МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
до семінарських занять й самостійної роботи
з дисципліни
«ГЕНДЕРНА ПСИХОЛОГІЯ»
(для здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання
спеціальності 6.030102 (053) «Психологія»)
ТЕМИ 1- 9
ЗАТВЕРЖДЕНО
на засіданні кафедри психології та соціології
Протокол № 6 від 17.01.2020
Сєвєродонецьк − 2023
УДК 159.9: 316.6
Методичні вказівки до семінарських занять й самостійної роботі з дисципліни «Гендерна психологія». Теми 1- 9 (для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030102 (053) «Психологія») / Уклад.: О. Г. Лосієвська – Київ : вид-во СНУ ім. В. Даля, 2023. – 58 с.
Методичні матеріали для самостійної роботи студентів з курсу «Гендерна психологія» складені відповідно до програми вивчення дисципліни; передбачають підготовку відповідей на контрольні питання та завдання, а також розв’язання проблемних ситуацій і творчих завдань. В методичних вказівках представлена база знань до конкретних тем, рекомендована література до кожної теми, додаються теоретичні та практичні завдання до самостійної роботи студентів.
Укладач: О. Г. Лосієвська, професор
Відповідальний за випуск: Ю. О. Бохонкова, професор
Рецензент: В. В. Байдик, доцент
1 Загальні методичні вказівки
Особливістю курсу «Гендерна психологія» є інтегрованість наданої інформації у загальний контекст уявлень про динаміку особистісного розвитку, який існує в психології. Основними завданнями вивчення дисципліни «Гендерна психологія» є: формування системи уявлень щодо питань гендерних розбіжностей, гендерних стереотипів, гендерної соціалізації; озброєння студентів знанням базових гендерних понять, формування у студентів професійної свідомості, вільної від гендерних стереотипів.
Мета проведення лекцій: дати визначення гендерної психології, предмету її дослідження; охарактеризувати структуру, завдання, основні методи гендерної психології. Проаналізувати основні етапи становлення гендерної психології в світовій теорії та практиці. Розглянути біологічні аспекти статевої диференціації, визначити основні характеристики процесу гендерної соціалізації – стадії, механізми, інститути, засоби; визначити поняття „гендерна ідентичність”, «маскулінність», «фемінінність», «андрогінність», порушення гендерної ідентичності”, „гендерні стереотипи”, їхні основні психологічні характеристики. Знати особливості відношення до чоловіків та жінок в різних культурах. Визначити поняття „гендерні відносини” на різних рівнях соціальної реальності: макрорівні, між груповому, між індивідуальному та внутрішньо-особистісному рівнях. Розглянути особливості прояву гендерних конфліктів. Знати особливості прояву гендерних характеристик особистості в управлінській діяльності, в лідерстві, політиці.
Достарыңызбен бөлісу: |