Таємні товариства: міфи та реальність Микола Сенченко, Валерій Гастинщиков



бет1/16
Дата17.06.2016
өлшемі1.32 Mb.
#142441
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16

Таємні товариства: міфи та реальність

Микола Сенченко, Валерій Гастинщиков


Персонал плюс – № 8-44, 2007.

Таємні товариства завжди привертали увагу громадськості. Про деякі з них розповідали пошепки. Що ж насправді являють собою ці таємні товариства, намагаються розкрити у своїй книзі «ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ТАЄМНИХ ТОВАРИСТВ» українські вчені Микола Сенченко та Валерій Гастинщіков.

Багато вчених, політики, студенти та і взагалі допитливі люди цікавляться таємними товариствами. Інтерес до цієї проблеми було підігріто книгою «Латентні структури мирової політики» одного з авторів даної енциклопедії, яка видана українською та російською мовами видавництвами МАУП та «Аратта». У цій книзі було показано, що таємні організації несуть загрозу для суспільства, більшість з них мають на меті встановлення світового владарювання над людством.

Для того щоб протистояти злочинним планам таємних організацій, необхідно знати їх, саме тому й з’явилася ідея створити енциклопедію таємних товариств. У ній представлен складений у алфавітному (енциклопедичному) порядку список більш ніж ста шістдесяти таємних товариств, секретних організацій світу у різні історичні періоди.

Під таємним товариством розуміється люба організація, чиє членство або діяльність здійснюється таємно від сторонніх очей. У списки включені самі товариства та їх похідними. Деякі з них включають місцеположення та міфи про передумови виникнення, ритуали таємних товариств.

Ці товариства представлені широкою різноманіттю видів. Основою для багатьох товариств стали братства або лицарські ордени, як наприклад Масони та Розенкрейцери, а також їх середньовічні попередники, Лицарі — Тамплієри (Храмовники). Ці братства розробили особові ритуали вступу у члени братств, вони засновані на військових принципах, мають ранги або «ступені». Поступово, по мірі зростання рангу, членам братств ставали відомі таємниці, які охороняються групою, але тільки тим, хто піднявся на вищі ієрархічні ступені. Вони були посвячені у всі таємні знання та діяльність групи і/або їх вірування.

Причини таємничості різняться в залежності від групи. Однак слід відмітити, що у період середньовіччя будь які вірування або знання, які не відповідали догмам Церкви, каралися смертю. Сьогодні групи продовжують зберігати таємниці для того щоб політично або суспільно впливати, приховати брехливі або небезпечні теорії (групи НЛО, практикуючі спеціалісти чорних магій), або у кращому випадку, займаються анонімною благодійністю. Деякі групи складаються лише з самих багатих та впливових (еліта влади), які укріплюють свою владу та багатство без підтримки різних верств. Вони відомі як політичні, військові та ділові кола.

Багатьом таємним товариствам по всьому світу все ще властиві релігійні вірування, які відрізняються від «норми». Таємні товариства, подібно братствам, також включають релігійні секти, наприклад Ордо Темплі Орієнтіс (ОТО), Церква Сатани або Храм Сета (прим. — сатанинська організація, яка відокремилася у 1975 році від Церкви Сатани).

Політичні партії, як наприклад Нацистська партія або Комуністична партія були засновані або мають коріння таємних товариств (дивись Ліга справедливості).

Деякі таємні товариства підпадають під визначення культів, груп, які стали продовжувачами справи їх засновника та лідера (див. культи). Інші — груп терору, які будують таємні плани залякування своїх суперників (див. терористичні групи).

Деякі таємні товариства підпадають під категорію борців з охорони порядку. Ці групи з’являються там, де існуюча система правопорядку не діє або корумпована (див. «Беаті Паолі», «Віджиланте»).

Інші таємні товариства існують на кошті організованої злочинності (див. «Асасіни» /убивці/, Мафія, «Душителі», «Щипці», Тріади).

Історію як правило пишуть переможці війн, у той час як точка зору сторони що програла ігнорується і в кінці кінців не враховується. Історична об’єктивність залежить від різних поглядів — використання видимих фактів та створення послідовної розповіді, яка переконливо пояснює їх. У цьому просторі знаходяться і таємні товариства. Коли відкриваються деякі таємниці суспільства, з’являються факти, які раніше не були бачні неозброєним оком, і таким чином історія змінюється.

Згідно деяким авторам сам факт секретності таємних товариств змушує істориків уникати цієї теми. Визнаючи свою необізнаність, вони вважають за краще применшити їх роль. Масонство оказало суттєвий вплив на суспільне, психологічне, культурне та політичне життя Європи вісімнадцятого віку, але більшість історичних книг навіть не згадають про це.

Бажаючи переосмислити історію з урахуванням існування таємних товариств нам слід бути обережними. Аби не стати заручниками випадкових або помилкових поглядів. Якщо наприклад ми проаналізуємо негативну сторону діяльності таємних товариств, то ми можемо піддатися спокусі зобразити їх як загальне зло. Слід уникати спокус та екстраполяції. Адже ніхто не буде стверджувати що усі масони вбивці або посібники вбивств лише на тій підставі що масони скоїли, а потім скрили факт вбивства свого члена у 1826 році.

Ще однією проблемою яку слід враховувати інформуючи про таємні товариства, це те, що більшу частину цієї інформації важко перевірити. Цьому є декілька пояснень. Перш за все, таємні товариства секретні. Вони не бажають щоб про них писали. Для того щоб направити журналістів по хибному шляху таємні товариства часто-густо заперечують що вони таємні товариства та створюють себе вимишлений публічний імідж. У числі тих хто розкриває секрети таємного товариства часто-густо опальні колишні їх члени, одержимі ідеєю викриття організації. Під-тверджених фактів мало, їх розділяють великі історичні проміжки часу що повинно слугувати попередженням для читача. Не слід безапеляційно вірить усьому що ви читаєте про таємні товариства включаючи інформацію у цієї книзі.

Вище сказане свідчить, і з цим погоджуються навіть найбільш скептично налаштовані читачі, що світові таємні товариства грають більш важливу роль (прикладом тому є бізнес структури) аніж тільки паролі, секретні рукостискання та монотонні обряди. Але істина, без сумніву, знаходиться значно глибше. Природа влади краще за все проявляється за кулісами, під покровом, поза поля зору сус-пільства.

Ця книга про таємні сторінки історії.

Скільки існує людське суспільство, стільки існують таємні товариства. Одні присвячують свою діяльність добрим справам, активність інших зосереджена на злочинних цілях. Але спільним у них є те що зовнішньому світу не відомо що відбувається у їх свята святих.

Книга відхиляє завісу, яка огортає ці таємниці, у ній розповідається о більш ніж 150 найбільш одіозних таємних товариств. Вам не треба знати спеціальних рукостискань або особливих скритих кодових сигналів щоб проникнути усередину. За вас це зробили автори книги, показавши з середини ці секретні групи — від Ордену ілюмінати до китайських Тріад та структур нового світового порядку.

У книзі ви знайдете інформацію:

— що представляють собою масони — одне з найбільш таємничих з відомих товариств;

— що насправді відбувається під час надтаємничих щорічних зустріч світової бізнес еліти у каліфорнійському «Богеміан Гроув»;

— про загадковий клуб Лева, який прикриває свою секретність громадською діяльністю;

— чому «Череп та Кістки» Йельского університету — це не просто університетське братство;

— яка істинна ціль Комітету 300 та про його надійні зв’язки з новим світовим порядком;

— як найстаріша злочинна індійська спільнота «Душителів» об’єднує релігію та вбивство;

— загадкової історії ордену Тамплієрів та їх однодумців «Ассассинах»;

Багато інших приголомшуючі таємниць.

Якщо вам подобаються загадки та таємниці, то вам обов’язково сподобається ця книга. Але хочемо попередити — скільки б таємниць ми ні відкрили, ми ніколи не можемо бути впевнені що не знаходимося під контролем чергового таємного товариства.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16




©dereksiz.org 2025
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет