Розглянувши та обговоривши проект Закону України “Про Систему іномовлення України», керуючись частиною другою статті 24 Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, Національна рада
рішення:
1. Затвердити пропозиції та зауваження до проекту Закону України «Про Систему іномовлення України», що додаються.
2. Направити рішення Національної ради до Державного комітету телебачення і радіомовлення України.
Пропозиції та зауваження
до проекту Закону «Про Систему іномовлення України»
Національна рада підтримує в цілому проект Закону України «Про Систему іномовлення України» (далі – законопроект), разом з тим вважає за необхідне висловити певні зауваження щодо нього.
Законопроект в цілому визначає засади іномовлення та не передбачає положень щодо системності цього мовлення, що потребує уточнення змісту і назви цього законопроекту.
Деякі статті законопроекту не відображають їх назву. Зокрема, стаття 2. Принципи іномовлення не містить переліку принципів, як таких (об’єктивність, достовірність і т. ін.).
Статтею 8 законопроекту передбачається створення керівних та наглядових органів ІНТУ: Генерального директора, Наглядової ради та Ревізійної комісії.
Запропонована стаття не відображає яким чином формуватимуться наглядові органи, хто входитиме до їх складу, їхні повноваження, права і обов’язки їхніх членів, організаційна форма їхньої діяльності.
Частину третю статті 10 законопроекту пропонуємо вилучити, оскільки законодавство про рекламу вже містить таку заборону.
Стаття 12 законопроекту передбачає ліцензування мовлення. Необхідно чітко визначити територію мовлення на яку воно здійснюватиметься, оскільки законопроект передбачає здійснення мовлення також на території України, а також в умовах особливого періоду, що по суті не є іномовленням в повному розумінні цього слова.
Також, потребує узгодження процедура видачі ліцензії та термін її дії. Зокрема, норма цієї статті передбачає видачу ліцензії шляхом переоформлення та термін дії сім років. Необхідно врахувати, що під час переоформлення термін визначається з моменту видачі ліцензії, а не переоформлення. До того ж, звільнення від сплати за видачу ліцензії не узгоджується з нормою, якою передбачено видача шляхом переоформлення. Також, є необхідним врегулювання питання сплати за подальші переоформлення ліцензії.
Враховуючи викладене та враховуючи специфіку питання порушеного законопроектом, є необхідним розглянути можливість його розробки в рамках відповідної робочої групи.
|