1 клас
Тема: Про що волинка грає.
Мета: Послухати твір Й. С. Баха “Волинка”.
Розучити пісню М. Ведмедері “Перший клас”.
Ритм.
Набуття елементарних умінь та навичок художньо-творчої діяльності,формування художнього мислення.
Формування культури художнього сприйняття, здатності до переживання і розуміння мистецтва.
Розвивати інтелектуальний та творчий потенціал учнів, музично-творчі здібності, емоційне сприйняття, увагу, музичний слух, співочі голоси, мислення, пам’ять.
Виховувати любов та цікавість до музики, бажання слухати її та виконувати. Виховувати художні, музичні, естетичні смаки.
Тип уроку: поглиблення теми.
Обладнання: ф-но, магнітофон, диски, портрет композитора Й. С. Баха, зображення інструмента-волинка.
Хід уроку
- Організаційний момент.
- Повторення.
- Всі ви знаєте як вистукує годинник: тік-так, тік-так. Це його ритм. Він завжди однаковий і не міняється. А як стукотить ваше серце? Це ваш ритм.
У музиці теж є Ритм. Він дуже різноманітний. Сьогодні ми вирушаємо до володінь короля Ритма.
А чи знаєте ви, чому його так назвали?
Ось послухайте:
Жив собі в музичній країні хлопчик на ім’я Ритм. Він полюбляв усе рахувати. Мандруючи музичним світом, хлопчик створював дивні фантазії без слів та мелодій. Крокуючи, він чітко промовляв: “Тук-тук, тук-тук…”, що з його незвичної мови перекладалося “Раз-два, три-чотири”. Пританцьовуючи, також завжди рахував: “Раз-два-три, раз-два-три”. А потім на цей танцювальний ритм вигадував ще й скоромовку: “Трень-брень-дрень, трень-брень-дрень”. Так і прозвали хлопчика рахівником-мандрівником! Коли він виріс, то став королем Ритмом, володарем королівства Танцювальних Ритмів.
Ритм – це чергування коротких і довгих звуків.
- А тепер ми послухаємо твір Й. С. Баха – Волинка. Перш ніж слухати твір, подивіться, що таке волинка (показую малюнок інструмента).
Визначте почуття, настрій, характер музичного твору. Як звучала музика: тихо чи гучно?
___________________
- Музична фізкультхвилинка.
- Розспівуємось.
- Повторюємо пісню М. Ведмедері – Перший клас.
- Підсумок: Що таке ритм? (це чергування коротких та довгих звуків)
Що ще має свій ритм? (годинник, серце)
Що ми послухали? (Волинка – Й. С. Баха)
Що таке волинка? (це музичний інструмент)
Яку пісню співали? (Перший клас)
- Урок закінчено. До побачення.
Достарыңызбен бөлісу: |