Довідка про культурне життя області Вип. 2 2014 р. Театрально-концертне життя



Дата10.06.2016
өлшемі213.62 Kb.
#126521
түріДовідка


Рівненська обласна універсальна наукова біббліотека
Довідка про культурне життя області

Вип. 2


2014 р.

Театрально-концертне життя
Зал камерної та органної музики міста Рівне:
7 лютого – сольний концерт Джоела Холмса, джазового піаніста-віртуоза з США, триразового номінанта на премію «Grammy», «найбільш стильного піаніста Нью-Йорка». Концерт присвячений 5-ій річниці джазового клубу «ДжЕм».
11 лютого – «Італійський сувенір». Станіслав Зубицький (флейта, Україна – Італія). Академічний камерний оркестр РОФ, диригент Петро Товстуха.
13 лютого викладачами кафедри В. М. Громом, Г. Д. Клиновою-Дацюк, Н. В. Оксентюк та О. В. Крупкою організовано відвідини першокурсниками зали камерної та органної музики. Цього вечора відбувся концерт, присвячений «Дню закоханих». Студенти щиро вітали солістів обласної філармонії, які створили піднесений настрій. Більшість присутніх вперше побували у цьому залі та почули органну музику у виконанні К. Огаркової, переймалися романтичним настроєм завдяки майстерному співу Наталі-Марії Фарини під супровід гітари Ю. Стасюка та незабутніми враженнями від вокалу М. Бобрика – відомого учасника вокальних телевізійних шоу. Запальні пісні дарували глядачам артисти Марія Злата та Леонід Репета.
14 лютого – «Камерна опера у філармонії». Джованні Перголезі «Служниця-господиня». Дійові особи: Доктор Уберто – Микола Швидків, Серпіна – Руслана Коваль (м. Київ), Веспоне – Василь Ващук у супроводі академічного камерного оркестру філармонії, диригент Юрій Скрипник. Режисер-постановник Богдана Латчук (м. Київ).
18 лютого – «Вечірні музики Катерини Огаркової запрошують…»
20 лютого – Анастасія Друзюк (автентичний вокал), Орест Смовж (скрипка), Наталія Онищук (альт), академічний камерний оркестр РОФ, диригент Ігнасіо Абалос Руіз (Іспанія).

23 лютого – «Органна академія для дітей та їх батьків» з циклу «Дитячий». Казка про орган, фугу і будинок з привидами.


27 лютого – «Мелодії української душі» – до 200-ліття Т. Г. Шевченка. Заслужений артист України Микола Швидків (баритон), Галина Швидків (сопрано), Ірина Криворученко (мецо-сопрано), Інна Скороходько (фортепіано).
Музейна справа
Рівненський обласний краєзнавчий музей:
13 лютого – презентація українсько-польського проекту – книги-альбома «Польський цвинтар у Рівному». Книга видана в Польщі польською мовою при фінансовій підтримці польського консульства в м. Луцьку. Автор – відомий рівненський краєзнавець Чеслав Хитрий – провів дослідження польських поховань на кладовищі, що по вул. Дубенській. Кладовище з’явилося на межі XIX-XX століть, про що свідчить найраніше тут поховання від 6 жовтня 1901 року. Він пильно оглядав надгробки, читав написи, працював у обласному архіві, збирав інформацію про похованих там людей. Таким чином він вивчив і зафіксував 222 надгробки на фотографіях, які й розміщені в книзі. Кожне фото супроводжує короткий текст з описом надгробка, наводяться написи-епітафії, серед яких є багато таких, що нагадують про історичне минуле, трагічні події:

Захід відкрила Г. Данильчук, яка розповіла присутнім про Чеслава Хитрого, його діяльність як краєзнавця.

Ч. Хитрий представив віце-консула польського консульства в Луцьку Кшиштофа Василевського, подякував йому за фінансову підтримку проекту від польського консульства в Луцьку.

Ольга Венгерець, учениця гуманітарної гімназії, в якій учні вивчають польську мову, прочитала польською вірш «Цвинтар у Рівному» (із книги).

К. Василевський подякував Ч. Хитрому за книгу: «Такі книжки допомагають зберегти пам’ять про минуле». Голова Товариства польської культури в Рівному Владислав Багінський вважає, що видання книжок такого змісту є важливим для вивчення історії і для наступних поколінь. Член товариства Я. Ковальчук у своєму виступі розповів, як члени польської громади Рівного намагаються впорядковувати ті могили поляків, які ще не втрачені; також згадав тих відомих польських особистостей, які поховані на Дубенському кладовищі. Старший науковий працівник музею В.Данілічева, яка досліджує історію національних меншин Рівного, розповіла про свою роботу щодо вивчення історії польської громади Рівненщини, зокрема згадала і показала документи про поляка Тадеуша Вовжонека, який шукає могили своїх близьких на Дубенському кладовищі. Автор книги Чеслав Хитрий розповів про роботу над книгою, запевнив, що книга буде продовжена – адже ним вже зібраний матеріал ще про 120 поховань. На презентації виступили також отець Владислав Чайка – декан римо-католицької церкви в Рівненській області; Володимир Русанов – керівник 33-го Пластового куріня ім. У. Самчука в Рівному; Олександр Коташевський – викладач, краєзнавець.
20 лютого у літературному музеї Уласа Самчука відбулася «Свіча пам’яті», присвячена 109-й річниці від дня народження Уласа Самчука.

Перед початком учасники хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час трагічних подій в Києві 19 лютого 2014 року. Захід відкрила завідуюча відділом Інна Нагорна вступним словом про В. Домонтовича – соратника У. Самчука. Присутнім було представлено нову книжку «Аліна й Костомаров» (упорядник Інна Нагорна). На заході виступили: Володимир Рожко, кандидат історичних наук (м. Луцьк); Валерій Полковський, професор (Канада). Богдан Корицький, студент 3-го курсу музично-педагогічного факультету Рівненського державного гуманітарного факультету виконав на фортепіано жалобну мелодію;


28 лютого відкрито виставку, присвячену 200-літтю від дня народження Т. Г. Шевченка.

Через численні мистецькі твори, етнографічні матеріали, книги, фотографії із музейної колекції експозиція виставки розповідає про життєвий і творчий шлях Кобзаря. Упродовж багатьох років формувалася музейна «Шевченкіана». На виставці представлені чудові високопрофесійні графічні роботи відомих українських художників І. С. Петрова, В. І. Масика, В. Литвина, В. Є. Рябової, О. Романченка, Г. С. Зубковського, а також твори народних майстрів із різьби по дереву В. Позніка, І. Коваленаса, В. Дворецького, В. Петросюка, кераміка В. Чернієнко, вишивка Н. Гіроль, О. Рябунець, мереживо Л. Каландюк та ін. Народний одяг та рушники з Центральної України ХІХ ст. ілюструють край, в якому народився Т. Шевченко. Елементи народного вбрання мешканців Волині середини ХІХ ст. є додатком до розповіді про перебування Т. Шевченка в нашому краї в 1846 році. Монети ХІХ ст. царської Росії, серед, яких монета номіналом 1 коп. 1814 року.

Декілька років тому рівненський колекціонер Ю. Стадницький подарував музею філателістичну колекцію «Шевченкіана», яка нараховує понад 300 поштових мініатюр та конвертів, частина яких розміщена в експозиції виставки. Представлені також матеріали, що стосуються увічнення пам’яті Кобзаря, зокрема, розповідь про історію вулиці Шевченка в Рівному, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, директора Рівненського академічного музично-драматичного театру В. Петріва, унікальний вишитий «Кобзар» 1841 р. рівненської майстрині О. Медведєвої.

І найбільш вражаючий експонат – це щит захисника Майдану, жителя м. Брянка Луганської області Івана Бітька з обгорілим портретом Т. Шевченка, який передав до музею учасник революційних подій у Києві рівнянин І. Дем’янюк.

На відкритті виставки виступила заслужена артистка України Г. Топоровська, лірник А. Ляшук. У виконанні школярів прозвучали поезії Т. Шевченка.
Бібліотечна справа
Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека:
4 лютого – в рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка – презентація виставки «Кобзарів» Т. Г. Шевченка з фонду Острозького музею книги і друкарства та демонстрація авторської роботи Олени Медведєвої вишитий «Кобзар». Ця колекція «Кобзарів» складається з тридцяти рідкісних видань Т. Шевченка, котрі друкувались у 19-20 ст. на теренах України та в країнах Західної Європи. Загалом музейна колекція «Кобзарів» налічує понад 80 екземплярів книг.

Найстаріше видання 1876 року надруковане у Празі, а найновіше – у Харкові у 2014 році. Коментувала експозицію завідувачка Музею книги та друкарства Державного історико-культурного заповідника м. Острога С. Позіховська.

З представленою експозицією виставки ознайомилась багаточисельна аудиторія: викладачі та студенти Рівненського державного гуманітарного університету та Рівненського медичного коледжу, вчителі та учні Рівненського ліцею-інтернату, Української гімназії м. Рівне, бібліотечні працівники, представники Рівненської обласної організації Спілки письменників України, працівники обласного краєзнавчого музею та обласного Центру народної творчості, працівники мас-медіа.
6 лютого – тематичний захід – «Урок мужності» за участю учнів та вчителів Рівненської української гімназії. Вчитель-вихователь О. Бурець, музичний керівник Л. Туровська та студенти 4-го курсу історико-соціологічного факультету А. Джус і О. Приступа разом з учнями 8-х класів представили літературно-музичну композицію «Тільки пам’ять не сивіє», присвячену 70-річчю визволення м. Рівне від німецько-фашистських загарбників. З творчістю місцевих письменників, публікаціями істориків з цієї теми, книгами, представленими на книжково-ілюстративній виставці «Відійшла вже у вічність війна», виступила зав. відділом РОУНБ Наталія Войтович. Учням демонстрували фотослайди, відеофільми.

Працівники бібліотеки брали ще участь у виховній годині для учнів Рівненського НВК «Колегіум», на який був запрошений ветеран війни, учасник визволення міста Рівне А. Моісеєнко.


8 лютого у відділі інформації та документів виробничої тематики відбулося відкриття обласного заочного гуманітарного конкурсу – виставки «Космічні фантазії». Цей конкурс проходить вчетвере задля підтримки обдарованої молоді, яка відтворює своє уявлення про Космос засобами літератури та мистецтва, цікавиться історією розвитку філософської думки людини про Всесвіт і прагне розширити свій духовний світогляд.
11 та 22 лютого – в рамках клубу «Майстриня» майстер-клас з виготовлення паперової хризантеми та квітки-брошки з стрічок за участю методиста Рівненського міського центру творчості Л. М. Лютко.
12 лютого напередодні дня закоханих у відділі обслуговування документами іноземними мовами відбулася традиційна зустріч з молоддю та студентами іноземної філології РДГУ. На початку заходу необхідну святкову тональність підсилило романтичне слайд-шоу під музику рок-короля Елвіса Преслі. Присутні англійською мовою повідали свою чи вигадану історію кохання, навели вислови відомих людей, коротко розповіли історію виникнення свята. Між присутніми виникла жвава дискусія щодо варіантів святкування в наший країні та за кордоном. Х. Давидович розповіла про американські атрибути цього свята, а К. Бухало ознайомила з особливостями вручення подарунків у Великобританії.
12–13 лютого Рівненщину відвідали бібліотечні спеціалісти з Хмельницької, Тернопільської, Волинської та Житомирської областей, що займаються вдосконаленням бібліотечного обслуговування людей з обмеженими можливостями.

Причиною візиту став Міжрегіональний семінар-практикум «Нові інформаційні технології у бібліотечному обслуговуванні людей з фізичними обмеженнями», організований секцією Української бібліотечної асоціації "Бібліотечні послуги людям з обмеженими фізичними можливостями", Рівненським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації та Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою (ОУНБ). Щоб перейняти передовий досвід з цього питання захід відвідали також фахівці 16 районних та чотирьох міських бібліотек Рівненської області.

Перший день семінару проходив на базі Рівненської ОУНБ. Бібліотекарі презентували власний досвід обслуговування людей з особливими потребами. Увага приділялася питанням ролі бібліотеки в наданні інформаційної підтримки неповносправним людям, їх соціальної інклюзії.
13 лютого – у відділі мистецтв відбувся літературно-музичний вечір «Коли співають солдати», присвячений 25-ій річниці виведення радянських військ з Афганістану.

2014 – рік учасників бойових дій на території інших держав. Після Другої світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною і трагічною з локальних воєн була війна в Афганістані. Вона розпочалася 25 рудня 1979 року і закінчилася 15 лютого 1989 року. У цей період кожної доби гинув один і отримували поранення два вихідці з України. Близько 160 тисяч призваних з України, а всього більш, ніж 600 тисяч радянських воїнів пройшло через афганське пекло.

Проблеми війни в Афганістані не знайшли і донині достатнього висвітлення. Залишаються нерозкритими причини війни, її підсумки, уроки і висновки.

Кажуть, ця війна знищила СРСР і перекроїла політичну карту світу.

Присутні на заході мали змогу поспілкуватися з учасниками бойових дій в Афганістані Боровиком І. І. та Брижицьким В. Ф., послухати вірші та пісні присвячені цим подіям. На вечорі звучали музичні композиції у виконанні студентки відділення естрадного співу РДГУ Маслюк О. та гурту «Музика мрій».
17 лютого в рамках клубу «Співрозмовник» відбувся літературний портрет «Великий байкар», присвячений 245-річчю від дня народження Івана Андрійовича Крилова (1769-1844) – найвідомішого російського байкаря.

Ведуча літературного клубу «Співрозмовник» розповіла про життя та творчий шлях І. А. Крилова. Присутнім цікаво було дізнатися, що перші байки Крилова з’явились 1806 р. («Дуб і тростина», «Вередлива наречена») і мали великий успіх. Всього ним створено близько 200 байок. У 1806 році були написані його комедії «Модна лавка» та «Урок дочкам».

Присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Великий байкар – І. А. Крилов», а також переглянули відеофільм «Весёлое лукавство ума» про життя і творчість письменника, відеоролики, створені за байками автора, прослухали музичні твори у виконанні викладачів та учнів ДМШ № 2.
17 лютого в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулась зустріч з представником Інформаційно-консультативного центру «Освіта» (м. Львів) А. Гаталяком. Темою зустрічі стало знайомство з можливостями вступу українських студентів до американських навчальних закладів.
20 лютого у відділі абонемента діяла книжкова виставка, присвячена Міжнародному дню рідної мови. Мабуть не було жодного видатного письменника, який би від усього серця не висловив любові до рідної мови і своєї тривоги за її долю, який би не покладав на неї найбільших надій, бо долю свого народу в майбутньому бачив невідривно від долі рідної мови.
21 лютого стартував на Рівненщині другий етап проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування» навчанням сільських голів Володимирецького району.
22 лютого у відділі інформації та документів виробничої тематики відбувся обласний семінар для відповідальних за проведення виставок із науково-технічної творчості з теми: «Підвищення рівня підготовки експонатів до Всеукраїнських, обласних конкурсів та виставок».
25 лютого в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася презентація навчального ресурсу «Trace Effects», розробленого Державним департаментом США. Програма являє собою відео-гру для навчання американського варіанту англійської мови та вивчення фактів американської культури за допомогою інтерактивних 3-D пригод.
26 лютого відбулася наукова презентація робіт старшого наукового співробітника лабораторії технологій інтенсивного вирощування сільськогосподарських культур інституту сільського господарства Західного Полісся Сидорчука А. А. Протягом тривалого часу науковець займається дослідженнями технології вирощування картоплі в умовах північно-західного Полісся, має наукові праці та статті з цієї теми. З новими напрацюваннями в галузі рослинництва, а саме: інтенсивній технології вирощування елітних районованих сортів картоплі в умовах Західного Полісся. Науковець презентував свої останні праці для викладачів та студентів Рівненського аграрного коледжу, майбутніх фермерів.
Протягом лютого у читальній залі діяла книжкова виставка «Книги-ювіляри: «Наталка Полтавка» та «Москаль-чарівник», яким виповнилось 195 років. Людство створило немало чудових книг, серед яких є особливі, натхненні книги. Вони мають велику силу безпосереднього впливу, вчать боротися за своє щастя, утверджують справедливість та дарують віру! Саме до таких і належать представлені книги І. Котляревського «Наталка Полтавка» та «Москаль-чарівник».
1 березня поряд з кожною центральною районною та міською бібліотекою Рівненської області відбувся флешмоб «Рівненщина читає Шевченка».

Учасники флешмобу розпочали декламуванням одиного із віршів Кобзаря. Захід присвячений святкуванню 200-річчя великого поета та мав на меті згуртувати свідомих українців у цей нелегкий для нашої держави час.

Заклик взяти участь у флешмобі бібліотеки був розміщений у соціальних мережах.

«Зараз наша країна переживає складний, трагічний період. Кожен з нас щиро тужить за героями України. Щоб засвідчити нашу єдність і шану ми ініціюємо цей флешмоб, на котрому пропонуємо Вам одночасно прочитати вірш Тараса Шевченка «Молитва» – таке повідомлення з’явилося на сторінках обласної бібліотеки «В Контакте» і «Facebook». Аналогічні заходи відбулися в бібліотеках Здолбунівського, Рокитнівського та Зарічненського районів.

Перед будівлею Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки учасники флешмобу, серед яких були працівники бібліотеки та пересічні громадяни, які відгукнулися на заклик в соцмережах, декламували уривок з поезії «Молитва».
З 1 березня по 1 квітня у відділі абонемента діє книжкова виставка-інсталяція до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка.
Рівненська обласна бібліотека для дітей:
6.02 – година патріотичного виховання «З тобою, роде мій орлиний, іду дорогами війни» (до 70-річчя визволення Рівного від фашистських загарбників) – 28 чол.

12.02 – 14.02 – літературно-театралізована година «В гостях у Вітамінки» (в рамках превентивного лекторію «Абетка безпеки від бібліотеки»), НВК «Колегіум» – 14 чол.

12.02 – коментовані голосні читання «Пливе білий човник» (до 143-ї річниці від дня народження Лесі Українки) – 35 чол.

13.02 – пізнавальна гра-бесіда «Ми уважні пішоходи» (в рамках превентивного лекторію «Абетка безпеки від бібліотеки») – 25 чол.

13.02 – 14.02 – літературно-розважальне шоу «Я вірую в любов, яка тримає світ» (до Дня Святого Валентина) – 103 чол.;

18.02 – літературна година «Лунай, лунай величне слово» (до Міжнародного дня рідної мови) – 49 чол.;

18.02 – зустріч з виконавчим директором Рівненської обласної вірменської громади «Наірі» Араратом Егизаряном (в рамках проекту «Жива книга») – 24 чол.
Протягом місяця діяли книжкові виставки:

- «Це далеке відлуння війни» (до 70-річчя визволення Рівного від фашистських загарбників)

- «До рідного слова торкаюсь душею» (до Міжнародного дня рідної мови)

- «Через любов у безсмертя» (до Дня Святого Валентина»)

- Мистецький календар: до 125-ї річниці від дня народження Л. М. Ревуцького, українського композитора.

- «А хто сказав, що їм війна не сниться?» (до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав)


Рівненська обласна бібліотеа для молоді:
- в мистецькій залі бібліотеки зібралися шанувальники творчості одного з найвидатніших світових кіномитців Сергія Параджанова. Кіновечір присвячений 90-річчю від дня народження майстра. Проте переважна частина учасників заходу була студентська молодь коледжу економіки і бізнесу та РДГУ, які вперше відкрили для себе унікальне явище у вірменській, грузинській та українській культурі, – людина-легенду на ім’я Сергій Параджанов. Розпочався кіновечір з трейлера на найрезонансніший документальний фільм, створений спільно з українською кінорежисеркою Оленою Фетісовою та французьким майстром кіно Сержом Аведикаяном у 2013 році під назвою «Сергій Параджанов», який було номіновано на участь в найпрестижнішій кінопремії «Оскар». Ювілей метра світового та українського кінематографу співпав із ювілеєм його шедевру «Тіні забутих предків», постановці якого нині виповнюється 50 років. Справжній пам’ятник українським гуцулам створив на всі віки і часи вірмен, який жив у Грузії, був ув’язненим в Україні та Росії. Всі учасники були зачаровані магією, непередбачуваністю, глибоким відчуттям української національної культури в уривках стрічки «Тіні забутих предків», яка входить у двадцятку найкращих фільмів ХХ століття.

- до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка провели на терасі поетичний флешмоб «Читаємо Шевченка разом». Особливість дійства полягала в тому, що твори Шевченка читали люди різних національностей та віку, що проживають на даний час у Рівному. Розпочав захід хореографічний колектив, який виконав феєричне танцювальне дійство «Відлуння далеких гір» відомої української співачки, громадського діяча, переможниці конкурсу Євробачення 2004 року Р. Лижичко.

Під час заходу прозвучали вірші Т. Шевченка у виконанні наймолодших читачів дитячого відділу бібліотеки: трьохрічної Єлизавети Поліщук та п’ятирічної Соломії Дятлик.

Порадувала всіх присутніх молодь нашого міста, яка прочитала твори Шевченка французькою та угорською мовами, а студентка Міжнародного економіко-університету ім. С. Дем’янчука уродженка Туркменістану Аджаман виконала «Заповіт» туркменською мовою. Студенти іноземці Національного університету водного господарства та природокористування, уродженці Африки Кінслей Чідере та Годвін Персі Брюс прочитали твори Шевченка українською мовою, а студентка РДГУ О. Бойко прочитала власний вірш, присвячений Великому Кобзарю.

Захід супроводжувався слайд-презентацією «Шевченко – поет XXI століття» та демонстрацією відеоінсталяції «Борімося! Поборемо!», яка розміщена в холі бібліотеки. Всі учасники заходу мали можливість переглянути виставки у відділах бібліотеки:


    • виставку-вернісаж «Живописні обрії Т. Шевченка»;

    • виставку-експозицію «Слава Шевченка – слава України»;

    • книжково-ілюстративну виставку «Читайте Шевченкове слово».

    • бренд-автор шоу «Література як подорож» молодого українського письменника, уродженця Рівненщини Максима Кідрука. Бренд-автор шоу – це інноваційна форма масової бібліотечної роботи, що являє собою зустріч із відомим автором, який презентує свою нову книгу з використанням різноманітних елементів шоу (авторський буктрейлер, слайд-презентація, відеоряд і т.д.).

Під час заходу автор поряд з неординарним представленням своєї творчості вперше презентував свою тревелогію «На Зеландію!». Тревелоґ (у російськомовних текстах — травелог) — походить від англійського слова Travelogue (подорож), тобто це звіт про подорож, але не просто хронологія поїздки, а реакція на побачене, яка часто супроводжується ілюстраціями і географічними картами. М. Кідрук належить до числа тих сучасних українських письменників, які саме використовують цей жанр у своїй творчості.

«На Зеландію!» – це нові історії про веселі мандрівки до найнеймовірніших закутків світу з цікавими пригодами, які приправлені дотепним гумором. Книга про невгамовного мандрівника, який пробився через революційні заколоти в Єгипті. Щаслива доля вберегла його від неприємностей із корумпованими сирійськими митниками, і врешті дорога щасливо привела Макса до Нової Зеландії, де він має «передати вітання» її жителям і сповна віддячити за безсоромний конкурс «Виграй українську дружину», у якому українські красуні стали секс-іграшками для іноземного туриста. Тепер він влаштує в Окленді таку просвітницьку акцію, після якої подібні витівки вже навряд чи повторяться.

Під час заходу в бібліотеці експонувалась виставка книг письменника та публікацій про його мандрівки під назвою «Література як подорож».
У відділі читального залу відбулася презентація збірки поезій «Розмалюю фарбами буденність сірих стін..» молодої поетеси, переможниці обласного літературного конкурсу школярів «Перло многоцінне» – Вікторії Селезень.

Під час заходу у виконанні студента РДГУ С. Татарина були прочитані чутливі поезії з нової збірки поетеси. Творчу атмосферу вечора доповнили ліричні композиції у виконанні учнів Рівненської дитячої музичної школи № 2 В. Баранніка та М. Ліщинської. Захід відвідали мистецько-творча інтелігенція міста, відомі рівненські письменники та журналісти, колеги і друзі Вікторії, учні старших класів НВК № 12, а також численні шанувальники прекрасного. З побажаннями творчих успіхів та подальшої плідної праці на літературній ниві прозвучали привітальні слова на адресу винуватиці заходу, зокрема від поета та відомого журналіста М. Берези, члена Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України Є. Шморгуна та інших. Під час заходу була розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Розмалюю фарбами буденність сірих стін..», на якій представлені книги молодих рівненських авторів.


Бібліотеки області:
Здолбунівський район:

Центральна районна бібліотека:

6 лютого - тематичний вечір «Своє безсмертя Батьківщина вам вручила, і незабутні ваші імена», присвячений 70-річчю визволення м. Здолбунова від фашистських загарбників, який підготувала бібліотека спільно з Рівненським обласним осередком Міжнародного фонду «Взаєморозуміння і толерантність» (голова Л. Д. Суковата). На захід був запрошений Козярук Євген Михайлович, свідок подій Великої Вітчизняної війни, який поділився своїми спогадами про пережите тяжке воєнне дитинство. Розповіді ведучих вечора бібліотекарів відділу обслуговування Живюк С. О. і Скірканіч Л. В. перепліталися з музичними записами пісень воєнного періоду.

12 лютого - в рамках святкування 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка учні 5-10 класів ЗОШ № 6 І-ІІІ ступеню брали участь у конкурсі читців «У всякого своя доля і свій шлях широкий» на краще декламування творів поета. З вступним словом виступила завуч школи Середюк Н. В., яка побажала учасникам успіхів та перемог у конкурсі. Розпочала конкурс голова учнівської ради Н. Якубчик віршем В. Стуса «Народе мій, до тебе я ще верну». Для всіх присутніх це було справжнє свято поезії, адже звучали слова великого пророка з вуст його юних нащадків. Учні (Середюк Н. В., Монах Ж. Д., Свиріпа О. А., Слободанюк Н. Т., Якубчик Н.) зачарували членів журі витонченістю виконання і глибоким знанням творів Тараса Григоровича. Звучали твори Кобзаря: «Садок вишневий коло хати», «Сон», «Русалка», «І золотої й дорогої», «По діброві вітер віє», «Заповіт», «Лілея», «Тополя», «Нащо мені чорні брови», уривки з поем «Княжна», «Катерина» та інші.

Після проведення підсумків конкурсу члени журі оголосили переможців: І місце отримали Демко Д. (10-А кл., вчитель української літератури Монах Ж. Д.) та Гарбарук Н. (8-Б кл., вчитель української літератури Козак Г. Й.); ІІ місце – Федюніна О. (6-В кл., вчитель української літератури Бишук Л. С.) і Хоменко А. (9-Б кл., вчитель української літератури Монах Ж. Д.); ІІІ місце – Денисова Є. (8-Б кл., вчитель української літератури Нікітіна Л. Е.) та Коломійцева Д. (7- Б кл., вчитель української літератури Свиріпа О. А.). Переможці були нагороджені дипломами і призами. Присутні мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «Безсмертне вічне слово», яку підготували працівники бібліотеки.


14 лютого-конкурсно-розважальний вечір для дітей «Любов – красива вигадка поета». Активну участь у заході брали учні 7-го класу Здолбунівської ЗОШ № 3. Ведучі свята розповіли присутнім про історію та традиції дня Святого Валентина. З вуст бібліотекаря та учнів лунали чудові вірші про кохання. Веселощами й гумором наповнили свято учасники, граючи у цікаві ігри. А що найголовніше – це свято подарувало радість всім присутнім, відкрило серця дітей для дружби й любові.
15 лютого - вечір-зустріч «Дорогами Афганістану», присвячений 25-їй річниці виведення радянських військ з території Афганістану. На заході були присутні учні 9 класу ЗОШ № 6 (класний керівник Мірковець Г. Д.). Виступи ведучих вечора бібліотекарів відділу обслуговування Скірканіч Л. В., Коломис О. В. перепліталися з віршами та з записами пісень про війну в Афганістані («Афганістан», «Чорний тюльпан», «У трапа самолета», «Братан» і інші).

На захід був запрошений воїн – афганець Косменюк В. І. Його розповідь-спогад про ті пережиті страшні роки переріс у змістовний діалог з класним керівником, вчителем англійської мови Г. Д. Мірковець та учнями. Діти уважно слухали і задавали питання. Спогади, почуті з вуст очевидця афганських подій, Володимира Івановича, не залишили байдужими нікого.

