Сабақ : Мектеп: кмм «Спиридоновка ауылының жалпы орта білім беретін мектебі»



Дата31.07.2024
өлшемі21.92 Kb.
#503077
түріСабақ
Документ Microsoft Office Word (6)


Сабақ :

Мектеп: КММ «Спиридоновка ауылының жалпы орта білім беретін мектебі»




Күні:

Мұғалім: Байнабекова К.Е.




Сынып: 8

Қатысқан оқушылар саны: 8

Қатыспағандар:0




Сабақтың
тақырыбы:

Болашақтың кілті-ғылымда



Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары:

8.Т5. Тірек сөздер, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау.
2-сабақ:
8.А6. Кесте, диаграмма, шартты белгілер, суреттер мен сызбаларда берілген ақпаратты сипаттау.

Сабақ мақсаты:

Оқушылардың барлығы
ғылымының өкілдері туралы мағлұмат алу
Оқушылардың көпшілігі
Тыңдалым мазмұнын түсініп, негізгі ойды анықтайды. Көтерілген мәселеге қатысты пікір айтады.
Оқушылардың кейбірі
Мәтін бойынша барлық сұраққа дұрыс жауап бере алды. Шығарма идеясына өмірден 3 мысал келтіре алады.

Жетістік
критерилері

1.Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): қазақ тілінде ақын туралы ақпарат береді, жаңа сөздерді сөйлем ішінде қолдана алады.
2.Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): сабақ барысында жазбаша, ауызша жұмыстарды орындайды, кесте, ішінде берілген ақпаратты түсінеді, қолдана алады.
3.Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында мәтін құрайды, мәтіндерден көмекші есімдерді ажырата біледі, мәтін құрап жазады.

Пәнаралық
байланыс:

Тарих пен әдебиет

АКТ-ны қолдану
дағдылары:

PowerPoint таныстырылымы, аудиофайл..



Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: ·
Адамдар мен мәселелер туралы өзге және басқа ұсыныстарды талдау · Жаңа идеяларға ашық болу құндылықтары: ·
Адамзаттың дамуы мен технологияның дамуындағы байланысты түсіну дағдылары: Басқа адамдардың даралығы мен өзіңнің даралығыңды бағалау ·
Өз идеялары мен көзқарастарына ой тастайтын, жаңа идеяларға және көзқарастарға ашықтық
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
Талдауға арналған сұрақтар:
Не себепті ......деп ойлайсыз

Осыған дейін
меңгерілген білім

«Елу жылда ел жаңа» мақалына көзқарасын білдіріп, эссе жазды.



Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер



Сабақ басы
5 мин



Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл.
Жұпта тақырыпқа ену үшін сұрақтарға жауап береді:
Бір үйде біз нешеуміз?» өлеңін жатқа оқу., жаңа сөздерді жаттау.
Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.
Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады;
Жетістік критерийлерін болжайды;
Жетістік критерийлерімен және дескрипторлармен танысады.




Сабақ ортасы
5 мин
мин
15 мин
10 мин

Өткен тақырыпты тексеру мақсатында сөздік диктантын жүргізу.
1. Сөздікпен жұмыс.
әйгілі - знаменитый
ғалым- ученый
зерттеуші- исследователь
еңбек –труд шығыстану- востоковед
көрнекті өкілі- видный представитель
негізін салушы- основоположник
Жаңа сөздермен жұмыс
оқиға- история көне-древний
құнды – ценный мұра - наследие
таңба-знак мәдениет-культура
А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.
Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады.
2. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс.
А) Оқылым. Мәнерлеп, дұрыс оқуға машықтандыру үшін 1-тапсырманы орындатады
Ә) Айтылым. Оқушының сөйлеу дағдысын қалыптастыру үшін 2-тапсырманы орындатады.
Б) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазу үшін 3-тапсырманы орындатады.
В) «Сыр сандыққа» сөздер.
Кестені толтырыңдар:
Сөйлемдерді құрмалас сөйлем түрінде аяқтау.
1. В.В.Бартольд – шығыстану ғылымының аса көрнекті өкілі, ол .......
2. Ол «Жетісу тарихының шежіресі» еңбегін жазып, онда ...........
3. Ғалым Орталық Азия мен Орта Азия тарихын зерттеп, ...........
4) тапсырма. Көп нүктенің орнына керекті әріпті қойып жазу, синтаксистік талдау жасау.
Өзара бағалау. Критерийлер бойынша
Суретті толық сипаттай алды
Тұтас мәтін құра білді ·
Өзге жұпқа қызықты сұрақтар қоя алды ·
Қойылған сұраққа жауап бере алды
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. Топтық жұмыс. Оқушылар ойталқыға түседі «Робототехника саласы күн сайын жетіліп жатыр, бұл сала елімізде қаншалықты маңызды?»
«Елші» стратегиясы көмегімен ой-пікірлерімен басқа топта бөліседі.

Дидактикалық материалдар №1 Дидактикалық материалдар №2-3, Аудио жазба



Сабақ соңы
5 мин



Бірнеше сөздер беріп, жаңа сөздерден синквейн құрастыртады.
Синквейн құрастырады. Мысалы: шаш
Жазу дәптерімен жұмыс.
Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды.
Оқулықтағы 4-тапсырманы орындау.
Ішкі және сыртқы шеңбер» техн касы бойынша өзара бір-бірін бағалайды.
Мұғалім түрлі желім қағаздар таратып береді
Рефлексия. Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді.
Сабақта маған не пайдалы болды?
Сабақта маған не қызықты болды?
Сабақта маған не қиын болды?





Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет