Майжанова Гүлжанат Әлімқызы Ақтөбе облысы, Ойыл ауданы, Екпетал мектеп-балабақшасының тарих және география пәндерінің мұғалімі



Дата05.07.2016
өлшемі29.1 Kb.
#180425
Майжанова Гүлжанат Әлімқызы
Ақтөбе облысы, Ойыл ауданы,

Екпетал мектеп-балабақшасының

тарих және география пәндерінің мұғалімі


Пәні: География

класс: 8

күні:

 

Сабақтың тақырыбы

Қазақстан жер бедерінің негізгі ерекшеліктері

 

Мақсаты

Оқушылардың Республика аумағы жер бедері пішіндерінің пайда болу ұзақ уақыт геологиялық даму нәтижесі екендігі туралы білімдерін жүйелеу. Жер бедері ірі пішіндерінің бірі жазықтар, олардың Қазақстан аумағында орналасуы туралы білімдерін қалыптастыру, шығармашылық қабілетін жинақтау,есте сақтау дағдыларын,логикалық ойлау қабілеттерін,өз ойларын еркін жеткізе білуін дамыту.Шапшаңдыққа,сауаттылықа,шыншыл болуға ,шешендікке тәрбиелеу дамыту

Күтілетін нәтиже

Сөйлеу мәдениетін қалыптастырады.шешендік білімін жетілдіреді.Өз көзқарасын жүйелі талдауға үйренеді.Қарсыласын сыпайылыққа,ұстамдылыққа тәрбиелейді.Өзін-өзі бағалай алады.Өз пікірін қарсылыстарына дәлелдей алады.

кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

бағалау

ресурстар

Ұйымдастыру

(2мин)


Психологиялық тренинг өткізіп,топтарға бөлемін

«Жазық», «Ойпаты», «Қыраты», «Үстірт» сөздерінің әріптері бойынша әріптің артындағы сандарды тиісті орнына қою топқа бөлемін



Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады

«Жазық», «Ойпаты», «Қыраты», «Үстірт» сөздерінің әріптері бойынша әріптің артындағы сандарды тиісті орнынан қою арқылы жоғарыдағы сөздерді құрастырып топқа бөлінеді



 

Парақ-шалар

 


Қызығушылықты ояту

(3мин)


«Қазақстан табиғаты» атты бейнебаян көрсетіп, тақырыпты оқушыларға анықтатып аламын.

Бейнебаяннан көрген табиғаты туралы ойланып оқушылар тақырыпты ашады.

 

 

 

Мағынаны тану

Оқулықпен жұмыс

(20 мин)


Топтық таныстырылым

І топ: Жазықтар мен ойпаттар

ІІ топ: Каспий маңы ойпаты

ІІІ топ: Үстірттер мен қыраттар

ІVтоп: Жалпы Сырт қыраты мен Бетпақдала үстірті, Балқаш маңы жазығы


Түртіп алу әдісі бойынша  саралап оқиды.

Тақырыптың мазмұнын аша отырып,постер қорғау.



Мадақтау

Формативті баға



Оқулық,

ватман, маркер



Картамен жұмыс

5 мин


Картадан аталған жер – су атауларын көрсетіп табуды ұсынамын

Кітапта көрсетілген атауларды оқушылар кезекпен шығып тауып көрсетеді







Шығармашылық тапсырма

10 мин


Топтарға «Қазақстан жер бедері» атты тақырыпта сурет салу немесе шағын әңгіме жазуға тапсырма беремін

Оқушылар топ болып шығармашылықпен айналысады







Рефлексия

(5 мин)


 

Тақырып бойынша түйін шығарту.

Ортаға шеңберге қайта жиналып әр оқушы бір-бір қорытынды ой айтып, сабақта не түсінгендерін ортаға салады




Сабақ барысында не түсінгендерін айтып және бір-бірін «Тау», «Қырат», «Үстірт» ұғымдары арқылы бағалайды.








Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет