Конкурс «Україна в Голокості»



Дата23.06.2016
өлшемі243.31 Kb.
#155205
түріКонкурс
Народження ШЕК № 73 «Бжілка»

2004-2005

Взяли участь і стали переможцями у Всеукраїнських конкурсах: «Громадянин», «Я кажу «НІ!» насильству над дітьми», міського конкурсу «Я проти наркоманії, тютюнопаління, СНІДу», направили роботи на Всеукраїнський конкурс «Україна в Голокості», організатором якого є Центр вивчення Голокоста в Україні. Взяли участь у міській інтелектуальній –грі «Дебати» та провели інтелектуальні ігри «Дебати» між учнями та вчителями закладу, між командами учнів ССШ №73 та СШ №101. Взяли участь у міському зльоті дитячих організацій.

У


Зліт дитячих організацій м. Харкова.

Члени Центру прав дитини Полякова Марія та Мірошниченко Юлія з начальником управління освіти Харківської міської ради Андрєєвим М.В.
межах участі у Всеукраїнському конкурсі «Громадянин» було розроблено проект «Подаруй радість дітям». Мета проекту -подарувати радість спілкування дітям обласного притулку для неповнолітніх. Через гру ми вчилися разом розуміти інших, приймати рішення у нестандартних ситуаціях.

Робота над проектом розширила наші партнерські стосунки зі структурами органів влади та місцевого самоврядування. Розібратися в проблемах дитячої бездоглядності нам допомагали в управлінні освіти Харківської міської ради, Комітеті у справах сім`ї та молоді, Служба у справах неповнолітніх Харківської міської ради.

Взяли участь в обласному зльоті волонтерів, який започатковано обласним Центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, та в 7 обласному зльоті підлітків-інструктурів з програми «Рівний - рівному».

У липні 2005 року взяли участь у роботі табору волонтерів міського Центру соціальних служб для сім`ї дітей та молоді «Довіра», де навчалися ефективним комунікаціям і одержали сертифікати.

2005-2006

Наш проект «Подаруй радість дітям» як переможець Суспільної акції школярів України «Громадянин – 2005» був представлений 14.10.05 у Верховній Раді України.

М
Верховна Рада України.

Члени проекту «Подаруй радість дітям» В`юн Оксана, Полякова Марія, Бабенко Інна з Головою комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Г. Удовенком

Верховна рада України.

Члени проекту «Подаруй радість дітям» з Мішель Логсдон, Радником посла США в Україні
и одержали подарунки від Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, Асоціації вчителів історії і правознавства «Нова Доба».

З


Верховна рада України.

Члени проекту «Подаруй радість дітям» з вимпелом «Переможець Суспільної акції школярів України «Громадянин – 2005»
цього навчального року учні 8-11 класів розпочали вивчення інтегрованого курсу «Європейські студії». Зміст курсу є комплексом знань, умінь, навичок та компетентностей, що сприятимуть активній участі в політичному, правовому, економічному і культурному житті сучасного суспільства і вихованню учня як свідомого громадянина України та Європи.

Спрямованість навчально-виховного процесу закладу на громадянську освіту виявили значне коло учнів, які мають соціальну активність: беруть участь у різних соціальних дослідженнях та соціальних проектах, ініціюють роботу Центру прав дитини.



Н
Республіка Польща.

Зустріч директорів та вчителів шкіл України з членами Євроклубу гімназії м.Варшава
абутий за ці роки досвід громадського виховання, входження закладу у відкритий освітній простір за сприянням Асоціації керівників шкіл України (участь у таких міжнародних програмах, як «Україна-Нідерланди. Освіта і менеджмент», Програмі розвитку ООН «Створення безпечного середовища для молоді України», проекті Міжнародного фонду Відродження «Європейські студії в школах України», в проектах асоційованих шкіл ЮНЕСКО) дозволили обрати подальший більш масштабний шлях розвитку громадянської освіти: формування громадянської самосвідомості в контексті загальної європейської освіти.

У


Кабінет Шкільного Євроклубу в нашій школі. Робота над проектом «ЄС – це…». Тренінг проводять з 5-Б класом керівник Центру прав дитини Мазур І.Р. та вчитель англійської та китайської мов, завідуючий кабінетом Сімоненко Д.В.
червні 2005 року директором закладу Михайленко Т.В. було пройдено стажування на базі Центрального інституту підвищення кваліфікації вчителів у м.Варшава з питання створення і налагодження роботи шкільних євроклубів.

Після презентації шкільних Євроклубів Польщі та розповідей про Євроклуби, які вже створені в Україні, ми зрозуміли, що у нас є всі умови для створення Молодіжної громадської організації «Шкільний Євроклуб»: бажання учнів і вчителів, досвід колективних корисних справ, розуміння перспективи євроінтеграції України.

Тому 2005-2006 навчальний рік у закладі – це рік народження шкільного євроклубу. З цією метою обладнано сучасний кабінет за зразками відомих європейських клубів: меблі-трансформери для запровадження різних інтерактивних форм роботи; сучасне мультимедійне комунікаційне обладнання, інформаційні і методичні матеріали з питань пріоритетів стратегічного розвитку України в контексті інтеграції нашої держави до Європейського співтовариства.

Шкільний Євроклуб (ШЄК) народжений спільною думкою учнів та вчителів. Назрів час, коли наші корисні справи ми можемо розглядати в контексті загальнолюдських та загальноєвропейських цінностей.



  • сприяти процесам європейської інтеграції в України;

  • інформувати дітей і молодь про Європейський Союз, його структуру та процеси, які відбуваються в ньому;

  • сприяти вихованню молоді у дусі спільних європейських цінностей;

  • створювати умови для реалізації молоддю свого права позитивно впливати на життя суспільства;

  • формувати у молоді навички бути здатними до комунікації і захисту своїх прав (правомірне реагування на неправомірну поведінку);

  • с
    Перше урочисте засідання Ради ШЄК.

    Президент ШЄК Супрунова Катерина (друга ліворуч), учениця 9-Б класу
    творювати умови для творчої самореалізації та гармонійного розвитку особистості.

  • поширення інформації про ЄС серед молоді;

  • проведення зборів, зустрічей, фестивалів, конкурсів і конференцій з метою обміну досвідом та обговорення актуальних проблем;

  • встановлення культурних, наукових, ділових контактів між молоддю ЄС та України;

  • налагодження співпраці з молодіжними громадськими організаціями, лідерами закладів освіти та зацікавленими юридичними/фізичними особами як в Україні, так і за її межами;

  • сприяння вивченню іноземних мов, інформаційних технологій, комп`ютерних комунікацій;

  • участь у видавничій діяльності, підготовка інформаційних стендів і макетів;

  • участь у конкурсах і проектах;

  • участь у виставках та інших культурних заходах;

  • проведення пізнавально-розважальних заходів ( конкурсів, вікторин);

  • підготовка та проведення міжнародних круглих столів, парламентських ігор та інших форм діяльності, спрямованих на підвищення інтелектуального рівня та обізнаності молоді щодо принципів діяльності ЄС та його структур;

  • залучення до співробітництва органів державної влади та міського самоврядування, неурядових організацій, шкіл міста;

  • забезпечення захисту прав і свобод молоді, їхньої гідності і честі.

  • Вищим органом управління ШЄК є конференція членів.

  • Керівним органом є Рада ШЄК, яку очолює Президент. Президент обирається на демократичних засадах.

  • Ревізійна комісія – основний орган внутрішнього контролю.

  • Секретаріат - оформлює документацію і організовує проведення заходів.

  • Інтелект-центр

    • Шкільне наукове товариство

    • Клуб інтелектуальних ігор «Дебати»

    • Політклуб

  • Центр інформаційної культури

    • Прес-центр

    • Центр комп`ютерних комунікацій

  • Центр прав дитини

    • Команда підлітків – інструкторів (волонтери) «Ми разом!»

    • Лабораторія соціологічних досліджень

    • «Шкільний адвокат» (консультативний пункт з психологічних та правових питань)

  • Центр зв`язків із громадськістю

  • Екоцентр

  • К
    Семінар для директорів ліцеїв та гімназій м.Харкова з проблем розвитку персоналу в контексті відкритого освітнього простору та використання сучасних освітніх технологій

    луб любителів іноземних мов «Лінгва»

  • Спортивно – оздоровчий центр «Будь здоровий!»

  • Клуб «Відпочинь!»

  • Центр творчого розвитку дітей та молоді

Одним із вагомих напрямків червневої 2005 року зустрічі у Польщі було питання визначення шляхів формування європейського вчителя: вихід за національний вимір; європейське знання і бачення; полікультурність, мовні компетенції; спільність кваліфікацій; мобільність; європейський вимір і стандарти якості. У контексті цієї проблеми в ССШ №73 сплановано цілеспрямовану роботу з виходу у відкритий освітній простір та формування у вчителя сучасного європейського світогляду, здатності до сприйняття сучасних мобільних педагогічних технологій. Тому наш кабінет «Шкільний Євроклуб» має подвійне призначення: штаб-квартира ШЄК та тренінг - клас для вчителів міста, які бажають працювати на сучасному рівні стандартів якості освіти.

16 листопада 1995 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію принципів толерантності. Мета якої – привернути увагу всіх до проблеми, що в світі не вистачає терпимості, до необхідності протистояти агресії між людьми та державами.

ЕС – приклад толерантності між народами Європи, мета і умова демократії.

С


Конкурс газет до Дня толерантності.

16 листопада 2005 року
творення ШЄК у нашій школі – явище закономірне. І ми вирішили відкрити наш шкільний Євроклуб саме в 10 річницю Дня толерантності.

До дня відкриття ШЄК було проведено велику роботу.

Серед учнів проведено конкурс на кращу емблему та девіз клубу. Учні виготували герби та стяги країн – членів ЄС, пошили національні костюми або елементи національного одягу.

Ц


День Толерантності. 16 листопада 2005 року. Команда 10-С класу презентує Грецію
ентром прав дитини розроблено Статут, структуру нашої молодіжної організації «Шкільний Євроклуб». У діалозі та на основі власних побажань учасників сформовані структурні центри ШЄК, розроблені та розподілені обов`язки.

С


День Толерантності. 16 листопада 2005 року. Команда 10-В класу презентує Іспанію
еред учнів 5-8 класів пройшов конкурс малюнків «Я – європеєць», серед учнів 9-11 класів – конкурс есе на цю ж тему. Учні 1-4 класів підготували малюнки на тему «Україна – європейська держава». У своїх роботах учні розмірковували про те, що значить бути європейцем, що значить для України європейська інтеграція. Слід відмітити, що багато учнів вважають себе не тільки громадянами України, а й громадянами Європи, світу.

Кожен клас обрав країну – члена ЄС, учні розпочали вивчення її історії, культури, соціально-політичного стану та перспектив розвитку. Учнівське самоврядування класу сформовано за моделлю управління тієї країни, яку обрано. Проведено тижні країн, вікторини, конкурси газет за темами «День толерантності», «Країни ЄС», Інтернет-форум з питань громадянської освіти, видано буклети щодо роботи ШЄК, випущено перший номер газети «EURONEWS».

День 16 листопада став справжнім тріумфом толерантності та соціальної активності учнів та вчителів.

Слід особливо відмітити, що всі учні побажали виготовити значки та галстуки - символи належності до Шкільного Євроклубу, які пов’язали один одному на урочистій лінійці. З почуттям власної гідності і причетності до великої справи вони надали клятву на вірність принципам толерантності, поваги до прав людини.




День Толерантності. 16 листопада 2005 року. Відкритий урок-гра «Телеміст Україна-Польща» в 11-Б класі.

Вчитель Недашковська Світлана Дорофіївна.
У цей день у закладі пройшли відкриті виховні години за темами толерантності, протидії тероризму, поваги і захисту прав і свобод людини. Так, 11-Б клас під керівництвом класного керівника, вчителя географії Недашковської С.Д., провів ділову гру «Телеміст Україна – Польща», в якій ключове місце займали питання геноциду проти людства та необхідності спільних дій в ім`я Миру. У 4-В класі відбувся нетрадиційний урок-вистава «Права та обов`язки людини в суспільстві», підготовлений учителем Осмачко І.Є, учні 3-Б класу навчалися толерантно спілкуватися на уроці «Чи вмієте ви спілкуватись?» під керівництвом учителя початкових класів Краснокутської Л.С., принципи толерантності опановували учні 4-А класу на уроці-грі «Радість життя» разом з учителем початкових класів Рябченко Н.О.

Учні добре підготувались до гри-конкурсу «Чудова мандрівка». Під час символічної подорожі команди захищали свої проекти на станціях: «Ігровій», де демонстрували ігри дітей народів Європи; «Музичній», де лунали пісні і танці європейських к


День Толерантності. 16 листопада 2005 року.

Почесні гості на церемонії відкриття Шкільного Євроклубу.
раїн; «Кулінарній», де презентували рецепти і страви, «Пізнавальній», де демонстрували свої знання з історії, культури та економічного розвитку країн.

У цей день у закладі можна було почути розмови на українській, російській, а
Підбиття підсумків Дня толерантності незалежним журі. Голова журі заступник директора з виховної роботи Бєляєва Т.В.
нглійській, німецькій, французькій та навіть китайській мовах, бо всі ці мови вивчаються в нашій школі. А учні 5-Б класу поставили і показали казку на англійській мові «Tree little pigs», режисером якої був їх класний керівник Сімоненко Д.В.

Значною подією стала урочиста конференція євроклубів ССШ №73 та ліцею № 149 м. Харкова «Молодь прагне позитивно впливати на зміни у суспільстві». У цій конференції взяли участь начальник управління освіти Харківської міської ради Андрєєв М.В., віце-консул Генерального консульства Республіки Польща в м. Харкові Марчин Денисюк, Регіональний менеджер Британської ради В`чеслав Курінний, мовний асистент Гетте-Інституту м. Києва, представник Дома Нюрнберга Верена Андель, завідуюча відділом обласної юнацької бібліотеки ім. Роберта Третьякова Тетяна Гончарова, методист навчально-методичної лабораторії з проблем правової та громадянської освіти Харківського обласного науково-методичного інституту безперервної освіти Оксана Святокум, помічник депутата Харківської міської ради Дегтярьова М.І. Ключинський В.С., директор Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Фрунзенського району, Регіональний представник Асоціації керівників шкіл України Тетяна Дрожжина, завідуюча методичним кабінетом управління освіти Фрунзенської районної ради Олешко О.В.

І дуже важливо, що влада, місцеві органи самоврядування, громадськість підтримують ініціативу молоді. Ми бачимо, що маємо однодумців і партнерів.

За підсумками Дня Толерантності в ССШ № 73 діти одержали грамоти та подарунки.



2005-2006 навчальний рік
Учні обрали та розробили план проекту, над яким працювали протягом навчального року

У грудні 2005 року в межах Всеукраїнської акції пройшла загальношкільна акція «Помічник Святого Миколая» з метою допомоги людям з обмеженими можливостями.

У квітні 2005 року ми провели інтелектуальну гру «Модель ЄС», в якій кожен клас відстоював інтереси тієї країни, яку обрали. Учні навчалися приймати рішення та робити свідомий вибір.

З 17.04 по 21.04 2006 року в закладі пройшли Дні Європи. Кожен день мав свою спрямованість: Європейський день медіа присвячений обміну інформацією, спілкуванню дітей з однолітками своєї школи та інших країн за допомогою мережі Інтернет; у День захисту навколишнього середовища учні представляли екологічні проекти, ставили міні-вистави; у День творчості та мистецтва усі охочі могли продемонструвати свої обдарування та мовні навички, бо усі виступи відбувалися іноземною мовою; у День проектів здійснилась заочна подорож країнами Європи. (Учні разом малювали карту «Багато культурний діалог».)

Учні вирішили розповісти про роботу нашого клубу та Центру прав дитини молоді з обмеженими можливостями з організації «Надія» та запросити їх до співпраці, допомогти їм більш дізнатися про активне життя молодих інвалідів у країнах ЄС.

22 учні 10-В класу взяли участь у суспільній акції школярів України «Громадянин – 2006» з проектом «Благоустрій трамвайної зупинки». Як переможці вони представляли проект у м. Києві. Метою проекту було навчитись користуватись своїм правом у прийнятті рішень, позитивно впливати на життя суспільства; звернути увагу місцевих органів влади на необхідність благоустрою зупинки .

Ми провели дебати «Євроінтеграція України: за чи проти?».

У шкільному літньому профільному таборі наші волонтери проводили тренінги для дітей з притулку, учнів з девіантною поведінкою, учнів-лідерів.

Разом зі школою №149 ми брали участь у тренінгу «Весело та цікаво вивчаємо Європу», який проводив Фонд місцевої демократії.

Мета нашої участі в Мережі День Землі – привернути увагу громади, органів влади та місцевого самоврядування до екологічних проблем районну та міста.

Мережа День Землі об'єднує 12000 партнерів з 175 країн світу. Ми були єдиною школою України, яка брала участь у заході. 16 листопада 2006 року наш Євроклуб святкував річницю з Дня народження. У цей день відбулася зустріч за круглим столом Євроклубів чотирьох районів: Фрунзенського(ССШ№73), Київського (школа №17), Московського (школа №156), Дзержинського (школа №149). Учні спілкувались, обмінювалися думками, розмірковували над темою «Я кажу «Ні!» насильству над дітьми!»

Учні гімназії №4 м. Лєжно (Польща) надіслали матеріали про школу та почали листуватися з однолітками.

У жовтні ми приймали гостей з Польщі за проектом «Безпечна Україна\Польща. Безпечна Європа. Безпечний світ», а 18 листопада учні 11-х класів Резуненко Олександр, Фідарова Інна, Єфімова Дар’я взяли участь у конкурсі з цього проекту.

17.11.06 відбулася зустріч членів міських Євроклубів, яку проводив Фонд місцевої демократії. Лідери спілкувались, ділились своїми проблемами.

У цьому році ми працювали над проектом «Обирай життя». Наша мета – показати дітям переваги здорового способу життя, необхідність збереження не тільки фізичного здоров’я, але й психічного та соціального здоров’я.

У рамках проекту ми провели в міському притулку для неповнолітніх тренінги з ефективних комунікацій проти токсикоманії, міні-вистави про небезпечність наркотиків.

Ми провели у притулку конкурс малюнків «Моя майбутня професія».

21 вересня , у День Миру, взяли участь в акції ООН «Що ми зробимо для світу?».

Учні 6-9 класів брали участь в дебатах «Школа – територія здоров’я?»

Зараз ми беремо участь в акції «Дорога до дому». Закликаємо всіх допомогти будівництву клініки для дітей, хворих на лейкемію.

Тільки співпраця учня та учителя може дати такі плідні результати. Працюючи над проектами, беручи активну участь у проектах різних рівнів, учні отримують досвід громадянського становлення, засвоюють принципи толерантності, політико-правові та соціально-економічні знання.

Ми шукаємо партнерів та запрошуємо усіх охочих до співпраці!



2006-2007 навчальний рік
Сьогоднішні школярі - майбутній економічний, науковий і культурний потенціал нашої країни, а тому охорона здоров’я дітей, забезпечення їх захисту та розвитку є пріоритетом державної політики України.

Концепцією розвитку охорони здоров"я населення України та міжгалузевою комплексною програмою "Здоров"я нації" на 2002 - 2011 рр. Визначено комплекс заходів з реалізації державної політики в галузі охорони здоров"я. З 1995 р. в Україні здійснюється впровадження міжнародного проекту "Європейська мережа шкіл сприяння здоров"я" ( ЄМШСЗ), який започатковано Європейським регіональним бюро ВООЗ, Європейською Комісією та Радою Європи в 1992 р. Розвиток національної мережі шкіл сприяння здоров"ю поряд з такими міжнародними проектами, як "Міста здоров"я", СІНДІ, "Європа без тютюну", "Молодь за здоров"я єобов"язковими для виконання як на державному, так і на регіональному рівнях. Цей процес регламентувався спільним наказом Міністерства охорони здоров"я України та Міністерства освіти України і здійснюються відповідно до завдань Національної програми " Діти України". Одним із пріоритетних напрямів цих програм є поліпшення стану репродуктивного здоров"я жінок України. Діяльність шкіл сприяння здоров"я передбачає створення умов, які підтримували б здоров"я школярів, та впровадження системи гігієнічного виховання і навчання.

Основними чинниками шкільного середовища, які негативно впливають на стан репродуктивного здоров"я, є незадовільне оснащення шкіл мелями відповідно до зросту дітей, що призводить до порушень постави, сколіозів; відсутність збалансованого харчування (споживання м"яса, риби, яєць зменшилось на 25-40-80%, молока - на 20-50%, сиру м"якого на 60%, овочів фруктів на 30-40 % , невідповідність гігієнічним вимогам розкладів уроків, навантажень, особливо в школах нового типу ( ліцеї, гімназії, колегіуми), що призводить донервово-психічних розладів; незадовільний санітарно-гігієнічний стан приміщень; недостатня фізична рухливість (у процесі навчання статичне навантаження становить 67-72%, а моторна щільність 30-40%). Вагоме значення в формуванні репродуктивного здоров"я мають соціальні фактори, які формують спосіб життя дитини в сім"ї, шкільному середовищі, суспільстві.

2005 року заклад підключився до обласної мережі Шкіл сприяння здоров’ю та посів ІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу - Школи сприяння здоров’ю (наказ МОНУ від 02.11.2006 № 740 )

Учні закладу протягом року взяли участь у конкурсах:

VIII міський учнівський турнір знавців Харківщинознавства серед учнів 10-11 класів “Харківщина – територія успіху” (Клещевникова Карина, 10-Б, Бубир Олександра, 10-Б (учителі Ушакова С.В., Мазур І.Р.) – отримали сертифікати;

у Дні народження Євроклуба ліцею № 149 та універсальному уроці “Права дитини в школі” (Юріна Дар’я, Ніколаєв Ігор (8-В), Кравцов Костянтин (8Б), Дацковська Кристина, Блага Карина, Шпак Олександр (9Г);

у зустрічі Євроклубів міста від Фонда місцевих ініціатив (Юріна Дар’я, Ніколаєв Ігор (8В);

у презентації ШЕК № 73 на районній зустрічі активістів;

У рамках проекту 2007 року “Обирай життя” учні провели в обласному притулку для неповнолітніх тренінги з

ефективних комунікацій проти токсикоманії, міні-виставу про небезпечність наркотиків,

конкурс малюнків “Моя майбутня сім’я”,

круглий стіл для Євроклубів шкіл № 149, 17, 156 на тему “Я кажу “Ні!” насиллю над дітьми”,

дебати “Школа – територія здоров’я”, взяли участь в акції ООН “Що ми зробимо для миру?” (21 вересня),

взяли участь у благодійній акції “Дорога додому” (збір коштів для будування клініки для дітей, хворих на лейкімію).

Активісти ШЄК провели змагання з футболу в обласному притулку для неповнолітніх. Перемогла дружба!А 22 квітня, у Всесвітній День Землі, ми були єдиною школою, яка взяла у часть у Всесвітній Мережі Землі та провели велопробіг. Мета цієї акції - довести перевагу екологічно чистих видів транспорту. Діти змагались не тільки на велосипедах, але й на роликах та скейтах. Запросили до участі й школу № 6.

Традиційною стала не тільки участь, але й перемога нашої школи у Всеукраїнській суспільній акції школярів «Громадянин». У Києві ми представляли проект «Обирай життя!», у рамках якого велась просвітницька робота серед дітей школи, району, міста про здоровий спосіб життя.

2007-2008 навчальний рік

Протягом 2007-2008 року взято участь у Всеукраїнському конкурсі «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний Світ» (Кутянін Олександр, 10-А – Мазур І.Р.; Кривий Олексій, 10-А - Подчерняєва Н.Д.), у Дні народження Євроклуба школи № 156 .

Ми провели «круглий стіл» для учнів №145, №156, №60 «Ми діємо!».

У конкурсі плакатів Центру Європейської Інформації «Разом до Європи» переможцями стали Дацковська Кристина, Блага Карина, Пономаренко Ганна, Кутянін Олександр, Павленко Олександр, Пономарьов Роман – 10-А; Аргунова Юлія, Андреєва Катерина - 10-В.

У чні закладу перемогли у конкурсі плакатів «25 Польській солідарності» у номінації найоригінальніша ідея.

11 листопада 2007 року відбулося святкування Дня народження шкільного Євроклубу.





У дискусії на тему «Болонський процес: за і проти» у міському Євроклубі при фонді місцевої демократії взяли участь Пономарьов Роман, Павленко Олександр, 10-А.

У конкурсі дитячих робіт на тему “Запобігання торгівлі людьми, насильству та експлуатації дітей”, який проводив Міжнародний жіночий правозахисний центр ”Ла Страда - Україна” отримали Дипломи Мовчан Анастасія, 5-Б; Бабак Марія, 3Б; Дрозд Анастасія , 3А; Вагання Ганна, 5В; Шарко Єлизавета, 3Б; Єремєєва Ольга, 5-Б; Гачаєва Гульнара, 4В; Баламут Анастасія, 5Б; Бабак Геннадій, 5В; Вовкодав Анастасія, 5А; Двойнікова Дар’я,7В – учитель Шалімова О.В.

Команда школи посіла І місце у І Міському конкурсі «Волонтер року» та отримала Диплом переможця.

Учнями 11-В до Дня захисту дитини проведено 2 тренінги для учнів 3-го та 5-го класів «Права дитини – твої і мої права» (Шевелева Тетяна, Ієвлева Юлія, Голод Ганна).

У телепередачі «Діалоги про школу» на тему «Особистий щоденник. Таємниці від батьків» ділились власними таємницями учні 10-А та 10-В класів.

Учні 11-В класу (Шевелева Тетяна, Ієвлева Юлія, Голод Ганна, Зайцева Ганна, Гацура Катерина) провели гру для учнів 7-го класу «Що ти знаєш про Європу та НАТО».

У фестивалі творчості дітей з обмеженими можливостями «Натхнення», яке проводило управління у справах сім’ї та молоді міської ради, взяли участь учні 9-10 класів.
У рамках проекту «Громадянин 2008» проведено учнями 10-В дослідження «Проблеми жінок в сучасній Україні».Два проекти «Ми діємо!» перемогли у Всеукраїнській суспільній акції школярів «Громадянин» та були представлені у Києві у комітеті Верховної Ради України.

У рамках проекту «Гендерна рівність» та проекту «Громадянин 2008» учні 7-Б та 10-Б провели тренінг з ефективних комунікацій в обласному притулку неповнолітніх, проведено благодійну акцію до дня Святого Миколая учнями 11-Б, 7-В, 7-Б, 5-В класів,

до Дня ООН у 10-В проведено тренінг «Чи потребує змін ООН», у рамках проекту «Громадянин 2008» та «Громадські досягнення» з учнями 11-В проведено тренінги «Як розробити анкету», «Правила інтерв’ю», «Діловий етикет», «Закон України про звернення громадян».

Членами Євроклубу оголошено конкурс на назву та емблему дитячої жіночої організації.

У рамках проекту «Гендерна рівність» та проекту «Громадянин 2008» розпочато роботу над збіркою «Жінки в історії України» Участь у відкритті Євроатлантичної весни у місті Харкові.

2008-2009 навчальний рік

20 листопада 2008 року ССШ № 73 святкувала Всесвітній День дитини.

Школа, у якій оголошено одним із напрямків виховної роботи громадянсько-правове виховання, яка є неодноразовим переможцем Всеукраїнської суспільної акції школярів «Громадянин», почесним лауреатом у номінації «Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес» Всеукраїнської виставки в м.Києві «Освіта XXІ століття», почесним лауреатом І Міського конкурсу «Волонтер року- 2007», яка має безліч нагород за роботу ШЄК, не могла не відгукнутись на святкування Всесвітнього Дня дитини!



День традиційно розпочався з урочистої лінійки, присвяченої Дню дитини, учасники – учні 8-11 класи. Зі словами привітання до учнів звернулась директор школи Михайленко Т.В. У своїй промові вона нагадала, що 1954 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, яка рекомендувала всім країнам святкувати Всесвітній День дитини

20 листопада 1959 року Генеральна асамблея прийняла декларацію прав дитини, цей документ об’єднав 10 принципів та оголосив кінцевою метою «забезпечення дітям щасливого дитинства». Куратор Шкільного Євроклубу Мазур І.Р. нагадала, що 20 листопада 1989 року була прийнята Конвенція про права дитини, яка зобов’язує усі країни забезпечувати дітям гарне життя.

Виступ хорового колективу та ансамбль «Парадиз» стали прикрасою свята. Наприкінці лінійки представники кожного класу запалили символічні ліхтарики дружби, які символізують щастя, любов, взаєморозуміння, єдність.

Кожен клас підготував плакат з власним баченням захисту прав дитини.

5 команд з учнів 5-11 класів змагались у давній китайській розумовій грі «Танграма». Гра подібна пазлам, складається з семи геометричних фігур, але в ній можна скласти не тільки загальну картинку, а декілька окремих. За допомогою танграми китайські діти розповідають про права дитини. Проблеми, які виникають у ході гри, аналогічні тим, що виникають під час Для учнів 5-го класу активісти ШЄК №73 провели тренінг «Права дитини-твої та мої права», на якому учні знайомились з Конвенцією про права дитини. В актовій залі учні 10-11 класів переглянули документальний кінофільм «Станція життя» (про торгівлю людьми).

У кожному класі пройшла класна година «Права дитини».

Наприкінці дня діти вийшли зі школи з глибоким усвідомленням необхідності знати власні права та вмінням їх захищати.

У нашій школі учні не готуються до життя, а живуть! здіснення програми «Розбудова Європи для дітей і разом з дітьми».

Учень 6-Б класу переміг у Міжнародному конкурсі творчих робіт«Моє місто в контексті Європи» та отримав Диплом переможця та цінні подарунки.

У День св.Миколая волонтери відвідують вихованців обласного притулку для неповнолітніх, проводять з ними ігри та дарують подарунки, які були приготовлені внаслідок акції «Допоможи ближньому!».





Ми розширюємо коло наших знайомств та партнерста- нас запросили наші партнери ССШ № 149 для участі у квесті до Дня народження Євроклубу. Минулого року учні з керівником школи м.Лисичанська Луганської області відвідали тренінг у нашому ШЄК «Як створити Євроклуб», а восени 2008 року ми вже були присутні на відкритті Євроклубу. Нас гостинно зустрічали та організували екскурсію по місту та до соляних шахт, скляного заводу.

Восени ми стали учасниками Всеукраїнської акції «Зроби крок до зони безпечного інтернету».

Проект «Вивчаємо Європу разом!» став переможцем Всеукраїнської суспільної акції школярів «Громадянин-2009» та представлений у Комітетах Верховної Ради у м.Києві.



2009-2010 н.р. навчальний рік


  • Взяли участь в українсько-німецько-російському проекті «Друг та ворог у ЗМІ»: ставлення до емігрантів протягом останніх 30 років ( поъздка до м. С.Петербург) (учні 11-Б, 9-Б, 7-Б класів)

  • взяли участь у конкурсі на кращий логотип до Дня Європи у м. Мелітополі: Мартиненко Н.(11-А);

  • міжнародна акція «Колокол Мира в День Земли» конкурс малюнків та плакатів у планетарії - Грамота;

  • взяли участь у святкуванні дня народження ШЄК в школі № 75 (учні 9-10 класів);

  • провели навчання волонтерів у міському центрі «Довіра»;

  • приєдналися до листа Президента «Боротьба проти бідності»;

  • взяли участь у Всеукраїнському конкурсі шкільних газет;

  • взяли участь у Всеукраїнському конкурсі презентацій Євроклубів;

  • взяли участь у Всесвітній акції ООН «Ми проти бідності» (9-Б) - Грамота

  • взяли участь в міській акції волонтерів «Харків – місто доброти» (9-Б)

2010-2011 навчальний рік

21-22 грудня 2010р. відбулась XXI обласна тематична відкрита виставка ефективного педагогічного досвіду "Освіта Харківщини XXI століття" за темою "Громадсько активна школа як виховна система навчального закладу", на якій ССШ№73 була відзначена Дипломом гран-прі.


За підсумками проведення Всевсвітнього Дня європейських мов дитячу громадську організацію Шкільний Євроклуб "Бджілка" нагороджено Грамотою. Вітаємо учасників акції та бажаємо наступних перемог.

Волонтери діють!Команда волонтерів ССШ № 73 взяла участь у Міській акції, присвяченій Дню молоді, яка відбувалась на дитячій залізниці. Волонтери провели ігри з дітьми з родинних дитячих будинків та подарували численні призи. Усі залишились задоволеними.



День європейських мов, який святкується 26 вересня, пройшов у ССШ № 73 цікаво. Учні готували загадки та кросворди на англійській, французькій, українській мовах. На перервах лунали мелодії, пісні та виконувались танці народів Європи!
У рамках роботи Громадсько активної школи № 73 (ГАШ) за Міжнародним проектом Фонду Східної Європи у закладі проходить акція «Зелений двір, зелена школа - здорова планета». Разом з учнями участь в акції беруть й батьки. 14.10, 15.10, 18.10 у ССШ № 73 відбулися підсумкові конференції за Міжнародним проектом "Зелений двір, зелена школа - здорова планета", на яких було визначено переможців та нагорождено призами.
27-28 жовтня 2010 року у Київському будинку вчителя пройшла Міжнародна науково-практична конференція "Громадянська компетентність школярів та шляхи її формування" у якій взяли участь 2 учителі ССШ№73 (Подчерняєва Н.Д, Торяник В.А).Учасники конференції презентували власний досвід та працювали у 4 творчих групах.
8 Жовтня стало для учасників проекту "Європейське колесо" заключним днем в Європі. За підтримки Посольства України в Республіці Угорщина для школярів була організована екскурсія до Базиліки Святого Іштвана і найцікавіше – до Угорського парламенту, який є найбільш величною  будівлею в Угорщині. Після цього учасники туру відправилися до України. 19 Жовтня 2010 юні харків'яни відправилися до Львову, де вони зустрілися з головою Управляння молоді, сім'ї та спорту Львівської міської ради Юріем Наконечним. Під час обговорення школярі мали можливість порівняти роботу молодіжних організацій Харкова та Львову і дізнатися про активне співробітництво Львову з Європою. Крім того, для відвідувачів зі Східної України львів’яни організували тур своїм містом, під час якого учасники «Європейської колеса» змогли порівняти львівські вулиці, архітектурні та культурні пам'ятки з європейськими.
1-3 листопада 2010 року у Київському ліцеї бізнесу у партнерстві з Асоціаціями керівників шкіл України пройшов Міжнародний семінар "Молодь та активне Європейське громадянство", у якому взяла участь заступник директора з НВР ССШ№73 Подчерняєва Н.Д. Учасники з Білорусі, Грузії, Чехії, Словаччини, Польщі та різних районів України мали можливість обмінятися досвідом роботи шкільних євроклубів; за підсумками конференції складено резолюцію з численними пропозиціями щодо поліпшення роботи громадських організацій.
6 листопада 2010 року учні 10-х класів ССШ№73 відвідали Народну українську академію та ознайомилися з фондами Центру науково-гуманітарної інформації академії та Центру російської культури.
21-22 грудня 2010р. відбулась XXI обласна тематична відкрита виставка ефективного педагогічного досвіду "Освіта Харківщини XXI століття" за темою "Громадсько активна школа як виховна система навчального закладу", на якій ССШ№73 була відзначена Дипломом гран-прі.
ШЄК ССШ№73 "Бджілка" був відзначений Грамотою головного управління зовнішньоекономічних зв'язків та міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації та солодощами за активну участь в роботі, спрамованій на проведення в Харківській області в 2010 заходів у сфері Європейської інтеграції України.
24.12.2010 року у приміщенні актової зали школи пройшли змагання КВК "С Новым годом! С Новым счастьем!"Перше місце зайняла команда 11-А класу, друге місце- 10-Б класу, третє місце - 10-А класу.
2011-01-11 Інтерв'ю для обласного радіо "Слобожанщина" у Фонді місцевої демократії дав лідер учнівського самоврядування, активіст Шкільного Євроклубу "Бджілка" учень 10-Б класу Черкашин Сергій. Мова шла про роботу ШЄК №73, досягнення та плани на майбутнє, про особисте ставлення до вступу України в ЄС.

12.01.2011 року у приміщенні науково-методичного педагогічного центру (НМПЦ) відбулось засідання членів Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування.


2011-01-14 Лідери ШЄК №73 Черкашин Сергій (10-Б), Шаманов Максим (10-Б), Гура Єлізавета (10-Б), Подчерняєв Сергій (8-Б) та Мовчан Анастасія (8-Б) розповіли про діяльність Центру захисту прав дитини.
21.01.2011 у ССШ № 73 до Дня соборності у школі пройшли заходи:
1. Лінійки для учнів 1-11 класів
2. Усна жива газета
3. "Круглі столи" для учнів 8 класів
24 листопада 2010року у ССШ№73 пройшов семінар для вчителів іноземних мов Фрунзенського району. Учні та вчителі презентували роботу над своренням мовного портфоліо.

2010-12-06 Відбулося відкриття Малих олімпійських ігр.



8 грудня відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів Малої академії наук. Тишин Ярослав та Маршуба Ігор, учні 9-Акласу ССШ№73, зайняли I місце в секції мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми.
19 грудня 2010 року відбувся II етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики. Токарев Руслан та Перебойчук Олександр, учні 10-А класу ССШ№73, зайняли 6 місце з 13-ти.
16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності. Саме цього дня 2005 року у нашій шлолі було засновано Шкільний Євроклуб. Отже, сьгодні ми святкуємо День народження! Ми запросили наших партнерів-євроклубівців шкіл № 38, № 16, № 156, № 60, № 17 для участі у тренінгу «Боротьба з бідністю та соціальною ізольованістю». А на перервах можна було почути пісні, захопитися танцями, позмагатися в інтелектуальному футболі, створенні газет «Толерантність». За підсумками дня на підсумковій шкільній лінійці визначились переможці.
З 21 жовтня розпочався конкурс для школярів, що фінансується Європейським Союзом. Змагання «Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе!» проводитиме «Наше Радіо». Головною метою конкурсу є виявлення серед старшокласників з усіх куточків нашої країни креативних та активних, підготовлених, молодих європейців, які можуть заявити про себе й показати, що вони гідні європейського суспільства. У змаганні можуть взяти участь школярі 9-11-х класів у віці від 14 до 18 років. Команди учасників повинні складатись з трьох школярів та одного вчителя (Фетісов Андрій, Почуєв Денис (10-Б), Токарев Руслан -10-А, Кондратьєва А.В.)



Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет