Інвестиційний паспорт
м. Сміла
2014
ЗМІСТ
1. Сміла в фактах та цифрах
1.1. Географічне розташування
1.2. Ресурсно-сировинний потенціал
1.3. Населення
1.4. Кадровий потенціал
1.5. Історія
2. Економіка міста
2.1. Промисловий комплекс
2.2. Основне коло промислових підприємств міста
2.3. Інвестиційна діяльність
2.4. Зовнішньоекономічна діяльність
2.5. Споживчий ринок
2.6. Банківські установи
2.7. Структури підтримки бізнесу
3. Інвестиційні можливості Сміли
3.1. Інвестиційні пропозиції
3.2. Вільні земельні ділянки та водні об’єкти
4. Якість життя
4.1. Транспорт та зв'язок
4.2. Освітній потенціал
4.3. Охорона здоров’я
4.4. Культура. Улюблені місця відпочинку
4.5. Події
4.6. Туризм
5. ЗМІ та Інтернет ресурси
Контакти
-
СМІЛА В ФАКТАХ ТА ЦИФРАХ
Прапор та Герб міста затверджено: 10 липня 1992 р.: VIII сесією 21 скликання Смілянської міської ради,
повний герб затверджено на сесії міської ради 30 жовтня 2008 року
Офіційна дата народження м. Сміла – 1397 р.
Площа території Смілянської міської ради – 39,85 кв. км.
Чисельність населення території Смілянської міської ради – 68,2 тис. чол.
Код КОАТУУ -7110500000.
GPS координати: 49°13′20″ пн. ш. 31°53′13″ сх. д.
Міста – побратими Російська федерація м. Ржев Російська федерація м. Данілов США м. Ньютон Польша м. Кендзежин-Козле Україна м. Ватутіне Україна м. Ковель Україна м. Ірпінь Молдова м. Орхей Литва м. Йонава
ГЕОГРАФІЧНЕ РОЗТАШУВАННЯ
Об’єктивним фактором, який впливає на економіку міста, являється географічне положення міста, яке забезпечує вигідні умови на основних ринках України (Київ, Одеса, Сімферополь, Луганськ, Дніпропетровськ, Львів), Росії, Білорусії.
В системі природної зональності Сміла знаходиться в лісостеповій зоні, в центральній лісостеповій області Придніпровської височини, в Тясмин-Вільшанському фізико-географічному районі. Максимальні висоти різних частин району – 200-215 м над рівнем моря, мінімальна (долина р. Тясмин) – 80-100м. Переважна більшість території рівнина, північно-східна частина – горбиста, порізана ярами і балками.
Найбільший вплив на розвиток міста мають великі мегаполіси – Київ, Харків, Одеса, Дніпропетровськ. Висока вартість землі і трудових ресурсів у цих регіонах спонукає капітал звертати увагу на найближче розташовані міста.
Вигідне транспортне сполучення та розташування міста в центрі України є одним із перших критеріїв, із якого починається розгляд міста як об'єкту інвестицій.
Білорусія
Київ
Львів
Москва
Сміла
Луганськ
Одеса
Дніпропетровськ
Сімферополь
1.2. РЕСУРСНО-СИРОВИННИЙ ПОТЕНЦІАЛ
Корисні копалини (нерудні) – мергель, топаз, моріон, горючі сланці, поклади граніту, темно-сірий гранодіорит, сієніт, гіпс, каолінові глини, графіт, фосфорити та осадові залізні руди.
Смілянський держлісгосп на території району є власником 14442 га лісів. Переважають листяні ліси. Поширеною породою є дуб у суміші з ясеном, кленом, грабом, липою.
Згідно з “Каталогом річок України” р. Тясмин віддаючи воду р. Дніпро, збирає її з 17 малих річок, із яких 7 є водними артеріями Смілянського району – р. Гнилий Ташлик, р. Сріблянка, р. Медянка, р. Ірдинь, р. Балаклейка, р. Лебединка, р. Шостачка. По течії р. Тясмин налічується майже 100 водоймищ, найбільше з них – Смілянське (400 га, 54 млн.куб.м. води).
Заплави р. Тясмин біля м. Сміла з’єднується з Ірдинським болотом (найбільше в Черкаській області), площа якого складає близько 5750 га. Ірдинське болото є найбільшим болотним масивом лісостепу, в якому багато рідкісних рослинних угрупувань.
Клімат помірно континентальний. Зима м’яка, з частими відлигами, літо тепле, дещо посушливе. Середньорічна кількість опадів 560 мм, в засушливі роки - 250 мм, найбільші - 814 мм. Кількість тепла, яке засвоюється поверхнею землі (радіаційний баланс) становить 32-35 ккал/см2 за рік.
На території міста розташований парк, який займає загальну площу 41 га, що включає територію “Верхнього парку” та “Долини озер”. По території “Долини озер” протікає річка Тясмин, тут же знаходиться три штучних водоймища.
1.3.НАСЕЛЕННЯ
Загальна чисельність постійного населення Смілянської міської ради складає більше 67,7 тис. чоловік та має сталу тенденцію протягом останніх шести років.
Населення території Смілянської міської ради за основними віковими групами, чол. -
Всього
|
У т.ч. у віці
|
Молодше за працездатне
|
Працездатне
|
Старше за працездатне
|
67716
|
9407
|
43074
|
15235
|
1.4.КАДРОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ
63,6% населення міста Сміла знаходяться у працездатному віці.
31,6% населення – молодь (у віці від 14 до 35 років).
1.5.ІСТОРІЯ
Легенда про Смілу
ЧЕРЕЗ ЛІС СТЕЖИНА
То не темна ніч надходить і не чорні хмари,
То на землі наддніпровські сунули татари.
Зібрав княжич своє військо і в похід пустився,
Над Тясмином в густім лісі табором спинився.
Довго княжич думав, де ж знайти стежину,
Щоб татарину до тилу вивести дружину.
Раптом, звідки не візьмися, між зелених в'язів
Появилася дівчина, стала перед князем.
Кулаками світлий княжич протирає очі —
Чи не мавка-лісовичка прийшла серед ночі?
Ні, не мавка тоді стала перед очі княжі —
Людським голосом дівчина своє слово каже:
Знаю я крізь ліс, крізь хащу потайну стежину,
Можу нею я провести всю твою дружину.
А коли у небі місяць та й зайшов за хмару,
Повела вона дружину та й у тил татарам.
Не чекав захланний ворог нападу із тилу—
Пересилила дружина всю татарську силу.
Вміли русичі побити бісову личину,
Та не вміли вберегти від стріли дівчину...
...Ой, у тої дівчиноньки побіліли губи...
- Скажи, сестро, як ти звешся, скажи швидше, люба!..
Не дізнались славні хлопці, як дівчину звати,
Бо уста її ні слова не змогли сказати...
Так і вмерла без імення та дівчина мила,
Яку люди за сміливість називали Сміла.
А коли у тій місцині город збудували,
То на пам'ять про дівчину Смілою назвали.
Юрій Кругляк
Із сивої давнини, з красивих героїчних легенд постало наше місто, назване Смілою. Хто б не була та дівчина, що стала символом невмирущої сміливості, прагнення волі, жертовності й патріотизму, вона передала жителям міста у спадщину найкращі генетичні риси. А образ її увічнено в Гербі міста Сміли.
Археологічні дослідження нашої місцевості містили знахідки давньоруської доби XII – XIII ст., але в результаті монгольських набігів більшість давніх поселень зникла. Проте видатним істориком та археологом В.Б. Антоновичем було висловлено гіпотезу про повторне заселення Смілянського городища в Литовську добу нашої історії, і свідченням цього є знайдена монета типу «Колюмна», яка чеканилася лише за часів литовського князя Вітовта. І саме на основі цього умовно - офіційною датою народження нашого міста можна вважати 1397 рік.
Перше поселення на річці Тясмині фіксується в історичних джерелах між 1533 і 1544 рр. Протягом віків місто мало різні назви: селище Яцьково-Тясмино, слобода Тясмин, містечко Тясмин і, нарешті, Сміла. У 1773 році місто отримало Привілей на Магдебурзьке право.
З писемних джерел, що дійшли до нас, відомо, що на початку XVI століття землі в басейні ріки Тясмин належали знатній родині черкаських землевласників Жубриків. 1533 року брацлавський землянин Юсько Тимкович випросив у Івана Жубрика грунти при впадінні річки Мідянки в Тясмин і заклав на місці урочища хутір. Татари кілька разів спустошували ці землі, але поселення відновлювалось. Виконавчим листом господарського комісара Гарабурди від серпня 1544 року привілей на селище Яцьково повертається боярину Стефану Жубрику.
1633 року польський гетьман Станіслав Конецпольський за 24 тисячі злотих купив у спадкоємиці Жубриків, Христини, ці землі, що дало йому змогу увійти до центру території Запорізького війська.
Під час визвольної війни 1648 - 1654 років під керівництвом Богдана Хмельницького Тясмин (Сміла) стає сотенним містечком Чигиринського полку (сотник Мисько Стринджа). Тут знаходилася резиденція гетьманича Тимоша - сина Б.Хмельницького.
У 1658 - 1659 роках містечком володів полковник Данило Виговський, але вже 1660 року за Слободищенським трактатом Україна знову підпала під владу Речі Посполитої. Тож друга половина XVII століття стала для Смілянщини суцільним лихоліттям: свавілля, битви, зради, повстання, набіги татар і турків, міжусобиці призвели до спустошення краю. За умовами "Вічного миру" між Росією і Польшею (1686 рік) землі між правим берегом Дніпра і лівим берегом Тясмина мали бути незаселеними. Але російсько-польську угоду було розірвано 24 вересня 1709 року. Смілянщина дістається Ксаверію Любомирському. Згодом ця територія стає осередком гайдамацького руху, тут формуються загони, що громлять шляхту. Найбільшого розмаху боротьба набула весною та літом 1768 року під час Коліївщини.
У 1787 році Сміла стає власністю князя Потьомкіна, відомого російського воєначальника. Після його смерті маєток дістається графу Олександру Самойлову.
З 1793 року Правобережна Україна входить до складу Російської держави. На цей час Сміла стає повітовим містечком, але через рік установи переводять до Черкас. З січня 1797 року Сміла стає містечком Черкаського повіту.
Нова епоха розвитку містечка починається з 1838 року, коли воно стає власністю графині Софії Олександрівни Бобринської (у дівоцтві Самойлової). Цього ж року граф Олексій Олексійович Бобринський (нащадок Катерини II і графа Григорія Орлова) будує тут одну з перших на півдні України цукроварню. Для розвитку міста потрібна була велика кількість людей. Олексій Бобринський у 1840 році переселяє до Сміли селян з Харківської, Орловської, Смоленської губерній.
Графи Бобринські були багатими землевласниками і цукрозаводчиками Росії, власниками й акціонерами борошняного виробництва, гірничозаводських об'єднань, були зв'язані з російськими та закордонними банками.
"Перехід Сміли у володіння графів Бобринських склав епоху в розвитку містечка, адже послугував на користь не тільки жителів його, а й усього Черкаського повіту" (Л.Похилевич). Хоча порядком у місті і його благоустроєм юридично опікувалась міська управа, фактично розвиток Сміли відбувався коштом Бобринських.
Історичні потрясіння XX ст. - революції і світові війни - не обійшли місто стороною. Наприкінці 1903 року у місті створюється осередок Російської соціал-демократичної робочої партії, який ініціює проведення страйків та мітингів. А 1917 року в Смілі проголошено Радянську владу. На початку ж березня 1918 року місто захопили війська імперіалістичної Німеччини. Звільнення відбулось 9 січня 1920 року. І тільки по закінченні громадянської війни городяни взялися за відбудову зруйнованого міського господарства.
У 1932-1933 роках Сміла, як і вся Україна, пережила найжорстокіший голод. Пізніше містом прокотилися дві хвилі політичних репресій, які забрали тисячі життів смілян. Попри все місто відроджувалось і розквітало.
До початку Великої Вітчизняної війни Сміла - розвинене місто обласного підпорядкування з 35-тисячним населенням. Працює 14 промислових підприємств і 11 артілей промкооперації, 2 лікарні, 10 загальноосвітніх шкіл, механіко-технологічний технікум, 2 школи фабрично-заводського навчання. Центри культурно-освітньої роботи - 7 клубів, 5 бібліотек та 6 стаціонарних кіноустановок.
Чорною звісткою прокотилася по місту повідомлення про початок Великої Вітчизняної війни. На початок 1941 року ворожі війська захопили наш рідний край. Настали жахливі дні окупації. Лише в перші її дні загарбники розстріляли понад 400 жителів, на станції імені Тараса Шевченка просто неба від голоду, холоду та епідемій гинули тисячі людей. Розпочинається боротьба з фашизмом. Створюються підпільні організації і групи: «Партизанський загін ім. Пожарського», «За Вітчизну» тощо.
Протягом 912 днів Смілянщина перебувала під гнітом фашистів, але сміляни вистояли, перемогли і 29 січня 1944 року над містом замайорів Прапор Перемоги. В боях за визволення нашого краю загинуло 1351 чоловік, понад 12 тисяч смілян спочивають вічним сном у братських могилах на шляхах війни, а вісім уродженців міста в роки війни удостоєні високого звання Герой Радянського Союзу, а саме:
Штерн Григорій Михайлович
Воїншин Юхим Андрійович
Краснокутський Хаїм Меєрович
Сенатор Василь Трохимович
Стрижаченко Олексій Аврамович
Чекаль Кузьма Хомич
Чмиренко Микола Романович
Мірошниченко Сергій Єлисейович
Після війни починається промислове та економічне відродження міста.
Реконструюються та збільшуються виробничі потужності підприємств, та відкриваються нові: 1958 рік – меблева фабрика, 1960 – завод «Металіст», 1964 – завод лимонної кислоти.
1951 року – відкрито південний вокзал ст. ім. Т. Шевченка, а у 1964 році через станцію ім. Т. Шевченка почали курсувати електропоїзди.
1972 рік - розпочато будівництво радіоприладного заводу «Оризон».
1973 рік - проведено природний газ.
1980 - 1990 роки - забудовано багатоповерхові житлові мікрорайони №№ 13,49,53. Створено Нижній парк.
1996 рік – відкрито науково – виробниче приватне підприємство «ДАК - Електропром»
2009 рік – відкрито фабрику по виробництву морозива «Ажур»
2012 рік – реконструйовано міський парк культури та відпочинку.
2.ЕКОНОМІКА
2.1.ПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС
Структура промислових підприємств за галузями економічної діяльності, %
станом на 01.01.2014
Основними галузями промислової діяльності в місті є: машинобудування, питома вага якого в загальному обсязі по місту становить – 40,7%, харчова промисловість – 18,9 %, легка – 13,8 %, виробництво та розподілення електроенергії, газу та води – 12,7 %, виробництво меблів – 6,6 %, металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів – 3,6%, виробництво хімічної продукції – 3,0% , поліграфічна промисловість – 0,3%, інше виробництво – 0,4 %.
Обсяги реалізованої промислової продукції (млн. грн.)
2.2.ОСНОВНЕ КОЛО ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ МІСТА
ПАТ «Смілянський машинобудівний завод» -
виробник устаткування для хлібопекарської промисловості. Одним з важливих напрямів роботи заводу є виготовлення устаткування для виробництва соняшникової олії, включаючи його дезодорацію та рафінування. Заводом освоєні нові розробки устаткування для консервної промисловості
20700 м. Сміла, вул. Леніна, 67
Тел. (04733) 4-20-31, факс (04733) 4-33-74
www.smelamash.com
|
ПАТ «НВП «Смілянський електромеханічний завод» -
є одним з найбільших підприємств по виготовленню, ремонту і модернізації електричних машин рухового складу залізничного транспорту, автотранспорту великої вантажопідйомності, міського пасажирського електротранспорту, портового устаткування, вантажопідйомних механізмів промислового призначення
20705 м. Сміла, вул. Коробейніка, 1
Тел. (04733) 3-63-09, факс (04733) 4-44-40
semz@semz.info
|
ТОВ «Меблі -ЛІВС» -
виробник м'яких і корпусних меблів, засноване в грудні 1997 року
20700 м. Сміла, вул. Одеська,2
Тел. (04733) 4-05-45
www.livs.com.ua
|
ТОВ «Швейна фабрика» -
працює у сфері виготовлення спецодягу з 1985 року
20700 м. Сміла, вул. Перемоги, 59
Тел. (04733) 4-45-03, факс (04733) 4-72-91
www.SSF.net.ua
|
ДП «Оризон - Навігація»-
організовано в 1995 році на базі підрозділів Смілянського радіо приладного заводу "ОРІЗОН", що займалися розробкою і виробництвом навігаційної апаратури з 1979 року. Основний профіль підприємства - розробка і виробництво супутникового навігаційного устаткування GPS ГЛОНАСС SBAS, впровадження GNSS технологій
20708 м. Сміла, вул. Мазура , 24
Тел. (04733) 4-22-82, факс (04733) 2-21-08
www.orizon-navigation.com
|
ПП «Салон «Сніжана»-
виробництво чоловічого одягу
20708 м. Сміла, вул. Свердлова, 53
Тел. (04733) 4-05-28, факс (04733) 2-02-03
www.snijana.prom.ua
|
ТОВ «Воскресіння -У»-
під торгівельною маркою Valenta випускаються шкіряні чохли для телефонів, смартфонів, планшетів, чоловічі і жіночі сумки і портфелі, портмоне і гаманці, барсетки і косметички, ключниці і візитки, різні аксесуари та інше
20708 м. Сміла, пров. Краснопресненський,10
Тел. (04733) 3-49-88
www.valenta.ua
|
ТОВ Смілянська філія «Еліт» -
основним напрямком її діяльності є виробництво і реалізація морозива торгівельної марки «Ажур». Підприємство виробляє всі різновиди ескімо, сендвічі, торти, вагове морозиво, кювети, рулети, пластикові стаканчики, морозиво з різними наповнювачами, вафельні ріжки, вафельні стаканчики
20702 м. Сміла, Р.Люксембург,21
Тел. (04733) 2-51-88, www.azhur.ua
|
ТОВ фірма «Технокомплекс» -
заснована в 1992 році. Основним видом діяльності є виробництво продукції медичного призначення одноразового використання під власною торгівельною маркою «Славна»: одягу для медперсоналу та пацієнтів, комплектів операційних покриттів, гінекологічних наборів оглядових та інструментів
03062 м. Київ, пр. Перемоги ,65
Тел. (044)-422-52-03, (044)-422-52-38
www.tcomplex.com.ua
|
ДП «Оризон - Універсал»-
розробка і виробництво електронних приладів і систем автоматизації технологічних процесів. Підприємство відоме як крупний виробник електронних вагів для різних галузей господарства
20708 м. Сміла, вул. Мазура 24
Тел. (04733) 2-20-81, факс (04733) 4-63-82
www.orizonuniversal.org
|
ТОВ «Смілаенергоінвест» -
інноваційне комунальне підприємство в Україні. Основна мета – забезпечення населення та організацій м. Сміла якісними та надійними послугами централізованого теплопостачання
20700 м. Сміла, вул. Свердлова,94
Тел. (04733) 4-82-79
www.smelainvest.com
|
ТОВ «Смілянський ливарний завод» -
є третім в Україні європейським міні - заводом серед собі подібних.
галузь по КВЕД – лиття чавуну
20700 м. Сміла, вул. Київська, 22
Тел. (04733) 2-09-42, 2-40-07
Е-mail в м. Сміла smlz@ukr.net
|
НВПП «ДАК Електропром» -
ремонт електродвигунів, трансформаторів всіх типів та потужностей
20700 м. Сміла, пров. Амурський, 12
Тел.(04733) 3-24-04, 3-61-91
daksmela@mail.ru
|
ПрАТ «Тюмень-Медико-Сміла» -
основним напрямом діяльності є виробництво шприців, наконечників для кухля Есмарха і пристроїв для вливання інфузійних розчинів одноразового вживання на базі сучасних технологій
20708 м. Сміла, вул. Мазура, 24/4
Тел. (04733) 4-63-31, факс (04733) 4-33-54
|
ТОВ «Смілянський цукровий завод» -
переробка цукрового буряка, виробництво цукру, лимонної кислоти, вапна гашеного, тощо
20702, м. Сміла, Р.Люксембург,6
Тел. (04733) 4-43-53, 4-61-42
|
Прат «Смілянський завод металевих виробів» -
виробництво продукції з чорних та кольорових металів
20700 м. Сміла, вул. Промислова, 12
Тел. (04733) 3-62-54 ,2-22-14, 2-22-15
www.smelametal.pat.ua
|
2.3.ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Залучаючи інвестиції, дбаємо про добробут всієї громади
Залучення інвестицій у різні сфери дозволяє вирішувати важливі проблеми, такі як створення робочих місць, реформування житлово-комунального господарства, наповнення місцевого бюджету. При цьому важливо, щоб інтереси інвестора, влади і мешканців були взаємовигідними.
Обсяги прямих іноземних інвестицій в економіку, тис.$
2.4.ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Продукція, вироблена в Смілі, відома далеко за межами України – щорічно смілянськими підприємствами експортується товарів на суму близько 30,0 млн. $. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі складає 23,2 млн.дол.США. Коефіцієнт покриття експортом імпорту визначився в розмірі – 5,81%.
Підприємства міста підтримують зовнішньоторговельні зв’язки з партнерами 24 країн світу.
Динаміка експорту та імпорту товарів, млн.$
2.5.СПОЖИВЧИЙ РИНОК
Середньомісячна заробітна плата по місту у 2013 році зросла на 4,2% і склала 2632,0 грн. Обсяг реалізації послуг населенню за 2013 рік склав 120,5 млн. грн. та збільшився проти 2012 року на 0,9 %. В місті працюють 65 підприємств, організацій та їх структурних підрозділів, що надають послуги споживачам.
Обсяги послуг реалізації населенню
За попередніми даними обсяг роздрібного товарообігу підприємств-юридичних осіб, що здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі та ресторанного господарства за 2013 рік склав 334,0 млн. грн. та в порівнянні з минулим роком збільшився на 6,1%. Станом на 01.01.2014 в місті працюють 355 підприємств торгівлі різних форм власності та 68 підприємств ресторанного господарства.
Обсяги роздрібного товарообігу підприємств
2.6.БАНКІВСЬКІ УСТАНОВИ
(Розташовані та території Смілянської міської ради)
Центральне Смілянське відділення
Черкаської обласної дирекції
АТ Райффайзен «Банк Аваль»
Нач. відділення Щербак Олег
Леонідович, (04733) 4-43-04,
м. Сміла, вул. Дзержинського, 44,
www.aval.ua
|
Центральне Смілянське відділення
ПАТ КБ «Приватбанк»,
(04733) 4-22-30,
м. Сміла, вул. Тельмана, 9,
(8 відділень по місту),
www.privatbank.ua
|
Філія Черкаське обласне управління
АТ «Ощадбанк» ТВБВ № 10023/0391
Керуючий відділенням Галкіна Ірина
Олександрівна, (04733) 4-23-65,
м. Сміла, вул. Дзержинського, 4,
(14 відділень по місту),
www.oschadnybank.com
|
Відділення Смілянське № 1
Черкаського ЦРВ ПАТ “Мегабанк”
Нач. відділення Санжарівський
Олексій Петрович, (04733) 4-22-39,
м. Сміла, вул. Леніна, 18,
www.megabank.net
|
Відділення № 2308 Черкаського РУ ПАТ КБ “Надра”
Нач. відділення Дубовський Богдан
Валерійович, (04733) 4-31-13,
м. Сміла, вул. Леніна, 45,
www.nadrabank.ua
|
Смілянське відділення
ПАТ “Укрсоцбанк”
Нач. відділення Пожар Тетяна
Анатоліївна, (04733) 4-45-88,
м. Сміла, вул. Перемоги, 18,
www.unicredit.ua
|
Відділення № 21 філії Полтавське
регіональне управління АТ
Банк “Фінанси та кредит»
Нач. відділення Ананко Михайло
Васильович, (04733) 2-08-38,
м. Сміла, вул. Тельмана, 3,
www.fcbank.com.ua
|
Відділення № 1 Черкаське
РВ АТ “Брокбізнесбанк ” м. Сміла
Нач. відділення Бабіцький
Олександр Олександрович,
(04733) 2-52-57,
м. Сміла, вул. Леніна,80,
www.bankbb.com.ua
|
Смілянське відділення
ПАТ КБ"ПРАВЕКС-БАНК
Дир. відділення Жандик
Марина Костянтинівна,
(04733) 4-70-30,
м. Сміла, вул. Свердлова, 97,
www.pravex.com
|
Відділення № 145/23
ЧОД ПАТ АБ “Укргазбанк”
м. Сміла, вул. Свердлова,103
Відділення № 154/23
ЧОД ПАТ АБ “Укргазбанк”
м. Сміла, вул. Свердлова,102
В.о. нач. відділення
Книж Олег Олександрович,
(04733) 4-33-44,
www.ukrgasbank.com
|
Смілянське відділення № 503
ПАТ “Укрсиббанк ”
Нач. відділення Цибко Анатолій Іванович,
(04733) 2-03-53,м. Сміла, вул. Леніна, 41,www.ukrsibbank.com
|
Смілянське відділення № 1 АТ “Сбербанк России”
Нач. відділення Дудченко Василь
Володимирович, (04733) 2-99-76
м. Сміла, вул. Свердлова, 91,www.online.sberbank.ru
|
2.7.СТРУКТУРИ ПІДТРИМКИ БІЗНЕСУ
Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) створено 01.06.2013 року для поліпшення якості адміністративних послуг, які надаються виконавчими органами Смілянської міської ради і органами державної влади.
Завдання ЦНАП
Надання адміністративних послуг та надання документів дозвільного характеру. Надання інформації та консультацій щодо отримання цих послуг.
В Центрі надання адміністративних послуг прийом заявників здійснюють:
дозвільний центр міської ради – з питань видачі документів дозвільного характеру;
представники адміністративних органів міської ради (за графіком) – з питань надання адміністративних послуг;
представники обласних дозвільних органів (за графіком) – надання консультацій з питань отримання документів дозвільного характеру.
Тел.: (04733) 4-23-73; e-mail: dozvilniy@ukr.net
Смілянська міська громадська організація «Колегія підприємців» створена та зареєстрована 26.07.2001 року виконавчим комітетом Смілянської міської ради. Мета заснування громадської організації - сприяння підтримки та створення умов для розвитку підприємництва в місті.
Тел.: 4-40-89 та (050)5121566, e-mail:kolegismila.org.ua
Регіональний фонд підтримки підприємництва по Черкаській області розпочав роботу з 1999 року, з метою сприяння реалізації державної політики підтримки підприємництва та створення відповідних умов для розвитку малого та середнього підприємництва. Створений у відповідності з Указом Президента України «Про державну підтримку малого підприємництва» від 12.05.1998 р. № 456/98.
Тел.: 0(472) 63-77-94; e-mail: info@rfpp.ck.ua
3.ІНВЕСТИЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ СМІЛИ
3.1.ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ:
ВІЛЬНІ ПРОМИСЛОВІ МАЙДАНЧИКИ ТА ОБ’ЄКТИ НЕЗАВЕРШЕНОГО БУДІВНИЦТВА
Продаж будівлі міської СЕС з послідуючою добудовою з використанням під громадську будівлю
Продаж 68 кв. житлового будинку з бібліотекою
Продаж, оренда ДП «Радіоприладний завод «Оризон»
Приватизація підприємства – банкрута ДП «Приладобудівний завод «Райдуга»
Приватизація підприємства – банкрута ДП «Машинобудівний завод «ОРИЗОН»
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ:
ОБ’ЄКТИ СОЦІАЛЬНО – ПОБУТОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
Реконструкція центру реабілітації дітей-інвалідів «Барвінок»
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ:
ОБ’ЄКТИ СФЕРИ ЖИТЛОВО–КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Реконструкція напірного колектора по вул. К.Маркса
Реконструкція водозабірних свердловини для господарсько - питних потреб і санітарного тампонажу свердловин на Смілянському родовищі підземних вод
3.2. ВІЛЬНІ ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ
Вільна земельна ділянка м. Сміла вул. Куйбишева під промисловий об’єкт 5-го класу (0,2544 га)
Вільна земельна ділянка м. Сміла вул. Куйбишева під промисловий об’єкт 5-го класу (0,2544 га)
Вільна земельна ділянка м. Сміла вул. Б. Хмельницького під об’єкт громадського призначення (0,1663 га)
Вільна земельна ділянка м. Сміла на розі вул. Краснопресненський та пров. Краснопресненська під багатоквартирний житловий будинок (0,3000 га)
Вільна земельна ділянка м. Сміла вул. 40 років Перемоги,14 під автостоянку (0,1734 га)
Вільна земельна ділянка м. Сміла вул. Мазура під спортивно-торгово-розважальний комплекс (0,2544 га)
Вільна земельна ділянка м. Сміла вул. Мазура під розміщення авто кооперативу (0,6000 га)
Вільна земельна ділянка м. Сміла між вул. Леніна та пров. Сакко і Ванцетті під будівництво багатоярусного гаража (0,4500 га)
Вільна земельна ділянка м. Сміла вул. Мічуріна під багатоквартирний житловий будинок (0,2898 га)
Базова вартість 1 квадратного метра земель становить 88,74 гривень станом на 01.01.2014
Вартість земельної ділянки, що пропонується для передачі на земельних торгах, визначається за експертною грошовою оцінкою, яка замовляється в складі документів по підготовці аукціону, відповідно до рішення міської ради
ВОДНІ ОБ’ЄКТИ
Реконструкція Смілянського водосховища. Намив прибережної смуги та створення об’єктів рекреації
4. ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
4.1.ТРАНСПОРТ ТА ЗВ'ЯЗОК
Підприємства транспорту
Послуги з пасажирського перевезення по місту надають:
• ПП Плюта Ігор Олександрович: тел. (04733) 2-21-04, 0505391839
• ПАТ «Смілянське – 17128»: тел. (04733) 4-20-83, (04733) 4-32-71, 0679404425
Послуги міжміського та приміського перевезення надають:
• Міжміська АС Сміла -1: тел. (04733) 2-51-63
• Приміська АС Сміла – 2: тел.(04733) 4-04-18
• Міжміська АС Сміла -3: тел. 0504646939
В місті функціонують:
• залізничний вокзал (довідкове бюро (04733) 5-26-60):
• станція ім. Тараса Шевченка: тел.(04733) 2-22-00, (04733) 2-20 -77
Служби таксі:
«Сміла»: тел. (04733) 2-21-11; 0504472122
«Гарант»: тел. (04733) 4-27-65
«Шансон» : тел.(04733) 4-20-20
Підприємства зв’язку
Центр поштового зв’язку № 6 Черкаської Дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта»
Контакти: тел.: (04733) 4-63-19
www.ck.ukrposhta.com
Черкаська філія ПАТ «Укртелеком» – надає послуги місцевого, міжміського та міжнародного телефонного і телеграфного зв’язку,провідного мовлення, INTERNET.
Контакти: тел.: (04733) 4-20-25
РЦТЕТТМ - 3 філії «Дирекція первинної мережі ПАТ «Укртелеком», ГЕЛІКС – 3111
Контакти: тел.: (04733) 4-20-48
ПП Варивод Г.Г. – Інтернет сервіс провайдер, обслуговування комп’ютерної техніки
Контакти:тел. (04733) 4-13-25, (093) 659-72-79
www.smila.com
ТОВ "Маклаут Регіон"- Інтернет провайдер
Контакти: тел. (0472) 520-520, факс (0472) 32-87-39, (0472) 520-888
www.mclaut.com
ПАТ "Інтернет мережі" (Smela@NET) –
домашня локальна мережа комп’ютерів в м. Сміла
Контакти:тел. (04733) 5-00-05
www.smela.com.ua
ПП ТРК «Сміла -ТВ» - кабельне телебачення, Інтернет телебачення
Телеканал "Сміла - ТВ" тел.(04733) 4-01-15
tv@smila.tv ; efir@smila.tv
Диспетчерська служба кабельної мережі:
Контакти:тел. (04733) 2-01-20
4.2.ОСВІТНІЙ ПОТЕНЦІАЛ
Мережа закладів освіти
Освіта міста успішно забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти.
Заклади дошкільної, позашкільної та середньої загальної освіти
Назва
|
Дошкільні навчальні заклади
|
Загальноосвітні навчальні заклади
|
Позашкільні навчальні заклади
|
Кількість закладів
|
16
|
15
|
3
|
Кількість дітей, учнів, чол.
|
2596
|
6237
|
3373
|
Асоційована школа ЮНЕСКО
Смілянський природничо-математичний ліцей Смілянської міської ради Черкаської області
Вищі навчальні заклади I-II рівня акредитації
Смілянський технікум харчових технологій Національного університету харчових технологій
Смілянський промислово-економічний коледж ЧДТУ
Державний навчальний заклад "Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів"
Філії для заочного навчання студентів вищих навчальних закладів
Навчально - консультативний пункт у м. Сміла Харківського національного університету внутрішніх справ
Смілянський регіональний навчально-науковий центр НУХТ.
4.3. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я
Інфраструктура охорони здоров’я
НАЗВА
|
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
|
Смілянська Центральна районна лікарня ім. Софії Бобринської
|
м. Сміла, вул. Cемашка, 2
Тел.: (04733) 4-20-60 Факс: (04733) 4-43-42
E-mail: sm_crl@ukrpost.ua
|
Смілянська районна поліклініка
|
м. Сміла, вул. Семашка, 2
Тел.: (04733) 4-24-52
|
Міська лікарня
|
м. Сміла, вул. 60 років ,СРСР, 82
тел. (04733) 4-22-23, (04733) 4-72-55
E-mail: sm_clinikal@ukr.net
|
Амбулаторія сімейної медицини
|
м. Сміла, вул. Леніна, 79
Тел.: (04733) 5-07-45
|
Міська лікарня № 2
|
м. Сміла, вул. Cвердлова, 64
Тел.: (04733) 4-73-84, (04733)4-04-16
E-mail: sm_ml2@rambler.ru
|
Поліклініка для дорослих
|
м. Сміла, вул. 60 років СРСР, 82а
Тел.: (04733) 4-22-23, (04733) 4-72-55
E-mail: sm_medstat@ukr.net
|
Протитуберкульозне відділення
|
м. Сміла, вул. Севастопольська,15
Тел.: (04733) 4-72-27
|
Дитяча поліклініка
|
м. Сміла, вул.Свердлова,120
Тел.: (04733) 4-25-30, (04733) 4-22-63
E-mail: sm_detstvo@ukr.net
|
Стоматологічна поліклініка
|
м. Сміла, вул. Cемашка, 2
Тел.: (04733) 4-23-43, (04733) 4-22-09
E-mail: smstompol@gmail.com
|
Станція швидкої медичної допомоги
|
м. Сміла, вул. Свердлова, 47
Тел.: (04733) 4-04-45, (04733) 4-72-49 або 103
|
Залізнична поліклініка
|
м. Сміла, вул. Жовтнева, 1
Тел.: (04733) 5-22-28, (04733) 5-25-83
|
Центр медичної, соціальної і професіональної реабілітації дітей-інвалідів «Барвінок»
|
м. Сміла, вул. Філатова,8а
Тел.: (04733) 2-20-20
|
Смілянське міська районне Управління Головного управління Держсанепідслужби у Черкаській області
|
м. Сміла, вул. Невського,1,
Тел.: (04733) 4-01-44
|
4.4. КУЛЬТУРА
Заклади культури
Міський будинок культури
є центром організації культурного дозвілля жителів міста, розвитку їх творчих здібностей. Протягом року тут проводяться найбільш значимі, загальноміські та обласні заходи.
БК ім. Т.Г.Шевченка, клуби М. Яблунівки та Гречківки
здійснюють культурно-освітню діяльність в мікрорайонах міста.
Централізована бібліотечна система
об’єднує 9 бібліотечних закладів, які забезпечують інформаційні потреби читачів усіх мікрорайонів міста. На базі бібліотечних закладів існують клуби за інтересами різних вікових категорій.
Дитяча школа мистецтв та музична школа №2
дають змогу розвивати творчі здібності та здобути початкову мистецьку освіту творчо-обдарованим дітям.
Міський парк культури та відпочинку
є центром дозвілля та відпочинку смілян в літній час. Всі святкові заходи літнього періоду проходять в парку.
Міський краєзнавчий музей
є скарбницею історичних і мистецьких скарбів смілян та візитною карткою міста.
УЛЮБЛЕНІ МІСЦЯ ДЛЯ ВІДПОЧИНКУ
Центральна площа біля фонтану;
Міський парк культури та відпочинку – пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення;
Центральний міський пляж;
Зона відпочинку біля стадіону «Авангард» (прибережна смуга р. Сріблянка);
Зона відпочинку біля стадіону «Юність» (прибережна смуга р. Тясмин);
Зона відпочинку по вул. Громова (прибережна смуга р. Тясмин);
Лісо - паркова зона відпочинку в районі пров. Перемоги (прибережна смуга р. Тясмин);
Зона відпочинку стадіон «Локомотив» по вул. Б.Хмельницького;
Парк відпочинку по вул. Рєпіна;
Смілянський краєзнавчий музей;
Заповідне урочище «Юрова гора»;
Колишній піонерський табір «Тимурівець.
4.5.ПОДІЇ
Святкування Дня міста – улюблене свято мешканців.
У 2014 Смілі виповнюється 617 років!
Змагання з веслування на байдарках і каное
Посперечатися за нагороди з’їжджаються спортсмени з багатьох міст України. Змагання проходять на р. Тясмин.
У 2012 році спортсмени міста представляли Україну на Олімпійських та Параолімпійських іграх у Лондоні.
Всеукраїнський Фестиваль дитячої та юнацької творчості «Штурм»
Засновниками та організаторами фестивалю-конкурсу є відділи культури та освіти, будинок дитячої та юнацької творчості та спілка дитячих та юнацьких організацій м. Сміли. В організації цього творчого проекту велику підтримку надає Смілянська міська рада. Завдяки такій співпраці фестиваль проводиться на високому рівні.
Виставка «Особливий світ»
Вироби з бісеру, натюрморти та пейзажі, вишиті рушники та картини представляють«особливі» діти та молоді особи в Смілянському краєзнавчому музеї та культурно – просвітницькому центрі «Світанкова Зоря».
Турніри з футболу
За ініціативи представника третього покоління так званої "смілянської гілки" роду Бобринських Олексія Олексійовича у 1904 році в Смілі була створена футбольна команда, яка стала своєрідним провісником ФК "Локомотив", багаторазового чемпіона і володаря кубка області.
4.6.ТУРИЗМ
Турагентства Сміли — це широкого кола бази пропозицій на різний смак. Серед широкого асортименту різноманітних захоплюючих пропозицій туристичних фірм можна підібрати та замовити подорож в будь-яку точку світу.
Туристичне агентство «Наталії Терехової»,
м. Сміла, вул. Тельмана,9,
(04733) 4-44-36, (067)505-51-71, (050) 464-06-09
www.terekhova.com.ua
Туристичне агентство «Фламінго»,
м. Сміла, вул. Свердлова, 91б/4, офіс 302,
(04733) 5-05-15, (096)905-12-63, (093)955-46-86,
www.flamingotur.com.ua
Туристичне агентство «ТОР ТRAVEL»,
м. Сміла, вул. Перемоги, 18,
(04733) 5-06-83, (063) 415-12-10
Туристичне агентство Top Tour,
м. Сміла, пров. Перемоги, 39,
(04733) 5-08-06, (067) 912-82-01
www.toptour.in.ua
Туристичне агентство «Поехали с нами»,
м. Сміла, вул. Леніна, 36,
(096) 827-06-67, (095) 341-49-47, (04733) 5-72-01
www.smila@poehalisnami.com
Туристичне агентство «Еней тур»,
м. Сміла, бульвар Рафінадний, 2/1,
(04733)4-83-92, (097)727-71-48
ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННЕ ГОСПОДАРСТВО
Оздоровчо-розважальний комплекс „Ані”
м. Сміла, вул. Андрєєва,10
тел. : (04733) 5-08-55, (097) 307-03-03, (04733) 4-86-66
Готельний комплекс „Сміла”
м. Сміла, вул. Свердлова, 91
тел.: (04733) 4-25-87, (04733) 4-22-84
Готель «Етуаль»
м. Сміла, вул. Перемоги, 20 а
тел.: (050)962036, (063)1567727
Готель „Любава”
м. Сміла, вул. Ленінградська, 58
тел.: (04733) 5-21-90, (067) 473-31-81
Мотель „Імперія”
м. Сміла, вул. 60 – річчя СРСР, 59
тел.: (04733) 4-04-84
Мотель „Хуторок”
м. Сміла, вул. 60 років СРСР, 90
тел.: (04733) 2-05-55
ЗЕЛЕНІ САДИБИ
Зелена садиба «Яблонський»
м. Сміла, вул. Червонопрапорна,30
тел.: (050)464-12-15, (093)411-42-94
|
|
ПОПУЛЯРНІ КАФЕ, РЕСТОРАНИ
Ресторан «Ностальгія»
м. Сміла, вул. 60 років СРСР, 80
тел.: (04733)4-11-18
Ресторан «Сміла»
м. Сміла, вул. Свердлова, 91
тел.: (04733)4-05-86
Ресторан «Маяк»
м. Сміла, вул. Мазура, 21
тел.: (04733)4-05-63
Ресторан «Корона»
|
м. Сміла, вул. Мікояна, 2
тел.: 4-60-62
Cуші – бар «Танукі»
м. Сміла, вул. Дзержинського, 15
тел.: (04733) 2-40-05, (093) 000-41-05
|
Кафе Мрія
м. Сміла, вул. Тельмана, 6
тел.: (04733) 4-72-07, (066) 3547625
Кафе - піцерія «Атлантида»
м. Сміла, вул. Петровського,1
|
тел.: (04733) 2-02-07
Піцерія «Челентано»
м. Сміла, вул. Леніна,43
тел.: (04733) 4-71-29
|
5. ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ Р
а, 44
www.smila.ck.ua – сайт Смілянської міської ради
www.osp-ua.info – Смілянський міський сайт
www.info-smila.ck.ua – сайт Інтернет газети «Cміляночка»
www.smilamedia.org.ua – сайт КП «Медіа - Центр»
www.smilaforum.org.ua – Інтернет форум м. Cміла
Обласна рекламно-інформаційна газета «Афіша», м. Сміла ,вул. Перемоги,14, офіс 20, (04733) 4-53-93, (093)724-03-85 www.afishaplus.com
Обласна рекламно-інформаційна газета «Ріо - експрес»», м. Сміла, вул. Перемоги, 14, офіс 24, (04733) 4-23-86, (096)958-37-18, (093)207-21-55 www.dilova-smila.com.ua
Рекламно - інформаційна газета «Смела от А до Я», м. Сміла, пров. Комунарський,5,
(04733) 4-22-92, 4-88-33, 4-72-50, www.smelaotadoz.com.ua
Районна газета «Смілянські обрії», м. Сміла, вул. Перемоги,18, (04733) 4-25-89, 4-40-50
КП «Медіа – Центр»: регіональна газета «Сміла», телестудія «Тясмин», м. Сміла, вул. Перемоги,18, (04733) 4-33-30, 4-62-03, 4-61-08 www.smilamedia.org.ua
КОНТАКТИ Смілянська міська рада 20700, Україна, Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна,37, Телефон/факс (04733)47242, Е-mail: city@smila.com Сайт: smila.ck.ua
Достарыңызбен бөлісу: |