Дені саудың – жаны сау Күні



бет1/2
Дата11.02.2024
өлшемі0.68 Mb.
#491571
  1   2
2 сынып Атамұра Әдебиет. 49-51 сабақтар. Ләззат


Мектебі

Черкасск ОМ

Пәні:

Әдебиеттік оқу Атамұра

Бөлімі:

Дені саудың – жаны сау

Күні:

8.01.2024

Педагогтің аты-жөні:

Жаксылыкова Д

Сынып:2

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

49 сабақ. Байлық
М.Дулатов «Байлық»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.1* шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау
2.3.3.1 шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну

Сабақтың мақсаты

Мәтіндегі сөздерді пайдаланып сөйлейді
Ойын сурет арқылы ұсынады



Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтыңбасы (ин)

Ұйымдастырукезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал
Өткен материалдарды пысықтау .



.

Оқушылар сұраққа жауап береді



Қолдау


Психологиялық ахуал орнату



Сабақтың
ортасы
( 5 мин)

10 мин

«Ой қозғау»
Байлық сөзінің мағынасын түсініп ал.
Өзің тағы не қосар едің
Оқитын мәтіннің тақырыбын болжап айт.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Мәтіндегі сөздерді пайдаланып сөйлейсің
Ойыңды сурет арқылы ұсынасың
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Саған сұрақ» әдісі
Мәтінді оқы.
-Мәтінді тізбектеп оқыту
Мәтін не туралы?
Түсініксіз сөздердің мағынасын таны.
Мәтінге сүйеніп, суреттерге қарап, қажетті сөзді тап.

Сұраққа жауап береді
Мәтіннің тақырыбын болжайды

Байлық деген денсаулық ,отбасы ,


Отан ,білім ,ана ,әке

Мәтін : Бірінші байлық-денсаулық туралы

Сөздікпен жұмыс жүргізеді
1.Байлық деген – менің қырағы көзім
2. Байлық деген – менің сақ құлағым
. 3. Байлық деген – менің мықты аяғым



Мадақтау


Дескриптор:
-мәтіннің мазмұнын айтады(1б)
-түсінбеген сөздің мағынасын ашады 1б)
-бірінші суреттегі сөзді табады(1б)
- екінші суреттегі сөзді табады(1б)
-үшінші суреттегі сөзді табады(1б)

Таратпа



Оқулық

Дәптер
Суреттер

Слайд




11 мин


Сергіту сәті
2 минут

2- тапсырма
Өзіндік жұмыс .Жазылым
«Өз ойым » әдісі
«Денсаулық зор байлық» екеніне дәлелдер келтір.
ЕБҚ оқушыға тапсырма :
Байлық деген не?



Үлгі: Денсаулық – зор байлық. Өйткені мықты аяқтарымның арқасында спортпен шұғылданамын.





«Комментарий» арқылы


Дескриптор:
-ұсынылған тақырып бойынша ойын айтады (1б)
-дәлелдер келтіре отырып, сөйлем құрап жазады (1б)
-Сұраққа жауап береді (1б)

Оқулық
Слайд

Жұмыс дәптері



Сабақтың
соңы
10 мин



Саралау тапсырмасы :
5– тапсырма
Жеке жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
«Байлық» деген сөздің мағынасын ашатындай сурет сал және оны түсіндір.
ЕБҚ оқушыға тапсырма :
Адамның көзінің суретін сал .Ол не үшін керек айт

Сурет салады .


Ол үшін спортпен айналысып ,дұрыс тамақтану керек.Күнде таза ауада серуендеп .Суды көп ішу керек.



Дескриптор:
-тақырыпқа байланысты сурет салады(1б)
-дайын жұмысын таныстырады(1б)

Оқулық

А4
Түрлі түсті қарындаштар



Рефлексия
5 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 доп)
Үйге тапсырма: 6-тапсырма 5-бет

Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. Жинаған білім зарядтарының саны арқылы өзінің бағалауын анықтайды.

Кері байланыс :
Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ?
Бүгінгі сабақта не үйрендің ?
Қорытынды бағалау .
ҚБ : 1-10 б жүйе

Бағалау
Ұпайларын санау





Мектеп

Черкасск ОМ

Бөлім

Дені саудың – жаны сау

Пәні:

Әдебиеттік оқу Атамұра

Күні:

10.01.2024

Педагогтіңаты-жөні:

Жаксылыкова Д

Сынып:2

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

50 сабақ. Ақыл – зор байлық
«Байлық пен ақыл» (Ертегі)

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

2.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал- мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану
2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау
2.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал- мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану

Сабақтың мақсаты

Ойыңды нақыл сөздермен тұжырымдап айтады

Құндылықтар

ТАЛАП: Салауатты өмір салтын ұстану

Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтіңәрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Сабақтың басы
(2 мин)

Ұйымдастырукезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Бір-біріне жылы сөздер айту

Оқушылар сабаққа назар аударады.

Сен әдемісің , кремет адамсың тб






Жүрекшелер





Сабақтың ортасы
(5 мин)


10 мин

Үй тапсырмасын тексеру
6 –тапсырма 5- бет
Мен денсаулығымды сақтаймын. Ол үшін...


«Ой қозғау»
Ақыл сөзін мағынасын жақын 3 сөзбен алмастырып айт.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Ойыңды нақыл сөздермен тұжырымдап айтасың

1-тапсырм
Ұжымдық жұмыс
«Саған сұрақ» әдісі
Мәтінді оқы.
Мәтін не туралы?
Әр бөлік бойынша не түсіндің?айтып көр.
Қай ұлының жауабы саған ұнады ? неліктен ?
ЕБҚ Оқушыға тапсырма
Оқылым
Шалға кенже ұлының жауабы ұнайды. Ол өзінің мұрагері болады деп кіші ұлын атапты. Үлкен балаларына інісінің айтқанынан шықпауды өсиет етіпті.

Сөйлемдегі ойды жалғастырып жазады

Ес –зор байлық


Сана –зор байлық
Парасат –зор байлық
Мәтінді оқиды
Әр бөлік бойынша өз ойларын айтады
Іс –әрекеттеріне баға береді ?




Дескриптор:
-сөйлемдегі ойды жалғастырып жазады(1б)

Мадақтау


Дескриптор:
-мәтіннің мазмұнын айтады(1б)
-Сұраққа жауап береді 1б)

Кері байланыс ұсыну



Оқулық
Слайд
Оқулық

Сұрақтар


Оқулық
Слайд

10 мин

Сергіту сәті
2 минут

3- тапсырма
Суретпен жұмыс
Жұптық жұмыс
Мәтінге сүйеніп жауап жаз.
Байлық пен ақыл деген..
ЕБҚ оқушыға тапсырма
4-тапсырма. «Менің ойым» әдісі
Саған кімнің жауабы ұнады? Неліктен?

Байлық пен ақыл деген ұлы үшін асыл тасты жүзік, екінші ұлы үшін әдемі киімдер ,үшінші ұлы үшін еңбексүйгіштік, екі қолы , қайрат жігері толы жүрегі .


Мен үшін байлық денсаулық , ақыл білім
Басқа да жауаптар алынады
4-тапсырма :
Өзіне ұнаған кейіпкерді айтады .





Дескриптор:
-байлық пен ақыл туралы ойын айтады(1б)
-ойын мәтін мазмұнымен салыстырады(1б)
-қорытынды шығарады(1б)



Тапсырма
Слайд


11 мин



Саралау тапсырмасы :
Функционалдық сауаттылық
5– тапсырма Жазылым
Жеке жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Берілген нақыл сөздерден мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетіндерін белгіле.
1. Ақыл – ердің қорғаны.
2. Оқу түбі – тоқу.
3. Еңбек байлыққа жеткізер. 4. Талап мұратқа жеткізеді.
6-тапсырма.Айтылым
Мәтіннен қандай ой түйдің? Ойыңды нақыл сөзбен тұжырымдап айт.
ЕБҚ оқушыға тапсырма :
Мәтіннен қандай ой түйдің?

1. Ақыл – ердің қорғаны.
2. Еңбек байлыққа жеткізер.
Мәтіннен адамның өміріндегі басты байлығы денсаулығы ,ақылы ,күш-қайраты екенін біледі .
Нақыл сөз : Еңбек байлыққа жеткізер.

Дескриптор:
-мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетін бірінші нақыл сөзді белгілейді(1б)
- мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетін екінші нақыл сөзді белгілейді(1б)
-мәтіннен түйген ойын айтады(1б)
-ойын нақыл сөзбен қорытындылайды(1б)

Оқулық
Көрнекілік
Слайд

Рефлексия
5 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 доп)
Үйге тапсырма:
Мәтінді түсініп оқы
7-тапсырма 7-бет

Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. Жинаған білім зарядтарының саны арқылы өзінің бағалауын анықтайды.

Кері байланыс :
Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ?
Бүгінгі сабақта не үйрендің ?
Қорытынды бағалау .
ҚБ : 1-10 б жүйе

Бағалау
Ұпайларын санау



Бөлім

“Дені саудың – жаны сау”

Пәні:

Әдебиеттік оқу Атамұра

Күні:

12.04.2024



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет