Аналіз проведених перевірок за І квартал 2013 управлінням технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Держаної інспекції сільського господарства у Чернівецькій області
В усіх районах та містах області згідно плану роботи управлінням технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки інспекції на І квартал 2013 рік у визначені дні державними інспекторами управління технічного нагляду Інспекції проводився прийом громадян з питань реєстрації, перереєстрації, тимчасової реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів (далі – Машини), здійснення інших заходів, пов’язаних з реєстрацією та веденням обліку машин.
В цей період згідно затвердженого графіка в 33 населених пунктах області та 24 юридичних осіб проводився обов’язковий технічний контроль машин зареєстрованих у встановленому порядку Інспекцією.
Впродовж звітного періоду до інспекторів в районах звернулись 7 громадян з різними питаннями, які відносяться до компетенції інспекції, а також надано 11 відповіді(ей) на запити різних структур та правоохоронних органів щодо наявності зареєстрованої техніки.
За звітний період працівниками інспекції проведено 13 іспитів в навчальних закладах області, атестовано 73 трактористи-машиністи і видано 44 посвідчень тракториста-машиніста.
Працівниками інспекції при проведенні реєстрації проведено 30 виїздів на фактичне місце перебування машин, проконтрольовано сплату збору при першій реєстрації в сумі 40080,00 грн.
Також було здійснено 30 планових та 1 позапланову перевірку підприємств агропромислового комплексу згідно затвердженого графіка та складено 31 акт перевірок, за їх результатами видано 11 приписів щодо дотримання вимог правил експлуатації машин та безпеки праці під час експлуатації сільськогосподарських машин і 9 актів на заборону експлуатації машин, якими заборонено експлуатацію технічно несправних 32 машин та виявлено 11 незареєстрованих машин.
Під час проведення перевірок дотримання правил експлуатації машин в сільськогосподарських підприємствах області виявлено наступні порушення:
-
Встановлено розбіжності реєстраційних даних зареєстрованих машин між записами в реєстраційних документах та фактичних даних реєстраційних облікових табличок.
Так в СФГ "Замостя" Вижницького району за яким зареєстровано в ДІСГ в Чернівецький області 7 одиниць техніки. Виявлені розбіжності інформації із заводськими табличками на представленій для перевірки техніці.
Під час проведення перевірки СГК “Бабинський” с. Бабин Кельменецького р-ну, за яким зареєстровано в ДІСГ в Чернівецький області 19 одиниць техніки, із 9 одиниць техніки, які використовуються у виробництві, 6 одиниць техніки — не перереєстровані після заміни двигунів.
ФГ “ВЕГА-КАРІНА” с.Каплівка Хотинського району, за яким зареєстровано в ДІСГ в Чернівецький області 4 одиниці техніки. Облікові дані в реєстраційних документах трактора МТЗ-80 не відповідали заводським ідентифікаційним табличкам.
ФГ “АГРО-ДАН 2006” с. Данківці Хотинського району, в якому нараховується 28 одиниць техніки зареєстрованої в ДІСГ. На тракторних причепах в кількості 6 шт. відсутні ідентифікаційні таблички заводських номерів.
ПП “МИКОЛАЇВСЬКЕ” Сокирянського району. Перевіркою встановлено, що 25.12.2003 року комісія по реформуванню ТзОВ “РУСЬ” передала, а Гінгуляк М.О. (керівник ПП “МИКОЛАЇВСЬКЕ”) уповноважений від групи людей отримав товарно-матеріальні цінності в рахунок майнових паїв на суму 287612 грн. , серед яких є буряконавантажувач СПС-4,2, зернозбиральний комбайн СК-5 та причіп 2ПТС-4. Вказана техніка до цього часу не перереєстрована і рахується за ТзОВ “РУСЬ”.
ПП “ПЕРСПЕКТИВА” Сокирянського району. Під час перевірки встановлено, що на тракторі ЮМЗ-6 держ. номер 03015РМ відсутні ідентифікаційні таблички заводського номера та номера двигуна. На тракторі Т-25АЗ відсутня ідентифікаційна табличка заводського номера.
ТОВ” Агрофірма” Калина” с. Кальнівці Кіцманського району згідно наказу №1 від 02.01.2012 року техніка була передана у ДП ”Калина-1” ТОВ ”Агрофірма Калина”, в кількості 4 одиниць а саме 3 трактори 1 зернозбиральний комбайн, але не перереєстрована.
ДП СЛАП “СТОРОЖИНЕЦЬКИЙ ДЕРЖСПЕЦЛІСГОСП” с. Зруб Комарівський Сторожинецького р-ну. Перевіркою встановлено, що вказане підприємство використовує 7 одиниць техніки, з яких 3 трактори, 2 причепи, 1 бульдозер та 1 навантажувач які зареєстровано в ДІСГ в Чернівецький області за Сторожинецьким спецлісгоспом АПК. Це являється порушенням, а саме: техніка не перереєстрована.
На виконання приписів усунено порушення в ТОВ” Агрофірма” Калина” с. Кальнівці Кіцманського району, ДП СЛАП “СТОРОЖИНЕЦЬКИЙ ДЕРЖСПЕЦЛІСГОСП” с. Зруб Комарівський Сторожинецького р-ну, ФГ “ВЕГА-КАРІНА” с.Каплівка Хотинського району.
-
Виявлено не зареєстровані машини:
ТОВ “КАМ'ЯНКА АГРАР”, Чернівецька область, Глибоцький район, с.Кам'янка, вул. Набережна 69 А. На балансі знаходиться чотири самохідні машини і три причепи. В процесі перевірки 23-25 січня 2013 року виявлено не зареєстрований в інспекції екскаватор ATLAS 1204.
СОК “Новобросківецький” с.Нові Бросківці Сторожинецького району нова техніка не зареєстрована своєчасно, а саме напівпричіп НТС-5 2012 року випуску зав № 237.
ФГ “УКРАГРО” с.Бузовиця Кельменецького р-ну за яким зареєстровано в ДІСГ в Чернівецький області 12 одиниці техніки, 1 зернозбиральний комбай не зареєстрований.
Кельменецький професійний ліцей смт. Кельменці, за яким зареєстровано в ДІСГ в Чернівецький області 21 одиниці техніки. 1 зернозбиральний комбайн та 3 причепи не зареєстровані.
На виконання приписів перереєстровано машини в ТОВ “КАМ'ЯНКА АГРАР”, Чернівецька область, Глибоцький район, с.Кам'янка,
3. Не вся техніка своєчасно проходить обов’язковий технічний контроль:
СВК ”Зоря” с. Ставчани Кіцманського району в наявності якого 30 тракторів і 10 причепів. Проходять обов’язковий щорічний технічний контроль 20 одиниць, інша техніка не працює так як морально застаріла і непридатна для користування.
ПП “ПЕРСПЕКТИВА” Сокирянського району. Трактори ЮМЗ-6 д.н. 08338СЕ, Т-25АЗ д.н. 03016РМ та причіп 2ПТС-4 д.н. 08339СЕ не пройшли обов’язковий щорічний технічний контроль.
СФГ "Замостя" Вижницького району за яким зареєстровано в ДІСГ в Чернівецький області 7 одиниць техніки, з яких 6 одиниць не пройшли обов’язковий щорічний технічний контроль.
ФГ “ВЕГА-КАРІНА” с. Каплівка Хотинського району, в якому зареєстровано в ДІСГ в Чернівецький області 4 одиниці техніки. Наявна техніка не пройшла обов’язковий щорічний технічний контроль.
ФГ “АГРО-ДАН2006” с. Данківці Хотинського району, в якому нараховується 28 одиниць техніки зареєстрованої в ДІСГ. Обов'язковий технічний контроль пройшли 18 одиниць техніки: трактори – 8 шт., комбайн зернозбиральний – 1 шт., шасі самохідне – 1 шт., причепи – 8 шт.
АПОП Аврора с.Несвоя Новоселицького р-ну за яким зареєстровано в ДІСГ в Чернівецький області 33 одиниці техніки, з яких 8 тракторів та 8 причепів не пройшли обов’язковий щорічний технічний контроль.
СГК “Бабинський” с.Бабин Кельменецького р-ну, за яким зареєстровано в ДІСГ в Чернівецький області 19 одиниць техніки, з яких 6 одиниці техніки не пройшли обов’язковий щорічний технічний контроль.
На виконання приписів СВК ”Зоря” с. Ставчани Кіцманського району, ФГ “ВЕГА-КАРІНА” с. Каплівка Хотинського району проведено обов’язковий технічний контроль машин.
4. Відсутній електростартерний запуск двигуна з запуском з кабіни трактора:
СГК “Бабинський” с.Бабин Кельменецького р-ну, за яким зареєстровано в ДІСГ в Чернівецький області 19 одиниць техніки з яких, 8 одиниць техніки не обладнано.
СФГ "Замостя" Вижницького району за яким зареєстровано в ДІСГ в Чернівецький області 7 одиниць техніки, з яких 3 одиниці не обладнано.
ДП СЛАП “СТОРОЖИНЕЦЬКИЙ ДЕРЖСПЕЦЛІСГОСП” с. Зруб Комарвський Сторожинецького р-ну: 1 трактор та 1 екскаватор не обладнано.
ФГ «ВЕКТОР-М» Заставнівського району:1 трактор не обладнано.
На виконання наданих приписів поетапно усунено ряд зауважень по зазначених господарствах.
Як показує аналіз, при проведенні планових перевірок, працівниками управління технічного нагляду встановлено ряд різних порушень, щодо експлуатації машин. Така ситуація склалась внаслідок того, що Інспекція не здійснює безпосередній контроль на місці перебування техніки, а також техніка піддається надмірній експлуатації (агротехнічні строки, сезонність робіт, тощо).
Отож, при виконанні функціональних обов’язків до 2010 року інспектор проводив процедуру щорічного державного технічного огляду машин (тепер обов’язковий щорічний технічний контроль машин) безпосередньо біля машини, виявляв та вказував:
на усунення порушень або недоліків;
несправну та не зареєстровану техніку або не списану;
відсутність номерних знаків, свідоцтв про реєстрацію машини та посвідчення тракториста-машиніста, а також медичної довідки.
А за результатами здійснення заходів видавався талон ТО та формувалась звітність про проведену роботу.
Таких функцій сьогодні суб’єкт господарювання, який здійснює обов’язковий щорічний технічний контроль машин не здійснює. Більше того сільськогосподарська техніка та всі інші механізми працюють у важких умовах роботи, а більшість серійних номерів нанесено на вузлах та агрегатах, які при потребі взаємо замінюються. Наприклад лонжерон трактора при оранці отримав тріщину, а тут треба закінчити технологічну роботу на полі, то напевно власник замінює і працює дальше… Чи до прикладу вийшов з ладу двигун, а на складі є інший вже відремонтований. Після заміни двигуна машина працює далі...
Для належного виконання вимог законодавства пропонуємо внести зміни до ПКМУ № 1206 наступного змісту:
1. За результатами здійснення обов’язкового технічного контролю суб’єкт мав би звітувати про виконання графіка проведення обов’язкового технічного контролю періодично (щомісячно) в територіальний орган Держсільгоспінспекції.
2. В разі відмови здійснення контролю власником зареєстрованих машин, то суб’єкт оформляє акт відмови та оформляє в присутності посадових осіб Держсільгопінспекції.
3. На підставі звіту поданого суб’єктом інспектор Держсільгопінспекції оформляє припис та акт на заборону експлуатації машин, які своєчасно не подали на обов’язковий технічний контроль.
Достарыңызбен бөлісу: |