18 лютого - літературно-музичний вечір «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану», учасниками якого стали учні 8-А класу ЗОШ № 3. Ведучі заходу Ю. Бурка та І. Клічук розповіли про неоголошену війну, через яку за 10 років пройшли майже 700 000 осіб, про наших земляків, які загинули на афганській землі. Учні переглянули уривок з документального фільму «Афганістан 1979-89 рр.», познайомилися з фотоматеріалами, послухали пісні та вірші афганської тематики. Діти мали змогу переглянути матеріали виставки «Коли радість зі сльозами обнялась» та разом з своєю вчителькою Н. В. Дмитришиною і завідуючою міською бібліотекою О. А. Ющук вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання.
18 лютого працівники Здолбунівської центральної бібліотеки та активні її читачі Литвин Ю., Олійник І., Пилипчук Л., Сидорук Ю., Савчук Н., спільно з бібліотекарем Здолбунівського будинку-інтернату для людей похилого та інвалідів вшановували Кобзаря (в рамках святкування 200 річчя Т. Г. Шевченка). Вступне слово бібліотекаря будинку-інтернату про значення Шевченка і його творів для кожного щирого українця спонукало підопічних до виступів. Дехто з них читав поезії з Кобзаря, інші переповідали про нові твори Шевченка. Відеоролик ознайомив присутніх не тільки з традиційними виданнями кобзаря, а й Вишитим Кобзарем у Рівному.
Острозький район:

15 лютого в читальній залі Острозької районної бібліотеки був проведений урок пам’яті «Афганістан болить в душі моїй» з ліцеїстами військового ліцею. Розпочався урок з перегляду документального відео про країну Афганістан (Що ж то за країна, що завдала нам стільки болю, горя, смутку?). Присутні мали також можливість познайомитися та поспілкуватися з ветеранами афганської війни – підполковником Прокопчуком В. О. та сержантом Вербицьким М. Є., які розповіли за що, за які ідеали, за чию Батьківщину, в ім’я якої мети загинули десятки тисяч юнаків. Вони пройшли пекло війни Афганістану, вони і є тією пам’яттю, що пише історію. Померлих вшанували хвилиною мовчання.


18 лютого була 409-річниця надання Межирічу Магдебурзького права. З метою вшанування історії села у Межиріцькій публічній бібліотеці був проведений круглий стіл на тему: «Роль і значення надання Межирічу Магдебурзького права».
З 19 по 28 лютого у бібліотеках Острозької ЦСПШБ пройшла декада популяризації української мови до Міжнародного дня рідної мови:

    • віртуальний урок «Там, де живе рідна мова, живе український народ» – ЦРБ,

    • година роздумів «О, мово, хто без тебе я» – Новомалин,

    • поетичні струмки «Мови нашої слава – наша музика жива» – Болотківці,

    • поетичний вернісаж «О мово моя! Місячне сяйво і спів солов’я» – Бродівське,

    • поетичний альбом «Мова рідна, слово рідне. Хто їх забуває, той у грудях не серденько – тільки камінь має» – Волосківці,

    • літературна година «Дзвенить струмочком рідна мова» – Грозів,

    • літературно-музична композиція «Рідна мова – краю батьківського пісня» – Мощаниця,

    • літературна година «Краса рідної мови» – Межиріч,

    • музично-поетичний вечір «Наша мова – пісня, а в словах» – Новородчиці,

    • вечір поезії «О рідне слово, хто без тебе я» – Хорів.

28 лютого з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка у НВК «Білашівська ЗОШ І-ІІІ ст. - дитячий садок» бібліотекарем ПШБ с. Білашів було проведено захід для учнів початкових класів «Ми чуємо, тебе Кобзаре, крізь століття». Дев’ятикласниці Шостак О., Тарадайка І., Киричук Н., Фридрих А. розповіли усім присутнім про життєвий і творчий шлях великого поета. Учні 4-го класу читали на пам’ять улюблені вірші Т. Г. Шевченка. Майстерним виконанням відзначилися Мичка Д. , Демчук В. та Шинкарук А.. Захід завершено вікториною «Сторінки життя великого Кобзаря». Всі учасники вікторини були дуже активні. Питання вікторини спонукали дітей активізувати свої знання про Шевченка, відновити уже відомі факти його життя і творчості.



Матеріал підготувала Г. Споденюк



Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2025
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет