Сабақ: №6 Мектеп: Әлихан Бөкейхан атындағы Binom School мектеп-лицейі Күні



Дата24.11.2023
өлшемі1.63 Mb.
#484385
түріСабақ
№ 7 Сүйіспеншілік-жаны ашу, аяушылық (копия)


САБАҚ: № 6

Мектеп: Әлихан Бөкейхан атындағы Binom School мектеп-лицейі

Күні: 16.11.2023 ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Жақсылық Нұрия

Сынып: 7-cынып

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Сүйіспеншілік-жаны ашу, аяушылық

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.О4. Идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау.
7.ӘТН4.1. Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану.

Бағалау критерийлері

Осыған дейін меңгерілген білім

Сүйіспеншілік пен достық

Жоспар

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру: сәлемдесу, сынып оқушыларын түгендеу.
Жағымды психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке»
ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Ой шақыру. Суреттер арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

- Сүйіспеншілік дегеніміз не?
- Әлемде сүйіспеншілік болмаса не болар еді?
- «Сүйіспеншілікті қарапайым сөзбен айтып жеткізе алу мүмкін емес...оны іспен ғана білдіре аласың...» дегенді қалай түсіндіресің?
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын ортаға салады.
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады.

Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады.
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын ортаға салады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.



ҚБ







Сабақтың ортасы


ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.
1-топ. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды.
«Қосжазба күнделігі»

Үзінді

Түсіндірме (коментарий)















2-топ. Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады.

3- топ. Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды.

Мәтіндік зерттеу

Мәтіннің негізгі ойын тап.




Белгісіз және белгілі мәліметтер.




Мәтіннен өмірлік қағида шығар.




Тәрбиелік мәні бар қорытынды жаса.







Бағалау критерийі

Дескриптор

  • Мәтіндегі негізгі ақпараттарды іріктейді;

  • Зерттеп, пікірін білдіреді;

*оқылым мәтінін түсініп оқиды;
*оқылым стратегиясын қолданып, мәтінді талдайды;

ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН. Оқушыларға табиғат құбылыстарының даусы жазылған аудио тыңдалады, оқушылар ненің дыбысы екенін айтып, дыбыстардың шығуын сипаттайды.


  • Тамшы қалай тамшылайды?

  • Жылан қалай жорғалайды?

  • Балалар, бұл құбылыстардың қайсысынан белгілі бір дыбыс шығады, қайсысын біз тек бейне арқылы көре аламыз?

Оқушылар осындай мысалдар арқылы еліктеу сөздердің ережесін, мағыналық түрлерін анықтап шығады, ережесін шығарады.

2-ТАПСЫРМА. Оқылым мәтініндегі еліктеу сөздерді тауып, мағынасына қарай ажыратыңыз.
Дескриптор:
*еліктеу сөздерді мәтіннен анықтайды;
*еліктеу сөздердің мағыналық түрлерін ажыратады;
*ойын дәлелдейді.
ҚБ
Бекіту. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Жеке жұмыс.
Адам өміріндегі ең қадірлі нәрсе – сүйіспеншілік пен мейірім. Себебі...



Оқылым мәтінін оқып, тапсырмалар орындайды.

Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды.


Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады.

Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды.


Грамматикалық тақырыпты меңгереді.


Грамматикалық тапсырма орындайды.


Бүгінгі алған білімін қорытындылайды.







ҚБ




ҚБ





Парсы ертегісі
massaget kz
сайтынан

Сабақтың соңы
5 минут
Үй тапсырмасы:

Кері байланыс:

4-тапсырма




Қосымша ақпарат

Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?







Пәнаралық байланыс. АКТ-мен байланыс . Құндылықтардағы байланыс

сурет




Рефлексия

Кері байланыс




Сабақ / оқу мақсаттар шынайы ма ?
Бүгінгі оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды ?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ?
Мен өз жоспарларыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен ?







Қорытынды бағамдау 
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )?

1:



2:



Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )



1:



2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ?


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет