Сабақ: 2 Бөлім: Тіл және алаш идеясы Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні



Дата14.03.2024
өлшемі69.74 Kb.
#495600
түріСабақ
10 ҚГБ Қазақ тілі №2


1- тоқсан . 10-сынып ҚГБ «Тексерілді» _______Директордың бейіндік оқу жөніндегі орынбасары _______________________________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

САБАҚ: 2
Бөлім: Тіл және алаш идеясы

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10 «а»

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Тіл -өнер

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты

10.3.7.1 жазба жұмысын абзац пен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық және стильдік түзетулер енгізу, редакциялау



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
Жазба жұмысын абзац пен бөліктерге бөледі;
Оқушылардың басым бөлігі;
Ойын дұрыс жүйелейді;
Кейбір оқушылар:
Логикалық түзетулер енгізіп, көшіріп жазады;


Тілдік мақсаттар

Пән ерекшелігіне сай лексика мен терминология:
Диалог пен жазылым үшін қажетті тіркестер: менің ойымша ..., автордың ойынша ..., мен ... ойлаймын т.б.

Құндылықтарды дарыту

Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:

  • Тіл мен мәдениет

Жалпы адамзат құндылығы:

  • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;

  • Ынтымақтастық;

  • Жауапты азаматтық позиция;

  • Отбасы мүшелеріне, құндылықтарға деген құрмет;

  • Өмір бойы білім алу.

Сабақ мазмұны арқылы жеке/жұпта/топта жұмыс жасау, өзінің, өзгенің оқуына жауапкершілікпен қарау, сонымен бірге адамгершілік, отбасылық, ұлттық құндылықтар оқушы бойына сіңіріледі.

Пәнаралық байланыс

Әдебеит

Ақпараттық- коммуникациялық технологияларды қолдану

Ақпаратты іздеу,таныстырылым жасау.

Осыған дейін меңгерілген білім




Жоспар

Сабақтың кезеңі

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер


Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Сабақтың басы


5 минут

Сабақтың ортасы


30 минут


І. Ұйымдастыру кезеңі.

  • Жаңа сабақтың мақсаты мен бағалау критерийін таныстырады

Тыңдалым алды тапсырмасы беріледі .


Қосымша дерек. Еске түсірейік!
Жоспар - мәтін мазмұнының ықшам, нақ әрі жүйелі берілген тірек-негізі .
Жоспардың түрлері
1.Жай жоспар
2. Күрделі жоспар
3.Тезистік жоспар
4. Сұраулы жоспар
Жоспар құра білу – оқушы ойын жүйелеуге көмектеседі.
Мәтінге жоспар құруды үйрену арқылы оқушы берілген материалдың ішіндегі ең мәнді, маңызды жолын меңгеретінін ұмытпау керек.

Үй тапсырмасы алу шартын түсіндіреді.





«Жүректен жүрекке» шаттық шеңбері. Оқушылар бір -біріне ыстық ықылас білдіреді де қолындағы жүректі келесі оқушыға береді. Әрі қарай сол оқушы өзіннен кейінгі тұрған оқушыға ықыласын білдіріп жүрегін ұсынады. Дәл солай шеңбер бойымен шалғасады.
1.https://youtu.be/0IV5vp4Y46M сілтеме арқылы жоспар құрудың жолдарын көреді.


1-тапсырма.
Оқулық. 2-тапсырма, 5-бет.
Мәтінді оқып, жоспар құрыңдар. Орфографиялық нормаға сай жазылған зат есім сөздерге мысал келтіріңіздер.
Жай жоспар 
Кіріспе бөлім:
Негізгі бөлім: 
Қорытынды бөлім: 

2-тапсырма.


Оқулық. 4-тапсырма, 6-бет.

Мәтінді дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізіп,көшіріп жазыңыздар.


Алаш арыстарының қанатты сөздерін пайдаланып, «Алаш идеясы» тақырыбына эссе жазу



«Бас бармақ»
ҚБ.
Дескриптор
- Мәтінді оқып, жоспар құрады; Орфографиялық нормаға сай жазылған зат есімдерге мысал келтіреді;
ҚБ:
Дескриптор
-Көп нүктенің орнына керекті сөзді қояды;
-Мәтінді дұрыс жүйелейді;
-Логикалық түзетулер енгізіп, жазады;



Слайд
https://youtu.be/0IV5vp4Y46M

Ж.Қ.Балтабаева, Е.О.Арын, Г.Ы.Әбдіраман Қазақ тілі.


10-сыныпқа арналған оқулық. –Алматы: Атамұра, 2019.


https://youtu.be/m2-gdTlqOww
Ж.Қ.Балтабаева, Е.О.Арын, Г.Ы.Әбдіраман Қазақ тілі.
10-сыныпқа арналған оқулық. –Алматы: Атамұра, 2019.
6-бет.

Сабақты бекіту

Сабақтың соңы


5 минут





    • Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат

    • Қиындық тудырған 2 аспект

    • Сабақ барысында туындаған 1 сұрақ





Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет