Бөлім:
|
1-бөлім: Көшпенділер мәдениеті.Орфография.
|
Педагогтің аты-жөні
|
Сулейменова У.К.
Дублер:Молдабекова Зарина
|
Күні:
|
05.10.2023 ж.
|
Сынып: 7 «А», «Б»
|
Қатысушылар саны
|
Қатыспағандар саны
|
Сабақтың тақырыбы
|
Төрт түлік.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
7.2.4.1 идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау;
7.4.1.1 жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу.
|
Сабақтың мақсаты
|
-идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды;
-жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазады;
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Білім алушының іс- әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин.
|
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2.Психологиялық ахуал «ДОДОКАЭДР»
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын талқылау.
Талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
-Балалар,төрт түлік дегеніміз не?
-Төрт түлікке қандай жануарлар жатады?
-Төрт түлікті өмірде көргенсіздер ма?
|
Сұрақтарға жауап береді.
|
Мадақтау, кері байланыс беру
|
Оқулық
|
Сабақтың ортасы
33 минут
|
Жаңа сабақ.
Сурет қиындыларына қарап,бүгінгі сабақ не туралы екенін анықтаңдар.
Оқылым тапсырмасы
1-тапсырма мәтіндерді түсініп оқып,мәтінде не туралы айтылғаны туралы өзара талдаңдар,
мәтіннен тірек болатын сөздер мен сөз тіркестерін анықтаңдар.
Дескриптор:жалпы-3 балл
-мәтінді түсініп оқиды.
-мәтінде не туралы айтылғаны тралы өзара талқылайды.
-мәтіннен тірек болатын сөздер мен сөз тіркестерін анықтайды.
Тілдік бағдар:
Фразеологизмдердің грамматикалық сипаты(сөз таптарына қатысты)
Фразеологизмдердің сөз таптарына
|
|
Сурет қиындалырына назар аудару арқылы сабаққа зейін қояды.
Дәптерлеріне күн ретін, жаңа сабақ тақырыбын жазады
|
Мадақтау, кері байланыс беру
|
оқулық
|
Достарыңызбен бөлісу: |