Жаратылыстану-математика бағытында жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған «Информатика» оқулығының мазмұны негізінде дайындалған



бет1/56
Дата27.03.2024
өлшемі1.81 Mb.
#496675
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   56
Қыска мерзімді сабақ жоспары

Жаратылыстану-математика бағытында жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған «Информатика» оқулығының мазмұны негізінде дайындалған


ҰЗАҚМЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Бөлімдер




Тақырыптар

Саны

Компьютерлік желілер мен ақпараттық қауіпсіздік

§1.1

Компьютерлік желілердің жұмыс жасау
қағидалары

1

§1.2

Желі. Желілік компоненттер

1

§1.3

ІР-адрестер

1

§1.4

Домен жүйесі

1

§1.5

Желіде жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік
шаралары

1

§1.6

Ақпаратты қорғау әдістері

1

§1.7

Идентификациялау әдістері

1



Деректерді ұсыну

§2.1

Санау жүйелері

1

§2.2

Ондық санау жүйесінен екілік санау жүйесіне
және кері ауыстыру

1

§2.3

Сегіздік және оналтылық санау жүйелері

1

§2.4

Логикалық операциялар (дизъюнкция,
конъюнкция, инверсия)

1

§2.5

Ақиқат кестесін құру

1

§2.6

Компьютердің логикалық элементі

1

§2.7

Компьютерді басқару, арифметикалық- логикалық және жад регистрі құрылғысының
жұмысы

1

§2.8

Мәтіндік ақпараттарды кодтау қағидалары

1




Тоқсандық жиынтық бағалау

1

Алгоритмдеу және программалау

§3.1

Функциялар мен процедуралар. Процедуралар

1

§3.2

Функциялар мен процедуралар. Процедуралар

1

§3.3

Функция

1

§3.4

Функция

1

§3.5

Рекурсия

1

§3.6

Жолдармен жұмыс істеу. Жолдық функциялар

1

§3.7

Жолдық әдіс

1

§3.8

Жолдық әдіс түрлері

1

§3.9

Практикалық жұмыс. Жолдық процедуралар
мен функциялар

1

§3.10

Файлдармен жұмыс

1

§3.11

Сұрыптау әдістері

1

§3.12

Сұрыптау әдістері

1

§3.13

Графтың анықтамасы мен негізгі ұғымдары

1




§3.14

Графтағы алгоритм түрлері

1







Практикалық жұмыс

1







Тоқсандық жиынтық бағалау

1



Веб-жобалау

§4.1

Web-программалау. Web-сайт туралы түсінік

1

§4.2

HTML тілі

1

§4.3

HTML-е қаріптің өлшемін, түсі мен түрін белгілеу

1

§4.4

HTML тілінде кесте құру

1

§4.5

HTML тілі құжатында графиканы қолдану

1

§4.6

HTML тілінде практикалық жұмыс

1

§4.7

HTML тілінде сілтемелер

1




Жиынтық бағалау

1

§4.8

Каскадтық стильді кестелер CSS (Cascading
Style Sheets)

1

§4.9

Стильдер кестелерінің тілінде селекторлар
түрлері

1

§4.10

СSS-те селекторлар. Идентификаторлы және контекстік селекторлар

1

§4.11

HTML-де мультимедианы енгізу

1

§4.12

Скриптерді қолдану

1

§4.13 - 4.14

HTML тілінде практикалық жұмыстарды орындау

2

§4.15

Компьютерде деректер базасын құру

1

§4.16

Web-беттерді деректер базасымен
байланыстыру

1

§4.17

Деректер базасымен орындалатын әрекеттер

1




Практикалық жұмыс

1







Тоқсандық жиынтық бағалау

1

Ақпараттық жүйелер



§5.1

Big Data

1

§5.2

Деректер базасының негізгі ұғымдары

1

§5.3

Деректер базасын құру

1

§5.4

Реляциялық деректер базасы. Бастапқы кілт

1

§5.5

Деректер базасын құру

1

§5.6

Көпкестелі деректер базасын құру

1

§5.7

Деректерді енгізуге арналған форма құру

1

§5.8

Конструктор режимінде формаларды құру.
Практикалық жұмыс

1

§5.9-5.10

Есеп беруді құрудың қарапайым тәсілі

2

§5.11

Құрылымдалған сұраныстар

1

§5.12-5-13

Деректерді таңдау үшін құрылымдық
сұраныстар тілін (SQL) қолдану

2

§5.14

SQL-де сұраныстар жасау бойынша
практикалық жұмыс

1




Жобалық жұмыс

1




Тоқсандық жиынтық бағалау

1




Барлығы

68



Жаратылыстану-математика бағытында жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған «Информатика» оқулығының мазмұны негізінде дайындалған
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР



Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп:
Компьютерлік желілер мен ақпараттық қауіпсіздік

Күні: Мұғалімнің аты-жөні:


Сынып: 10 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

§ 1.1 КОМПЬЮТЕРЛІК ЖЕЛІЛЕРДІҢ ЖҰМЫС ІСТЕУ ҚАҒИДАЛАРЫ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу программасына
сілтеме)

10.6.1.1 Желілік компоненттердің мақсатын сипаттау (тораптар, маршрутизаторлар, коммутаторлар)

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы: Компьютерлік желілердің қызметін біледі
Көпшілік оқушы: Компьютерлік желі түрлерін анықтайды
Кейбір оқушы: Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау

Бағалау критерийі

Компьютерлік желілердің қызметін біледі. Компьютерлік желі түрлерін анықтайды.
Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады.

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология:
Желі-сеть- network, сервер-сервер-server, тұтынушы-клиент-customer

Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы
Компьютерлік желі дегеніміз – ... Компьютерлік желі түрлерін жазыңдар

Құндылықтарға
баулу

Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау

Пәнаралық байланыс

Ағылшын, орыс тілдерінде сөздер қолданылады

Алдыңғы білім

Web-программалау

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған
кезеңдері

Уақыт

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

5 мин



Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу
Шаттық шеңбері: Оқушылар тілек айтады. Бірінші оқушы бір тілек айтады, қандай әріптен аяқталса, келесі оқушы сол әріптен басталатын тілек айтады. Топқа біріктіру: «Сандар» әдісі
Оқушылар үшке дейін санау арқылы топтарға бірігеді.


Өткен сабақты пысықтау: «Сұхбат алу»
Ортаға үш оқушы шақырылады. Екі оқушы бір- бірімен өтілген тақырыптар бойынша сұхбат құрады.

Сандар







Үшінші оқушы түсінгенін әңгімелейді. Оқушылардың іс-әрекеттерін ауызша мадақтау,
ынталандыру.




Сабақтың ортасы

3 мин

5 мин


5 мин


7 мин


7 мин


«Миға шабуыл» әдісі

  • Бүгінгі таңда қоғамдағы әлеуметтік өзгерістерге желі технологиясының ықпалы қандай?

  • Қандай желі түрлерімен таныссың?



«Джигсо» әдісі

Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім білімдерін толықтырады.
Ауызша мадақтау, ынталандыру


1-тапсырма.
«Құрылысшы» ойыны
Тақырып бойынша мәтін қиындылары беріледі. Оқушылар берілген мәтіннің қиындыларын құрастырады.
Дескриптор:
Компьютерлік желілердің қызметін біледі.
Фигуралар арқылы бағалау


2-тапсырма.

  • Біздің еліміздегі әлеуметтік желілердің даму барысына талдау жасаңдар? Мысал келтіріңдер. Дескриптор:

Компьютерлік желі түрлерін анықтайды.
Фигуралар арқылы бағалау


3-тапсырма.

  • Компьютерлік желінің жағымды жақтары мен пайдасын бағала.

  • Компьютерлік желінің жағымсыз тұстары мен зиянды жақтарын бағала.

  • Екі жағдайды бағалау барысында дәлелді мысалдар келтіріңдер.

Дескриптор:
Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады.
Оқушылардың жұмыстарын топ басшылары шәкіл
арқылы бағалайды. «Сызғыш» әдісі. Сызғыштың шәкіл бөліктеріне оқушылардың аттарын жазады.

Оқулық
Bilimland.kz



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   56




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет