Бөлім: Деректер базасы Педагогтің аты-жөні



Дата02.01.2022
өлшемі50.21 Kb.
#454124
түріСабақ
9 сын Информатика


Бөлім:

Деректер базасы

Педагогтің аты-жөні

Лашынова Г. М

Күні:

26.11.2021

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Деректер базасы Электрондық кестеде деректер базасын құру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.2.2 электрондық кестеде деректер базасын жасау;

Сабақ мақсаты

электронды кестеде мәліметтер қорын құру

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру

Кезеңі

Қызығушылықты ояту

8 мин


1. Ұйымдастыру; Амандасу; Түгендеу

«Атомдар мен молекулалар» тренингісін өткізеді.

Мақсаты: Ынтымақтастық атмосферасын орнатып, жағымды жұмыс ортасын орнату. Топтастыру

« Мәліметшілер», « Зерттеушілер», «Тәжірибешілер»

Мұғалім “атомдар” деген кезде оқушылар жеке дара жүреді де, “молекулалар, бесеуден” немесе “молекулалар, үшеуден” деген кезде, бес немесе үш адамнан тез арада топтасады. 




Топ аттары жазылған карточкалар

Қайталау-оқу анасы:

1. MS Access дегеніміз не? Ж: Бұл мәліметтер базасы бағдарламасы.

2. Мәліметтер қоры (МҚ) деген не? Ж: Бұл ақпаратты жинақтайтын және сақтайтын құрылым.

3. МҚ-да кестелер деген не? Ж: МҚ – да жазулар жиынтығын кесте деп атайды.

4. МҚ- да өрістер деген не? Ж: МҚ – да кестедегі тік бағандар өрістер деп аталады.

5. МҚ- да жазулар дегеніміз не? Ж: МҚ – да кестедегі жолдарды жазулар деп атайды.

6. МҚ-ын құрудың қандай және неше қадамы бар?

Ж: а. Кестенің құрылымын құру

б. Кестені ақпаратпен толтыру

7. МҚ-ын құрудың әдістері қандай? Ж: а. Бос МҚ – ын құру

б. Шебер көмегімен МҚ –ын құру

Өткен сабақта өтілген зерттеу тапсырмасын қарастыру.



Оқушылар өз ойларын ортаға салады.





Оқулық

Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ

20 мин

Топтық жұмыс. «Ментальді карта» әдісі арқылы топтар келесідей бағыт бойынша жұмыс жасайды.

« Мәліметшілер» тобы: Бағдарламаны іске қосу. ДБ құру тәртібі

« Зерттеушілер» тобы: Тақырыптағы жаңа ұғым және оның қызметі

« Тәжірибешілер» тобы: MS Excel программасында деректер базасын жасау қадамдарын талдап, көрсетеді

Берілген теориялық мәліметтер бойынша оқушылар менетальді карта жасайды.

ҚБ Мұғалім оқушылар жмұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

ҚБ «Ең үздік жауап»





Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар

Тірек-сызбалар

Кесте
Карта





Практикалық бөлім – «Компьютерде орындайық»:


68-беттегі №5 тапсырманы орындайды

ҚБ Мұғалім оқушылар жұмысын қарап, кері байланыс беріп отырады


Оқулық 68-бет




«Ойлан, Жұптас, Пікірлес»

Сабақта жаңадан не үйренліңдер? Пайдаланушылар арасында деректер базасын құруда MS Excel-ді пайдалану қаншалықты тиімді деп ойлайсыңдар?



әрбір оқушы жекеше өз ойлары мен пікірін берілген уақыт ішінде (2-3 минут) қағазға түсіреді. Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын 3-4 минут талқылайды, пікірлеседі.




Оқулық 68-бет, 6- тапсырма

Сабақтың соңы

Қорытынды

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.


К ері байланыс

«Мадақтау сэндвичі» әдісі



Үйге тапсырма беру: 7-тапсырма(64-бет)

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды

Стикер



Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет