вимогам щодо міцності, стійкості і наявності надійних огороджень. Навантаження на настили риштувань не повинні перевищувати допустимих величин;

- настили риштувань і драбин захищають перилами висотою не нижче 1.1 м з бортовою дошкою висотою не менше 15 см. Перила та бортову дошку розташовують з внутрішньої сторони. Забороняється захаращувати проходи, вони повинні бути вільними для пересування робітників;

- для мулярів, провідних кладку, необхідно залишати уздовж всього фронту прохід шириною не менше 70 см;

- кладка стін кожного вишерасположенного поверху багатоповерхового будинку повинна проводитися після установки несучих конструкцій міжповерхового перекриття, а також майданчиків і маршів у сходових клітках;

- не допускається монтувати плити перекриття без попередньо викладеного з цегли бортика на два ряди вище укладаються плит;

- при кладці стін будівлі на висоту до 0.7 м від робочого настилу (плити перекриття) каменярі зобов'язані працювати з монтажним поясом з прикріпленням до надійних елементів, наприклад, до монтажних петель плит перекриттів;

- розшивку зовнішніх швів кладки необхідно виконувати з перекриття або риштовання після укладання кожного ряду. Забороняється перебувати робітником на стіні під час проведення цієї операції;

- при кладці зовнішніх стін будинків висотою більше 7 м з внутрішніх риштовання необхідно по всьому периметру будівлі влаштовувати зовнішні захисні козирки, що задовольняють наступним вимогам:

1. ширина захисних козирків повинна бути не менше 1.5 м, і вони повинні бути встановлені з ухилом до стіни так, щоб кут, утворений між нижележащей частиною стіни будівлі і поверхнею козирка, був 110 град., А зазор між стіною будівлі і настилом козирка НЕ перевищував 50 мм;

2.защітние козирки повинні витримувати рівномірно розподілене снігове навантаження 150кг / м2, і зосереджену навантаження не менш як 1600 Н (160кгс), прикладену в середині прольоту;

3. перший ряд захисних козирків повинен мати захисний настил на висоті не більше 6 м від землі і зберігатися до повного закінчення кладки стін, а другий ряд, виготовлений суцільним або з сітчастих матеріалів з вічком не більше 50х50 мм, встановлюватися на висоті 6-7 м над першим рядом, а потім по ходу кладки переставлятися через 6-7 м;

- робітники, зайняті на установці, очищення або зняття захисних козирків, повинні працювати із запобіжними поясами. Ходити по козирків, використовувати їх в якості риштовання, а також складати на них матеріали не допускається;

- над входами в споруджуваний будинок влаштовувати навіси розміром в плані 2х2 м;

- в період природного відтавання і твердіння розчину в кам'яних конструкціях, виконаних способом заморожування, слід встановити постійне спостереження за ними. Перебування в будинку або споруді осіб, які беруть участі в заходах щодо забезпечення стійкості зазначених конструкцій, не допускається;

- при кладці багатоповерхових будівель забороняється виробництво робіт під час грози, снігопаду, туману, що виключають видимість а межах фронту робіт, або при вітрі швидкістю більш 15 м / сек.

5.14.4 Контроль якості


1) Допустимі відхилення від проектних розмірів (по СниП 3.03.01-87 «Несучі та огороджувальні конструкції») (таблиця 5.13)

Таблиця 5.13- Допустимі відхилення



№ п / п

Найменування допустимих відхилень

величина отк-

лоненій в мм



1.

Відхилення від проектних розмірів:

а) по товщині


+ 15


б) по позначці опорних поверхонь

- 10

в) по ширині простінків

- 15

г) по ширині прорізів

+15

д) по зміщенню вертикальних осей віконних прорізів по вертикалі

20

е) щодо зміщення осей конструкцій від розбивочних осей

10

2.

Відхилення поверхонь і кутів кладки від вертикалі:

а) на один поверх


10


б) на всю будівлю

30

3.

Відхилення рядів кладки від горизонталі на 10 м довжини

15

4.

Нерівності на вертикальній поверхні кладки, виявлені при накладанні рейки довжиною 2 м

10


5.

Товщина швів кладки:

- горизонтальних при середній товщині 12 мм



-2; +3


(10-15)

- вертикальних при середній товщині 10 мм


-2; +2

(8-12)


2) Операційний контроль якості робіт (таблиця 5.14)


Таблиця 5.14- Операційний контроль якості

Найменування робіт,

що підлягають контролю



Контроль якості виконання робіт

виконробом

майстром

склад

способи

час

служби

під-

вітельно


роботи





Якість цегли,

розчину, заклад-

них деталей


зовнішній ос

мотр, перевірка

паспортів і

сертифікатів



До початку

кладки стін



В разі

сумніву-лабора-

торію


правильність раз-

бівкі осей



сталева рулетка

До початку кладки

геодезист

Армірова-

ня кладки






правильність рас

положення арма-

тури, Ф стрижнів


сталева лінійні

ка, візуально



до установки

арматури





Продовження таблиці 5.14




цегляна

кладка


Геометр. розміри

кладки (товщина,

отвори)


сталева лінійка

після виконан

нання кожних

10 м3 кладки





вертикальність,

горизонтальність і поверхня

кладки стін


Рівень, рейка,

схил


У процесі і

після закін-

ня кладки

стін поверху






якість швів

кладки (розміри і

заповнення)


сталева лінійні

ка, 2-х метрова

рейка


після виконан

нання кожних

10м3 кладки





Розбивка і отмет-

ка низу отворів



сталева рулет-

ка, нівелір, рівень



До початку кладки простінків




Горізонт.отметкі

обрізів кладки під перекриття



Нівелір, рейка,

рівень


до установки

панелей


перекриття

геодезист

співвісність вент-

каналів і герме-

тизация


візуально,

схил


після закін-

ня кладки

стін поверху





геометричні

розміри приміщень



сталева

рулетка


після початку

кладки стін









установка

перемичок



положення пере-

мичек, спирання,

розміщення,

закладення



сталева

лінійка,


візуально

Після встановлення

перемичок






5.14.5 Цегляна кладка в зимових умовах


Зимові умови для зведення кам'яних конструкцій визначаються середньодобовою температурою зовнішнього повітря 5º С і нижче, мінімальної добової температурою 0º С і нижче.

При зведенні будинків в зимових умовах цегла і збірні залізобетонні елементи повинні бути очищені від снігу і льоду. Пісок, застосовуваний в кладок розчинах, не повинен містити льоду і мерзлих грудок діаметром більше 1 см.

Кладку кам'яних конструкцій в зимових умовах слід виконувати на цементних, цементно-вапняних і цементно-глиняних розчинах.

Склад будівельного розчину заданої марки (звичайного і з противоморозні добавками) для зимових робіт, рухливість розчину і терміни зберігання рухливості встановлює попередньо будівельна лабораторія відповідно до вимог діючих нормативних документів і коригує з урахуванням прийнятних матеріалів.

Для зимової кладки слід застосовувати розчини рухливістю:

9-13 см - для кладки із звичайної цеглини і 7-8 см - для кладки з цегли з порожнечами.

Кам'яна кладка в зимовий час може здійснюватися з використанням всіх застосовуваних у літню пору систем перев'язок.

При виконанні кладки на розчинах без протиморозних добавок слід виконувати однорядну перев'язку.

При багаторядній системі перев'язки вертикальні поздовжні шви перев'язують не рідше ніж через кожні три ряди кладки. Кладку вести з повним заповненням вертикальних і горизонтальних швів.

Зведення стін по периметру будівлі або в межах між температурними швами слід виконувати рівномірно, не допускаючи розривів по висоті більш ніж на 1/2 поверху.

При кладці глухих ділянок стін і кутів розриви допускаються висотою не більше 1/2 поверху і виконується щтрабах.

Для запобігання від обмерзання і занесення снігом на час перерви в роботі верх кладки слід накривати.

Конструкції з цегли в зимових умовах допускається зводити наступними способами:

-з противоморозні добавками на розчинах не нижче марки 50;

-способи заморожування на звичайних (без протиморозних добавок) розчинах не нижче марки 10 за умови забезпечення достатньої несучої здатності конструкцій в період відтавання

(При нульовій міцності розчину);


1) Кладка способом заморожування


Способом заморожування на звичайних (без протиморозних добавок) розчинах протягом зимового періоду дозволяється, при відповідному обґрунтуванні розрахунком, зводити будівлі висотою не більше чотирьох поверхів і вище 15 м.

Кладку стін способом заморожування здійснювати з дотриманням таких основних вимог:

- кладку виконувати на розчинах не нижче М10 без хімічних добавок (склад розчинів повинен підбиратися будівельною лабораторією з умови забезпечення необхідної міцності і стійкості конструкцій в період відтавання і подальшої експлуатації);

- температура розчину в момент застосування його в кладці повинна бути не нижче значень, зазначених в таблиці 5.15
Таблиця 5.15-Температура розчину

Середньодобова температура зовнішнього повітря, º С

Швидкість вітру, м / сек

до 6

більше 6

до - 10º С

+ 5º

+ 10º

від - 11º С до - 20º С

+ 10º

+ 15º

нижче - 20º С

+ 15º

+ 20º

- розчин слід готувати з підігрітих матеріалів з температурами: вода - не вище 80º С, пісок - не вище 60º С.

- транспортування розчину виробляти в утепленій тарі,

а вивантаження його - в розчинні ящики, утеплені або мають електричні опалювальні установки;

- на робочому місці муляра допускається запас розчину не більше ніж

на 30-40 хв., використання замерзлого або відігрітого гарячою водою розчину не допускається.

кладку виконувати способом «впріжім», порядно. Розчин на ліжку розстеляти для двох верствах цегли або 6-8 цегли забутки;

під віконними і дверними коробками, встановленими в стінах, залишати зазори на осадку між кладкою і верхом коробки на 5 мм більше, ніж у літніх умовах;

укладку зв'язків виробляти зі смугової або круглої сталі перерізом не менше 1 см2 з анкерами у вигляді штирів в кутах і приляганнях стін;

забезпечити стійкість кам'яних конструкцій шляхом негайної укладання і анкерування перекриттів після зведення стін кожного поверху;

не допускати зведення стін способом заморожування без тимчасових кріплень вище значень, зазначених в таблиці 5.16.
Таблиця 5.16 - Допуски при виконанні кладки способом заморожування




Гранична висота стін і стовпів в метрах при кладці

на розчині марки

100


на розчині марки

50


на розчині марки

25-10


Стіни при товщині в метрах

0.38

0.51

0.64 і

бол.


0.38

0.51

0.64 і

бол.


0.38

0.51

0.64 і

бол.


Стіни, пов'язані перекриваються

тиями в двох рівнях

(Вгорі і внизу)


4.5


6


8


4


5.5


7


3.5


5


6


Свободностоящие стіни,

пов'язані перекриттям або

підлогою в одному рівні


2.25


3


4


2


2.75


3.5


1.75


2.5


3

- установку зв'язків виробляти в рівні перекриттів 2,4-го і кожного наступного поверху при висоті його до 4 м .;

- систематично здійснювати контроль розчинів на всіх етапах шляхом виготовлення зразків кубиків зі сторонами 7.07 см., Виготовлених з

розчину в кількості 12 штук з обсягу кладки, виконаного протягом не більше трьох діб; 9 зразків з 12 призначаються для контролю міцності, в тому числі 3 зразка повинні який переживає через 28 днів перебування на морозі, а 6 - партіями по три зразка після 3-4 годинного відтавання в терміни, необхідні для визначення можливості зведення вищерозміщеної кладки. Решта 3 з 12 зразків повинні витримуватися весь зимовий період і не менше одного місяця при плюсовій температурі. Ці зразки призначаються для оцінки остаточної міцності розчину кладки. Всі зразки повинні зберігатися в тих же умовах, що і зводиться конструкція, і оберігатися від попадання на них води і снігу шляхом укриття толем або іншими матеріалами;

- ведення журналу робіт з щозмінної записом місця, обсягу виконаних робіт, температури зовнішнього повітря, вид розчину, температури розчинної суміші в момент укладання, наявність опадів, умови зберігання зразків і т.д.

До настання відтавання конструкцій, зведених способом заморожування, повинні бути проведені наступні заходи:

а) проведена перевірка цих конструкцій за несучою здатністю;

б) закладені залишені гнізда і штраби;

в) зняті випадкові навантаження - залишки будматеріалів і т.п .;

г) посилені простінки тимчасовими дерев'яними кріпленнями шляхом укладання на підвіконні ділянки прорізів парних горизонтальних розвантажувальних брусів, на які встановлюються дерев'яні стійки Ф 16-20 см (по дві з кожного боку простінка), щільно підтискає до перемичках парними клинами. У міру набору міцності кладки в період відтавання стійки необхідно регулярно осаджувати.

Видалення стійок дозволяється після досягнення кладкою 80% проектної міцності. Кладку стін способом заморожування на звичайних розчинах проводити відповідно до СниП 3.03.01-87,

гл.7 «Кам'яні конструкції».

За оттаиванием кладки, виконаної способом заморожування, вести ретельне спостереження протягом усього періоду відтавання із вжиттям заходів, що забезпечують міцність і стійкість конструкцій, що зводяться. Про спостереженнях і вжиті заходи робити позначки в журналі робіт, де вказати:

а) величину, напрям і рівномірність опади кладки;

б) розвиток ушкоджень і деформацій (якщо вони з'являються) на найбільш напружених ділянках кладки;

в) контроль за процесом твердіння розчину в швах кладки;

г) вжиття заходів щодо забезпечення міцності і стійкості конструкцій.

2) Кладка з противоморозні добавками
При приготуванні розчинів з противоморозні добавками слід керуватися довідковим додатком 16,

СниП 3.03.01-87 «Кам'яні конструкції», що встановлює область застосування, витрата добавок, очікувану міцність в залежності від термінів твердіння розчинів на морозі, а також застосовувати розчини марки не нижче М50 з добавками.

Перед укладанням розчин перелопачується в утепленому ящику.

Укладання розчину в справу проводиться до початку схоплювання. Схопився розчин використовувати забороняється. Розчинну постіль для кладки готують не більше, ніж на 1.5 м довжини стіни. Кладка цегли по підготовленій ліжку повинна бути виконана не пізніше, ніж через 10 хвилин від початку розкладки розчину.

При кладці стін на розчинах з добавками необхідно вести журнал виробництва робіт, виготовляти контрольні зразки також, як і при кладці стін методом заморожування на звичайних розчинах.

3) Беспрогревний спосіб


Як протиморозних добавок, що забезпечують твердіння розчинів на морозі, рекомендується застосовувати поташ або нітрит натрію. Інтенсивне твердіння розчинів з противоморозні добавками, введеними в кількості, зазначеній в таблиці, відбувається при мінімальній температурі зовнішнього повітря:

а) для поташу до -30 ° С; б) для нітриту натрію до -15 ° С.


Таблиця 5.17- Протівоморозние добавки

добавка

Середньодобова температура зовнішнього повітря, ° С

Кількість добавок в% до ваги цементу

Поташ (К2СО3)

від 0 ° до -5 °

від -6 ° до -15 °

від -16 ° до -30 °


5

10

15 *



нітрит натрію

(NaНО2)


від -1 ° до -5 °

від -6 ° до -9 °

від -10 ° до -16 °


5

8

10



* - тільки в разі виконання кладки і облицювання з усіх видів глиняної цегли.
При використанні в якості протиморозною добавки поташу, який є сильним прискорювачем схоплювання, повинні забез

Чіван умови збереження робочої рухливості розчину протягом 1.5-2 годин, тобто періоду, достатнього для укладання його в справу. Для цієї мети в розчин з добавкою поташу вводиться водний розчин сульфіт-дріжджової бражки (СДБ) або інших сповільнювачів схоплювання, рекомендованих науково-дослідними організаціями.

Потрібне кількість СДБ встановлюється на пробних замісах, але має бути не менше 1% по вазі (для портландцементів) і не більше 2.5% (для шлакопортландцементів).

Допускається застосовувати і інші різновиди хімічних добавок, що забезпечують твердіння розчинів на морозі, що не викликають корозії арматури і кам'яних матеріалів кладки, забезпечують довговічність розчинів в експлуатаційних умовах, а також досить перевірених як в лабораторних умовах, так і в дослідному будівництві і рекомендованих для масового впровадження науково -дослідний або будівельними організаціями.

У разі передчасного (помилково-тиксотропного) загустіння

Розчинів з добавкою поташу рекомендується проводити їх повторне перемішування на місці роботи.

Для забезпечення тверднення розчинів рекомендується починати вводити в них мінімальна кількість (5%) протиморозних добавок за 10-15 днів перед настанням зимових умов виробництва робіт.

Кладочні розчини з хімічними добавками для кладки 1-2 поверхів рекомендується готувати на портландцементах марки не нижче 300. Для випадків, коли за темпами зведення будівлі не потрібно інтенсивного накопичення міцності, допускається застосовувати для їх приготування шлакопортландцементи і портландцемент марки нижче 200 з урахуванням уповільненої їх твердіння .

Звичайні розчини для кладки способом заморожування слід готувати тільки на портландцементах марок 200-300.

Кількість сітчастої арматури в кладці стін повинно бути збільшено на 20% в порівнянні з передбаченими у проекті для літніх умов виробництва робіт. Вузькі простінки і стовпи на 3 4 поверхах необхідно армувати через 4 ряди кладки сітками, прийнятими для літніх умов виробництва робіт. Вузькі простінки і стовпи додатково армувати в 1 2 поверхах сітками через два ряди.

У разі застосування портландцементов способом заморожування на звичайних розчинах допускається зводити верхні 2-3 поверхи, а шлакопортландскіх і пуцоланових - 2 поверхи.

У разі, якщо немає необхідності зводити будівлю в зимовий період на всю висоту, дозволяється зводити способом заморожування на звичайних


розчинах будь-які по висоті три поверхи будівлі.

При виконанні способом заморожування на звичайних розчинах армованої кладки, кількість сітчастої арматури в ній повинно бути збільшено на 50% в порівнянні з передбаченими у проекті для літніх умов виробництва робіт.


Таблиця 5.18 Протівоморозние і пластифікуючі добавки в розчини, умови їх застосування та очікувана міцність розчину.

добавки

Хімічна

формула


умовне

скорочене

позначення


Нормативний

документ


Армовані і неармовані конструкції

1. Нітрит натрію

NaNO2

НН

ГОСТ 19906-74

ТУ 38-10274-85



2. Поташ

K2SO3

П

ГОСТ 10690-73

3. Нітрат натрію

NaNO3

ННА

ГОСТ 828-77

4. Нітрит кальцію

Ca (NO2) 2

НК

ТУ 6-03-367-79

5. Сечовина

CO (NH2) 2

М

ГОСТ 2081-75

6. сульфітно-дріжджова брага

-

СДБ

ОСТ 81-79-74

ТУ 81-04-225-73



7. Пластифікатор адипінова

-

ПАЩ-1

-

8. З'єднання нітриту кальцію

з сечовиною



-

НКМ

ТУ 6-03-349-73

9. Комплексна пластіфіціро-

ванна добавка



-

НК + ПАЩ-1

ТУ 6-03-367-79

10. Те ж

-

НН + ПАЩ-1

ГОСТ 19906-74

ТУ 38-10274-86



Неармірование конструкції

11. Хлорид натрію

NaCL

ХН

ГОСТ 13-830-84

ТУ 6-12-26-69 і

ТУ 6-13-14-77


12. Хлорид кальцію

CaCL2

ХК

ГОСТ 450-77

13. Нітрит-нітрат-хлорид

кальцію з сечовиною






ННХК + М

ТУ 6-18-194-76




Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2025
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет