8. 3D координация және реттелу Педагогтің аты-жөні



Дата29.02.2024
өлшемі17.04 Kb.
#493233
түріСабақ
Документ Microsoft Word (2)





Бөлім:

8.3D Координация және реттелу

Педагогтің аты-жөні:

Карагулова Бибигул Бакытжановна

Күні:

26-27.02.2024 жыл

Сыныбы:8 «Б», 8 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Таяқшаның, құтышаның және түкті жасушалардың құрылымы мен қызметі.
Зертханалық жұмыс «Соқыр дақты анықтау, түстердің аралсуына тәжірибе , дыбыстың ауа және сүйек арқылы өтуі».

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.1.7.3 көру және есту рецепторларының құрылымы мен қызметтерін сәйкестендіру

Сабақтың мақсаты:.



-көру рецепторларының құрылымын сипаттайды:
-есту рецепторларын құрылымын сипаттайды:
-көру және есту рецепторларының құрылымы мен қызметтерін сәйкестендіреді

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі:
Тест тапсырмасын орындау

Тест тапсырмасын орындайды

Қ/б:Өзін-өзі бағалау




Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.



Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді

Топтық жұмысты орындайды
Дескриптор:көру рецепторларының құрылымын сипаттайды:
-есту рецепторларын құрылымын сипаттайды:

ҚБ. Бірін-бірі бағалау









Зертханалық жұмыс

Эксперменттік жұмыстар орындау Тәжірибелік жұмыс барысы, қауіпсіздік ережелерін талқыланады. /Тәжірибелік жұмысты жеке орындайды/ Қауіптілік көзі анықталады. Мариотто тәжірибесін жасау арқылы соқыр дақты анықтайды. Парақшадағы бейненің жоғалып кетуі оның соқыр даққа түскенін, яғни көздің көру жүйкесі кіретін рецепторлары болмайтын бөлігіне түскенін көрсетеді. Онда рецепторлар болмағандықтан адам көрмейді. Жұмыстың нәтижесі, қорытындыланып талқыланады.
(М) Өткен тақырыпты еске түсіре отырып, фоторецепторлар Құтыша мен таяқшаның ерекшеліктерін таяқша мен құтышалардың қызметтеріне тоқталу,Родопсин және йодопсин пигменттері. Әртүрлі түстерді ажырата алмаушылық ауруы дальтанизм туралы айта келе. Дальтонизм тәжірибесін орындату Эксперимент жүргізу · Тапсырма 1
Жарықтан қараңғы жерге кірдік. Қандай көру сезімдері пайда болады? Қалай ойлайсыздар ? Неге? Қараңғы жерде біз неге түрлі түстерді көре алмаймыз? Тапсырма№2
Графикалық органайзер Көру және есту ресцепторларының құрылымы мен қызметтерін сәйкестендіріңіз / тірек сөздерді пайдалана отырып, құрастыру.
1 топ: Рецепторлардың ұқсастығы
2топ: Есту рецепторларының айырмашылығы
3топ: Көру рецепторларының айырмашылығы Рецепторлар қызметін өмірде немен байланыстыра аламыз?

Дескриптор:
-соқыр дақты анықтайды;
-рецепторлардың қызметін талдайды;
-қорытынды жасайды

Дескриптор: Көру және естудің пайда болуын салыстырады,



оқулығы.
Жұмыс дәптерлері.

Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия



Сабақтан пайдалы нені білдім? Кімнің жауабы қызықты болды? Жаңадан көп ақпарат алдым……… Алған білімімді қолдана аламын.

Жеке жұмыс



Мұғалім бағалайды.
.



Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет