Сабақ Бөлім: 1-бөлім: Қазақстандағы көрікті жерлер. Лексикография Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты



Дата25.09.2024
өлшемі254.35 Kb.
#503980
түріСабақ
6 ҚТ №6


Бекітемін_________________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 6-сабақ

Бөлім:

1-бөлім: Қазақстандағы көрікті жерлер. Лексикография

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты :


Күні:


Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Таулардан өзен ағар сарқыраған

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.2.2.1 - ауызекі сөйлеу және көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану;
6.3.5.1 -оқылым жəне тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мəтін жазу;

Сабақтың мақсаты

ауызекі сөйлеу және көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы ажырата алады. Оқылым жəне тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мəтін жаза алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басталуы
5 минут

5 минут

Сабақтың ортасы

8 минут
10 минут


7 минут
5 минут
Сабақтың соңы
5 минут

Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу.
1.Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Гүлмен тілек»
2.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру;
Ой шақыру
1. Есіл өзені еліміздің қай жерінде?
2. Есіл өзені туралы қандай деректер білесің?.



3-тапсырма
Оқылым дағдысы
Мәтінді оқы.
Бұл мәтіннің қандай стильдік ерекшеліктері бар?

Мә
тін ойы

Сти
лі

Тақы
рыбы

Маз
мұны

Тіл
дік ерекше
лік
тері


















4-тапсырма
Жұптық жұмыс
Мәтін мазмұны бойынша сөйлемдерді ретімен орналастыр.

Бұл кезде Есіл сабасына сарқылып, ағар арнасымен моп-момақан боп жылжиды да жатады.

4

Есіл ағысының жасырын күшін сен суына сүңгігенде ғана көресің.

5

Тоғай да бұл кезде кемеліне келіп толықсып тұрады

3

Төгілген сағымның толқыны тулап, шиыршықталып аспанға шапшиды.

1

Есілдің суында тек аяғың мен қолыңды қимылдата білсең болғаны.

6

Шілдеде Есіл өлкесінің желі баяу ғана еседі.

2



Тілдік бағдар
Дефис қандай жағдайларда қойылады?
1. Екі сөзден тұратын ғылыми дәреже, мамандықты көрсететін атауларлар арасында .
2.Қос сөздердің арасында.
3.-ақ, -ау, -мыс, -ды демеулік шылаулар тіркескенде.
4. Күшейткіш буын қосылып жазылатын қос сөздердің арасында
5.Екі сөзден тұратын фамилиялар мен адам аттарында
5-тапсырма
Жеке жұмыс
Мәтіндегі көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктеріне сәйкес айтылған ойды кестеге салып жаз.
Үлгі

Шымырқанған сарша тамыз




Рефлексия «Сатылым»





Психологиялық ахуал

Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлдерді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді

Мәтіндегі көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктеріне сәйкес айтылған ойды кестеге салып жаз.
Оқушылар бүгін не үйренгендерін стикерге жазып, оны сөмкеге салады, ал егер, келесі сабақта не үйренгісі келетіні жайлы ойлары болса, оны дүкенге қояды.



Оқушылардың психолигиялық ахуалы қалыптасады.


Ауызша
мадақтау
Жарайсың!
Керемет шешім!
Ойлы шешім!

Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!

Дескриптор


Білім алушы
-мәтіннің
стилін ажыратады;
-тілдік құралдарды
қолданады;
-мәтін мазмұны бойынша сөйлемдерді ретімен орналстырады.
Бағалау: Берілген бұлт, ағаш, күн суреттері арқылы бағалу




Оқулық
6-сынып


«Атамұра» баспасы
2018жыл

Тақырыпқа


қатысты слайдтар мен суреттер, кестелер
Қалыптастырушы бағалауға арналған

тапсырма
лар жинағы


6-сынып

Оқулық
6-сынып


«Атамұра» баспасы
2018жыл




Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет