Аудиторська фірма “Баррістер агенс груп” Audit Firm “Barrister agens group” Код єдрпо 31992339



Дата13.06.2016
өлшемі300.56 Kb.
#132532
Аудиторська фірма “Баррістер АГЕНС Груп”

Audit Firm “Barrister AGENS Group”

Код ЄДРПО 31992339

03151, Україна, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 26-А", офіс 230,

03186, Україна, м. Київ, вул. А. Антонова, буд.8, кв.30, телефон 241-07-82, факс 243-22-32

e-mail:barister@bigmir., net, http://www.barrister-audit.com.ua

Свідоцтво про внесення в реєстр суб’єктів аудиторської діяльності № 2935,

видане АПУ 30.05.2002 р. рішення № 110.

р/рах 26001217801 у АТ “Райффайзен Банк Аваль” м. Києва, МФО 380805


АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК

(ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)

товариства з обмеженою відповідальністю

Аудиторська фірма „Баррістер АГЕНС Груп”



щодо фінансової звітності

Публічного акціонерного товариства

«Калинівський завод «Будперліт»

станом на 31 грудня 2014 року включно





Національної комісії

з цінних паперів та фондового ринку

Акціонерам та керівництву


Публічного акціонерного товариства

«Калинівський завод «Будперліт»


Адреса : Україна, 07443, Київська обл., Броварський район, с.м.т Калинівка, вул. Ігорева,1

Усім іншим зацікавленим особам та користувачам звітів



  1. АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК (ЗВІТ) ЩОДО ФІНАНСОВИХ ЗВІТІВ РІЧНИХ

ВСТУП

Нами, незалежною аудиторською фірмою, товариством з обмеженою відповідальністю «Аудиторська фірма «Баррістер АГЕНС Груп» (надалі – Аудитор) проведена незалежна аудиторська перевірка щодо повноти, достовірності та відповідності чинному законодавству України, встановленим нормативним вимогам щодо формування фінансової звітності Публічного акціонерного товариства «Калинівський завод «Будперліт» (надалі - ПАТ «Калинівський завод «Будперліт»), що включають:

Баланс (Звіт про фінансовий стан)(форма №1) станом на 31.12.2014 року включно,

Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)(форма №2) за 2014 рік,

Звіт про рух грошових коштів( форма № 3) за 2014 рік,

Звіт про власний капітал (форма № 4) за 2014 рік,

Примітки до річної фінансової звітності (форма № 5) за 2014 рік,

Додаток до приміток до річної фінансової звітності «Інформація за сегментами» (форма № 6) за 2014 рік,

ПРИМІТКИ до фінансової звітності та Таблиці з трансформації,

яка додається до цього аудиторського висновку та затверджена керівництвом підприємства 01.01.2015 року.

Звітність складена згідно вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності (надалі МСФЗ).

Відповідальність управлінського персоналу

Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання цієї фінансової звітності відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності та за внутрішній контроль, який управлінський персонал визначає потрібним для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки.



Відповідальність аудитора щодо фінансової звітності

Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо цієї фінансової звітності на основі результатів проведеного нами аудиту. Ми провели аудиторську перевірку у відповідності до Міжнародних стандартів аудиту. Ці стандарти вимагають від нас дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиторської перевірки для отримання достатньої впевненості, що фінансові звіти не містять суттєвих викривлень.



Опис аудиторської перевірки

Аудиторська перевірка передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів стосовно сум та розкриття інформації у фінансової звітності. Вибір процедур залежить від судження аудитора, яке ґрунтується на оцінці ризиків суттєвих викривлень фінансових звітів внаслідок шахрайства або помилок. Виконуючі оцінку таких ризиків, аудитор також розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірного подання суб’єктом господарювання фінансової звітності. з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають даним обставинам, але не з метою висловлення думки аудитора щодо ефективності загальної системи внутрішнього контролю на підприємстві.

Аудит також включає оцінку відповідності використаних облікових політик, прийнятність облікових оцінок, виконаних управлінським персоналом, та оцінку загального подання фінансової звітності обліковим принципам, які є загальноприйнятими в України.

Спосіб перевірки фінансових звітів – вибірковий.

Під час аудиту зроблено дослідження шляхом проведення вибіркової перевірки на відповідність даних первинних документів даним синтетичного та аналітичного обліку, тестування доказів на обґрунтування сум та інформації, розкритих у фінансовому звіті:

- визначення відповідності фінансової звітності основним напрямкам обліку, встановленим облікової політикою підприємства та загальноприйнятим принципам обліку в Україні;

- аналіз(шляхом тестування) аудиторських доказів, які дають змогу підтвердити зазначені у звітності суми і показники, та наведені пояснення до них;

- дослідження суттєвих облікових оцінок, зробленим керівництвом під час підготовки фінансової звітності;

- оцінка надійності системи бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю підприємства, можливості виникнення помилок і їх суттєвого впливу на звітність;

- здійснення вибіркового контролю;

- оцінка загального подання фінансової звітності.

Аудитори вважають, що ми отримали достатні та відповідні аудиторські докази, при проведені аудиторської перевірки, які забезпечують обґрунтовану підставу для висловлення думки аудиторів.



Підстави для висловлення умовно – позитивної думки(висновок).

У зв’язку з тим що, ми були призначені аудиторами ПАТ «Калинівський завод «Будперліт» після 31.12.2014 року, ми не мали змоги спостерігати за інвентаризацією наявних запасів, основних засобів на початок та на кінець року. У нас не було можливості впевнитися у кількості запасів утриманих станом на 31.12.2013 рік та 2014 рік вартість яких відображена в звіті при фінансовий стан в розмірі 3 719 і 3 896 тисяч гривень відповідно через виконання альтернативних процедур.

Ми не мали змоги підтвердити або перевірити альтернативними засобами статті дебіторської заборгованості, які включені у звіт про фінансовий стан на загальну суму 488 тисяч гривень.

У зв’язку з цим, вищевказані події , які не відображені в фінансової звітності підприємства за 2014 рік, які можливо будуть вимагати коригування відповідних активів і зобов'язань і можуть вплинути на фінансовий стан підприємства, результати діяльності , власний капітал підприємства. Відсутність інформації про них вплине на здатність користувачів фінансової звітності робити відповідні оцінки та приймати рішення.



Інвентаризація проведена комісіями ПАТ «Калинівський завод «Будперліт» згідно наказу № 50-п від 29.10.2014 року станом на 01.12.2014 року,, відповідно до відомостей та протоколів засідання постійно діючих інвентаризаційних комісій залишків або нестач не виявлено.

Висловлення умовно – позитивної думки(висновок)

На думку аудитора, за винятком можливого впливу питань, про які йдеться у параграфі „Підстави для висловлення умовно –позитивної думки (висновок)”, фінансова звітність за 2014 рік складена справедливо та достовірно відображає, в усіх суттєвих аспектах фінансовий стан Публічного акціонерного товариства «Калинівський завод «Будперліт» станом на 31 грудня 2014 року включно, його фінансові результати, звіт про власний капітал, рух грошових коштів за рік, що закінчився 31 грудня 2014 року включно, складені у відповідності до концептуальної основи складання фінансової звітності відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності.



2. ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА ЩОДО ВИМОГ ІНШИХ ЗАКОНОДАВЧИХ І НОРМАТИВНИХ АКТИВ

Звіт про розгляд додаткової інформації (розкривається згідно вимог державного регулятора - Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку)

Цей параграф Аудиторського висновку (звіту незалежного аудитора) від 14 квітня 2015 року товариства з обмеженою відповідальністю „Аудиторська фірма «Баррістер АГЕНС Груп» складено у відповідності до Міжнародних стандартів аудиту 700,705,706 та до вимог рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013  за № 2826 „Про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів„ та від 16.12.2014  за № 1713 „Про затвердження Змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів ”, у зв’язку з наданням Публічного акціонерного товариства «Калинівський завод «Будперліт» регулярної звітної інформації емітента акцій до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, та базується на даних бухгалтерського обліку, звітності та первинних документах ПАТ «Калинівський завод «Будперліт», що були надані аудиторам керівниками та працівниками товариства, яка вважається надійною і достовірною.


Застосовані нами процедури не мали за мету визначити всі недоліки або інші порушення, і таким чином, вони не мають розглядатись як свідчення про відсутність будь - яких недоліків та/або порушень підприємством.

2.1.Основні відомості про емітента акцій

Повне найменування суб'єкта підприємництва

Публічне акціонерне товариство «Калинівський завод «Будперліт»

Код за Єдиним Державним реєстром підприємств і організацій України (ЄДРПОУ)

13726224

Свідоцтво та орган державної реєстрації

Виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія ААБ № 163748 від 07.10. 1998 року

(код ЄДР 1 332 120 0000 000406) видане Броварською районною державною адміністрацією Київської області



Первинна дата реєстрації установчих документів та орган реєстрації

Статут зареєстровано 07.10.1998 року Броварською районною державною адміністрацією Київської області

Дата реєстрації змін та доповнень до установчих документів та орган реєстрації за 2012 рік

Статут (викладений у новій редакції) зареєстровано 19.03.2012 року за № 1332105050012000406 Броварською районною державною адміністрацією Київської області (протокол загальних зборів акціонерів №1 від 18.04.2011 року) - зміна назви організаційно – правової форми на підставі внесення змін у законодавство України.

Фактичне місцезнаходження:

07443, Київська обл., Броварський район, с.м.т Калинівка, вул. Ігорева,1

Телефон

(04594)7-91-26

Основні види діяльності довідка АБ № 472533 видана управлінням статистики у Броварському районі Київської області 23.03.2012 року

КВЕД:

23.99 – виробництво неметалевих мінеральних виробів;

23.32 – виробництво цегли, черепиці та інших будівельних виробів з випаленої глини;

49.41 – вантажний автомобільний транспорт;

46.73 - оптова торгівля сировиною,будівельними матеріалами та санітарно –техничним обладнанням;

47.52 – роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санитарно –технічними виробами в спеціалізованих магазинах;

68.20 –надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна


Номер свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів

Реєстраційний № 678/10/1/10 від 22.11.2010 року видане Центральним територіальним департаментом НКЦПФР 02.04.2012 року

Код цінних паперів(ISIN)

UA 4000159966, виписка з реєстру ПАТ „Національний Депозитарій України” від 13.03.2015 року

Дата розкриття повного тексту річної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії

25.04.2014 року

Адреса сторінки в мережі Інтернет, на якій розміщено регулярну річну інформацію

budperlit.informs.net.ua



Інформація про дивіденди.

За результатами звітного та попереднього років рішення щодо виплати дивідендів не приймалось

Інформація про загальні збори акціонерів

Останні збори акціонерів проведені 03.04.2014 року

ПАТ « Калинівський завод «Будперліт » не має територіально відокремлених структурних одиниць , філій та представництв , які виділені на окремий баланс.

Управління та контроль за діяльністю Товариства здійснюють:

1) загальні збори акціонерів Товариства ;

2) наглядова рада Товариства;

3) правління Товариства;

4) ревізійна комісія Товариства .

Виконавчим органом, що здійснює керівництво поточною діяльністю Товариства є Правління ПАТ « Калинівський завод «Будперліт ». На Правління покладено функції оперативного керівництва виробничою діяльністю Товариства.

2.2.ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ ПРО АУДИТОРСЬКУ ФІРМУ

Товариство з обмеженою відповідальністю «Аудиторська фірма «Баррістер АГЕНС Груп», код 31992339, тел./факс (044)241-07-82,243-22-32, вул. Народного Ополчення,26-А,Київ, 03151 вул. А.Антонова, буд.8, кв.30, Киів,03186.Свідоцтво про реєстрацію серії А01 № 770521 від 23.04.2002 року, № запису в ЄДР 10701070009010410.

Свідоцтво про внесення в реєстр суб’єктів аудиторської діяльності № 2935, видане аудиторською палатою України на підставі рішення №110 від 30 травня 2002 року, термін дії до 23.02.2017 р., та включенена до Переліку аудиторських фірм, які відповідають критеріям для проведення обов’язкового аудиту на підставі рішення Аудиторської палати України (надалі - АПУ) від 20.12.2012 року за № 262/3.

e-mail:barister@bigmir., net, http://www.barrister-audit.com.ua

Директор Цимбал Галина Дмитрівна, сертифікат аудитора Серії А №004349, виданий АПУ 29 вересня 2000 року рішенням № 94, термін дії до 29.09.2019 року.

Дата і номер договору на проведення аудиту :

Договір № 36/15 від 04 березня 2015 року про проведення аудиту (аудиторської перевірки)



2.3. Інформація про вартість чистих активів

Аудитором здійснено розрахунок вартості чистих активів Публічного акціонерного товариства «Калинівський завод «Будперліт» станом на 31.12.2014 року включно. Вартість активів, згідно фінансової звітності станом на 31.12.2014 року включно, складає -16 789 тисяч гривень. Вартість зобов’язань, згідно фінансової звітності станом на 31.12.2014 року включно, складає – (2241+10837) 13 078 тисяч гривень. Розрахункова вартість чистих активів дорівнює (16 789 -13 078) – 3 711 тисяч гривень. Існуючий статутний капітал у сумі 1 661 тисяч гривень менш ніж вартість чистих активів та не підлягає коригуванню згідно частини 3 статі 155 Цивільного Кодексу України .



2.4. Ідентифікація та оцінка аудиторами ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства.

При проведені аудиторської перевірки, на підставі проведених аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів і тестів стосовно сум та розкриття інформації у фінансової звітності, ми розглянули отриману від Публічного акціонерного товариства «Калинівський завод «Будперліт» інформацію, як у вигляді тверджень(пояснень) керівництва, так і у вигляді аудиторських доказів, як того вимагають від аудитора Міжнародні стандарти аудиту з метою попередження викривлень внаслідок шахрайства.

Відповідно до отриманих пояснень, які були розглянуті нами як того вимагають МСА, керівництво не має інформації про відомі факти шахрайства або підозри у шахрайстві, що можуть вплинути на ПАТ «Калинівський завод «Будперліт». Ми також не отримали жодної іншої інформації про відомі факти таких дій зі сторони управлінського персоналу, працівників, відповідальних осіб за фінансову інформацію або інших осіб.

2.5. Наявність суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю та іншою інформацією.

При проведені аудиторської перевірки, на підставі проведених аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів і тестів стосовно сум та розкриття інформації у фінансової звітності та порівняння фінансової звітності з іншою, ми ознайомилися з відомостями, що лягли в основу складання іншої звітної інформації, що подається та/або розкривається разом з річними фінансовими звітами. На основі її аналізу ми робимо висновок про відсутність в інформації щодо фінансових показників, які містять пропуски, перекручення та суттєві суперечності з інформацією наведеною у фінансової звітності Публічного акціонерного товариства «Калинівський завод «Будперліт» станом на 31.12.2014 року включно.



2.6. Основні принципи , методи і процедури та інші важливі аспекти облікової політики

ПАТ «Калинівський завод «Будперліт» веде бухгалтерський облік господарських операцій щодо майна і результатів своєї діяльності в натуральних одиницях та в узагальненому грошовому виразі, шляхом безперервного документального і взаємопов’язаного їх відображення.

Бухгалтерський облік господарських операцій здійснюється методом подвійного запису згідно з Планом рахунків бухгалтерського обліку у відповідних журналах – ордерах та аналітичних відомостях. Бухгалтерський облік повністю автоматизований.

При перевірці було встановлено, що фінансова звітність за 2014 рік складена на підставі облікових регістрів, дані які відображені в первинних документах відповідають даним аналітичного та синтетичного обліку, даним журналів-ордерів та інших облікових регістрів. Стан наявних первинних документів, аналітичних відомостей, журналів-ордерів та інших облікових регістрів обліку задовільний.

Положення «Про облікову політику підприємства», затверджені керівництвом підприємства наказом № 50-В від 30.11.2011 року.

Протягом періоду, що перевірявся, на підставі проведених аудитором тестів, можна зазначити, що бухгалтерський облік ведеться в ПАТ «Калинівський завод «Будперліт» відповідно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р., № 996-XIV, затверджених Положень (стандартів) бухгалтерського обліку , інших нормативних документів з питань організації бухгалтерського обліку та оподаткування та Положення товариства «Про облікову політику підприємства».

Облікова політика ПАТ «Калинівський завод «Будперліт» за період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року включно не змінювалась.

Керівництво товариства звертає увагу користувачів на наступну особливість, фінансової звітності за 2014 рік.

      Положення облікової політики, описанні далі, застосовуються послідовно до звітного періоду (2014 рік) і порівняльної інформації за попередній період, яка представлена в фінансовій звітності.

Опис облікової політики підприємства

      Облікова політика ПАТ «Калинівський завод «Будперліт» розкриває основи, стандарти, правила й процедури обліку, які застосовуються підприємством при веденні обліку і складанні фінансової звітності. Вона встановлює принципи визнання та оцінки об'єктів обліку, визначення та деталізації окремих статей фінансової звітності підприємства.

Керівництво використовує ряд оцінок і припущень по відношенню представлення активів і зобов’язань і розкриття умовних активів і зобов’язань при підготовці фінансової звітності у відповідності з вимогами МСФЗ. Фактичні результати можуть відрізнятися від вказаних оцінок.

Припущення і зроблені на їх основі розрахункові оцінки постійно аналізуються на предмет необхідності їх зміни. Зміни в розрахункових оцінках признаються в тому звітному періоді, коли ці оцінки були переглянуті, і в усіх наступних періодах, які торкнулися вказані зміни.


У своїй діяльності підприємство будує прогнози та формує свої очікування щодо майбутніх подій і умов. Такі прогнози називаються обліковими оцінками. Наприклад, застосування облікової оцінки потрібно для визначення:

  • величини резерву сумнівних боргів;     

  • ступеня знецінення запасів;  

  • справедливої вартості фінансових активів і зобов'язань;    

  • терміну корисного використання основних засобів.    

      Метою фінансової звітності є надання такої інформації про фінансовий стан, результати діяльності, власний капітал і грошових потоків підприємства, що була б корисна користувачам при прийнятті економічних рішень.

      Достовірне та об'єктивне подання.

Фінансова звітність повинна забезпечувати достовірне та об'єктивне подання фінансового становища, результатів діяльності та змін у фінансовому стані підприємства. Застосування основних якісних характеристик дозволяє забезпечити достовірне та об'єктивне складання фінансової звітності.

           Сфера застосування облікової політики:

      Дана облікова політика розроблена з метою ведення бухгалтерського обліку та складання звітності відповідно до МСБО / МСФЗ, а також податкової звітності на підставі облікових даних.

      Ведення бухгалтерського обліку покладається на бухгалтерію під керівництвом Головного бухгалтера. Бухгалтерський облік ведеться відповідно до Національних стандартів (положень) бухгалтерського обліку та інших нормативних актів, що регламентують ведення бухгалтерського обліку в Україні.

Основний підхід до переведення фінансової звітності з П(С)БО на МСФЗ - це Трансформація Фінансової звітності:


  • Періодична трансформація на кожну звітну дату;

  • Ведення обліку за П(С)БО.

      Ведення бухгалтерського обліку здійснюється по єдиному робочому плану рахунків, затверджуваному Головним бухгалтером.      Для складання звітності відповідно до податкового законодавства України підприємство використовує дані бухгалтерського обліку.

      Ця облікова політика є обов'язковою для застосування всіма особами, задіяними у формуванні активів та зобов'язань підприємства та здійсненні господарських операцій, що впливають на фінансовий стан підприємства, це:

      - керівництво підприємства;

      - працівники всіх служб і підрозділів, відповідальні за своєчасне надання первинних документів у бухгалтерію;

      - працівники бухгалтерії, відповідальні за своєчасне та якісне здійснення всіх облікових процедур та складання всіх видів звітності.

        Обліковою политикою ПАТ «Калинівський завод «Будперліт»» затверджено, також, порядки:



  • документообігу на підприємстві;

  • термiни складання первинних документів;

  • реквізити, зміст та інши вимоги до первинних документів;

  • принципи організації бухгалтерської служби.

           Метою фінансової звітності є подання інформації про фінансовий стан, фінансові результати діяльності, змін у власному капіталі та руху грошових коштів підприємства, корисної для широкого кола користувачів при прийнятті економічних рішень. Фінансова звітність також показує результати керування ресурсами, довіреними керівництву підприємства. Для досягнення цієї мети фінансова звітність забезпечує інформацію про наступні показники підприємства:

      

Перекручування та помилки у фінансовій звітності:

     При виявленні несуттєвих помилок, що відносяться до попередніх звітних періодів, підприємство виправляє їх у періоді виявлення шляхом віднесення на фінансовий результат поточного періоду.

      При виявленні істотних помилок попередніх періодів підприємство виправляє їх шляхом віднесення на фінансовий результат попереднього періоду.

      Вартісний критерій істотності встановлюється віпдовідно до листа МФУ № 04108 на рівні 5% від балансової вартості всіх активів, всіх зобов”язань та власного капіталу підприємства за кожний рік станом на 31 грудня року включно, що передує поточному.

        Основні облікові принципи.

  Актив повинен класифікуватися як оборотний у тому випадку, коли він задовольняє кожному з наступних критеріїв:



  • його передбачається використовувати для цілей продажу або споживання при звичайних умовах операційного циклу підприємства;  

  • він призначений головним чином для цілей продажу; 

  • він являє собою кошти або еквіваленти коштів.

      Всі інші активи повинні класифікуватися як необоротні.

      Зобов’язання повинне класифікуватися як поточне, коли воно задовольняє кожному з наступних критеріїв:



  • його передбачається погасити в рамках звичайного операційного циклу;     

  • воно підлягає погашенню протягом дванадцяти місяців після звітної дати;     

  • або у підприємства немає безумовного права відкладати погашення відповідного зобов'язання протягом як мінімум дванадцяти місяців після звітної дати.     

      Всі інші зобов'язання повинні класифікуватися як довгострокові.

Обліковою политикою визначені классіфікація, порядок обліку необоротних активів, фінансових інструментів,дебіторської заборгованості, грошових коштів, зобов’язань, нарахованих резервів,доходів та витрат та інших об’єктів обліку, їх групи та види , порядок нарахування амортизаційних відрахувань(зносу), терміни корисного користування, зменшення (знецінювання) корисності активів по наступним розділах:

1. Необоротні активи:

  • Необоротні активи, утримувані для продажу і припинена діяльність

  • Нематеріальні активи

  • Інвестиційна нерухомість

  • Довгострокові фінансові інвестиції, дебіторська заборгованість

  • Основні засоби

          - Власні активи.

  Оскільки МСБО 16 не визначає вартісних обмежень, керівництво Товариства вважає об’єктом основних засобів об’єкт вартістю понад 2 500,00 грн. та строком корисного використання понад одного року, або операційного циклу.

Згідно МСБО 16 Товариство визначає обліковувати основні засоби за історичною вартістю.

За принципом суттєвості малоцінні необоротні активи обліковуються у складі запасів.



  • Амортизація основних засобів

Амортизація на основні засоби нараховується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому такі основні засоби стали доступні для використання. Амортизація на основні засоби нараховується прямолінійним методом на протязі строку їх корисного використання. Розрахункові строки корисного використання активів є наступні:




Строк експлуатації, рік

Будівлі та споруди

20-15

Передавальні пристрої

20-10

Машини та ообладнання

10-5

Офісне обладнання

7-5

Транспортні засоби

5-2

Інші

12


На об’єкти капітальних інвестицій амортизація не нараховується. Ліквідаційна вартість, строк корисного використання та метод нарахування амортизації активів аналізуються при складанні річної фінансової звітності і при необхідності корегуються.

  • Зменшення корисності активів.

  • Орендовані активи.

  • Інші активи.


2. Оборотні активи

  • Дебіторська заборгованість.

Для відображення сумнівної дебіторської заборгованості на Товаристві     створюється резерв сумнівних боргів. Резерв сумнівних боргів нараховується за методом аналізу кожного окремого дебітора, виходячи з його платоспроможності. Інвентаризація дебіторської заборгованості проводиться на Товаристві щорічно згідно наказу. Індивідуальний підхід до резервування застосовується до дебіторів, у яких заборгованість перевищує 2000,00 грн.

Критеріями віднесення дебіторської заборгованості до сумнівної також є :

      - строк позовної давності по заборгованості минає раніше, ніж через 12 місяців зі звітної дати;

      - Товариство - боржник відсутній за адресою, зазначеному в документах;

      - Товариство-боржник оголошений банкрутом.

      Дебіторська заборгованість боржника, виключеного з ЄДРПОУ, визнається безнадійною і підлягає списанню.



  • Витрати по позиках.

  • Обезцінення активів та припинення визнання фінансових інструментів :

- Фінансові активи.

- Фінансові зобов'язання.

- Не фінансові активи.

  • Запаси

Згідно МСБО 9 запаси визнаються Товариством, якщо вони належать йому і

- існує велика ймовірність одержання економічної вигоди від їхнього використання в майбутньому;    

- їхня вартість може бути вірогідно оцінена.  

  Запаси в обов'язковому порядку повинні оцінюватися за собівартістю. На дату звітності запаси підлягають уцінці до чистої вартості реалізації, якщо така вартість на 50% менше собівартості, або якщо запаси не використовувалися більше 5 років.

Собівартість сировини та матеріалів визначається із застосуванням методу ФІФО.


  • Грошові кошти і їх еквіваленти.

  • Операції в іноземній валюті

3. Власний капітал

  • Акціонерний капітал и дивіденди

4. Зобов’язання та забезпечення

  • Резерви і зобов'язання

 На підприємстві нараховується тільки резерв майбутніх витрат на виплату відпусток працівникам виходячи з кількості невикористаних днів відпустки працівниками станом на 31 грудня.

  • Кредиторська заборгованість

  • Позикові кошти і інші фінансові зобов'язання.

  • Передплати.

  • Оподаткування :

- Поточні витрати зі сплати податку на прибуток

- Відстрочений податок

- Податок на додану вартість (ПДВ).

5. Визнання доходів і витрат

Доходи від реалізації товарів, робіт, послуг визнаються, коли існує впевненість, що економічні вигоди, які випливають з проведеної операції, будуть отримані Товариством, та обсяг доходу може бути достовірно визначеним. Доходи за вирахуванням відповідних податків визнаються в періоді, коли покупцю були надані послуги чи відвантажені товари.



Витрати обліковуються за методом нарахування. собівартість реалізованої продукції складається з ціни покупки, витрат на транспортуванню, комісій за договорами поставки та інших відповідних витрат.

      Дохід від реалізації продукції візнається, тоді, коли фактично здійснений перехід від продавця до покупця значних ризиків, переваг і контроль над активами (активи відвантажені і право власності передане).

      Особливих умов визнання доходу від реалізації готової продукції відповідно до політики підприємства не передбачено.

      При наданні підприємством послуг з операційної оренди , дохід визнається в тому звітному періоді, у якому надані послуги.

 6. Операції з пов’язаними сторонами

Визнання Товариством пов’язаних осіб проводиться на кожну звітну дату. Товариство приймає політику відносин з пов’язаними особами без спеціальної цінової політики. Операції з пов’язаними сторонами проводяться виключно по принципу «справедливої вартості» на основі договорів з урахуванням інтересів обох сторін.



7. Події після дати балансу

Події, що відбулися після дати балансу і до дати затвердження фінансових звітів до випуску та які надають додаткову інформацію щодо фінансової звітності Товариства, відображаються у фінансовій звітності. Події, що відбулися після дати балансу і які не впливають на фінансову звітність Товариства на цю дату, розкриваються у примітках до фінансової звітності, якщо такі події суттєві.



8. Прибуток на акцію

Товариство представляє показники базисного та розбавленого прибутку на акцію щодо своїх звичайних акцій. Базовий прибуток на акцію розраховується як частка від ділення прибутку або збитку, що належать власникам звичайних Товариства, на середньозважену кількість звичайних акцій, що знаходяться в обігу протягом звітного періоду.



9. Звітність по сегментам

Операційний сегмент являє собою компонент Товариства, який залучений в комерційну діяльність, від якої він отримує прибуток, або несе збитки (включаючи прибутки та збитки щодо операцій з іншими компонентами Товариства), результати діяльності якого регулярно аналізуються особою, відповідальною за прийняття операційних рішень при розподілі ресурсів між сегментами і при оцінці фінансових результатів їх діяльності, і щодо якої доступна фінансова інформація.

Фiнансова звiтнiсть, що надається, грунтується на принципах i способах розкриття iнформацii, якi регулюються Мiжнародними стандартами фiнансовоi звiтностi.

     Основнi допущення - принцип нарахування та безперервностi.

        На думку аудиторів, в наказі облікової політики підприємства в повному обсязі розкрито сукупність принципів, методів і процедур, які використовуються підприємством для складання та подання фінансової звітності, принципи та методологія бухгалтерського обліку та відображення в фінансової звітності окремих статей звітності, розкриття інформації , виправлення помилок і змін, розкриття інформації щодо пов'язаних сторін, подій після дати балансу та відповідають вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р., № 996-XIV, затверджених Положень (стандартів) бухгалтерського обліку , інших нормативних документів з питань організації бухгалтерського обліку

Внутрішній контроль за веденням бухгалтерського обліку та заповненню і поданню фінансової звітності згідно Положення «Про облікову політику» покладається на головного бухгалтера підприємства

2.7. Особлива інформація про емітента

Згідно Статі 41 «Особлива інформація про емітента» Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» , особлива інформація про емітента - інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів.

На протязі 2014 року в Публічному акціонерному товаристві «Калинівський завод «Будперліт» не відбувалися події, що згідно статті 41 Закону є особливою інформацією .

2.8. Виконання значних правочинів

На протязі 2014 року в Публічному акціонерному товаристві «Калинівський завод «Будперліт» відбувалося виконання правочинів, відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства», які є значними. Значними правочинами - являються правочини на суми 10 і більше відсотків вартості активів товариства за даними балансу на початок звітного періоду (16 924 тис. грн.х10%=1 692,4 тис.грн).



    • Договори з Постачальниками



Зміст договорів

Сума з ПДВ,грн

та дата договору

1

Купівля виробничих запасів

2 195 280,91

№ 116 від 01.11.2012 р

2

Купівля газу

3 804 516,34

№ 2014/П-ПР-05010013726224-60014 від 30.12.13 р




Разом

5 999 727,25




- Договори з Покупцями



Зміст договорів

Сума з ПДВ,грн

та дата договору

1

Продаж продукції власного виробництва

10 183 396,50

№ 115 від 01.11.2012 р.




Разом

10 183 396,50





2.9. Аудит оцінки стану впровадження корпоративного управління

Дослідженнями аудиторів визначено, що корпоративне управління ПАТ «Калинівський завод «Будперліт» здійснюється згідно вимог діючого законодавства України та Статуту підприємства. Вищим органом управління є загальні збори акціонерів, рішення затверджуються та виконуються виконавчим органом на підставі протоколів загальних зборів акціонерів, що передбачено у Статутних документах. Згідно Статуту за виконанням рішень загальних зборів акціонерів та узгодженням де – яких фінансово – правових зобов’язань товариства здійснює наглядова рада, усі виконання та узгодження письмово підтверджені та зафіксовані у документообігу, пов'язаного з фінансово – господарською діяльністю товариства. На думку аудиторів, можна зробити висновок, що підприємство в цілому дотримується вимог до корпоративного управління по відношенню до усіх акціонерів. Наявність здійснення корпоративного управлення підтверджується :



  • Протоколами загальних зборів акціонерів;

  • Наявністю органів управління та контролю за діяльністю Товариства, які керуються в своїй діяльності Статутом підприємства( органи управління і контролю є-загальні збори акціонерів Товариства, наглядова рада Товариства, правління Товариства, ревізійна комісія Товариства);

  • Наявністю інформації про діяльність підприємства та фінансові результати, яка затверджується щорічно незалежним аудитором, загальними зборами акціонерів та розміщується у засобах масової інформації та в мережі Інтернет;

2.10. Аудит активів підприємства

Станом на 31.12.2014 року включно загальні активи ПАТ «Калинівський завод «Будперліт» зменшились в порівняні з даними на початок 2014 року (100-(16789/16924*100)) =0,8) на 0,8 відсотків та складають 16 789 тисяч гривень. Зменшення активів відбулося, в основному, за рахунок зменшення залишкової вартості дебіторської заборгованості за товари, роботи, послуги .



На думку аудитора, дані фінансової звітності ПАТ «Калинівський завод «Будперліт», відносно активів товариства, грошових коштів відповідають даним реєстрів аналітичного і синтетичного обліку та первинним документам, наданих на розгляд аудитору, склад, достовірність і повнота їх оцінки в цілому та ступінь розкриття за видами активів в фінансової звітності станом на 31.12.2014 року включно відповідають законодавству України .

2.11. Аудит власного капіталу

Власний капітал станом на 31.12.2014 року включно становить 3 711 тисяч гривень, класифіковано і визначено без порушень .



Зменшення власного капіталу за 2014 рік (3945-3711= 234) на суму 234 тисяч гривень відбулось за рахунок збитку підприємства за 2014 рік в сумі 234 тисяч гривень.

Власний капітал підприємства станом на 31.12.2014 року включно складаються з:

На думку аудиторів, розкриття інформації про власний капітал в балансі станом на 31.12.2014 року включно та в звіті про власний капітал за 2014 рік в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України та облікової політики підприємства.

2.12. Аудит зобов’язань емітента

Станом на 31.12.2014 року включно загальні зобов’язання ПАТ «Калинівський завод «Будперліт», збільшились в порівняні з даними на початок 2014 року ( (2241+10837)/(1315+11664) *100)-100)=0,76) на 0,76 відсотків та складають 13 078 тисяч гривень.

Збільшення зобов’язань відбулося, в основному, за рахунок збільшення інших довгострокових зобов’язань.

На думку аудиторів, дані фінансової звітності ПАТ «Калинівський завод «Будперліт» по відображенню зобов’язань, відповідають даним реєстрів аналітичного і синтетичного обліку та первинним документам, наданих на розгляд аудиторам, склад, достовірність і повнота, їх оцінки в цілому та ступінь розкриття інформації в фінансової звітності за видами зобов’язань станом на 31.12.2014 року включно, відповідають законодавству України та облікової політики підприємства.

2.13. Аудит фінансових результатів

Аудитори вважають, що звіт про фінансові результати за 2014 рік в усіх суттєвих аспектах повністю і достовірно відображає величину і структуру доходів і витрат ПАТ «Калинівський завод «Будперліт», а також розкриває інформацію про них.

Фінансові результати за 2014 рік реально відображені в фінансовій звітності підприємства, обсяг непокритого збитку розкритого у фінансової звітності в повній інформації.

На підставі вищевикладеного, фінансовий результат від діяльності підприємства за 2014 рік – збиток у розмірі 234 тисяч гривень.

Керівництвом забезпечено незмінність визначених методів обліку доходів та витрат протягом звітного періоду.

Дані, відображені у фінансовій звітності, відповідають даним бухгалтерського обліку, відповідні показники форм звітності, які взято до порівняння, відповідають один одному.

Висновок про фінансовий стан


Аналіз показників фінансового стану та платоспроможності показує, що ПАТ «Калинівський завод «Будперліт» не має фінансових ресурсів, які можуть бути використані для погашення його поточних зобов'язань.

Підприємство має не сприятливий стан абсолютної та швидкої ліквідності, що свідчить про не достатній рівень наявності власних оборотних активів.

У Підприємства не достатньо грошових коштів, щоб у короткий термін часу розрахуватися із своїми кредиторами.

На підставі аналізу показників фінансового стану ПАТ «Калинівський завод «Будперліт», можна зробити висновок про реальність фінансового стану підприємства.

Аудитори спостерігає не стабільність фінансового стану підприємства, та існування вірогідності того, що підприємство не зможе безперервно функціонувати як суб’єкт господарювання.

2.15.Події після дати балансу

На нашу думку, в періоді після дати складання фінансової звітності (31.12.2014 р.) до дати аудиторського висновку не відбувалося подій, які могли б суттєво вплинути на фінансово-господарський стан Підприємства та призвести до значної зміни вартості його активів, зобов’язань або результатів діяльності.

Річні фінансові звіти Публічного акціонерного товариства «Калинівський завод «Будперліт» станом на 31.12.2014 року включно, які підтверджує аудиторська фірма ТОВ "Аудиторська фірма " Баррістер АГЕНС Груп " (Свідоцтво про внесення в реєстр суб’єктів аудиторської діяльності № 2935, видане АПУ 30.05.2002 р. рішення № 110 ), додаються до цього аудиторського звіту.
Аудитор Цимбал Г. Д., сертифікат Серії А №004349, виданий АПУ 29 вересня 2000 року рішенням № 94, термін дії до 29.09.2019 року

______________ (Цимбал Г.Д.)


Директор ТОВ "Аудиторська фірма

"Баррістер АГЕНС Груп"

Аудитор, _______________ Г.Д.Цимбал

Сертифікат аудитора

Серія А № 004349, виданий АПУ 29.09.2000р.
Дата аудиторського висновку

14 квітня 2015 року



м. Київ

Адреса аудитора :03151,м. Київ,вул.Народного Ополчення,26А




ТОВ «АФ «Баррістер АГЕНС Груп»., висновок незалежного аудитора, к.тел.0679786192



Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет