жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді жоспар
Әліппе 45-сабақ
Бөлім
|
Әліппе кезеңі
|
Педагогтің аты-жөні
|
|
Күні:
|
23.10.2023ж
|
Сынып:1
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
№45 Ұұ дыбысы және әрпі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу;
1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану;
1.4.3.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою
|
Сабақтың мақсаты
|
Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді ;
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады
Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды
|
Құндылықты дарыту
|
Ана тілін, Отанын, халқын, мәдениеті мен салт-дәстүрін құрметтей білуге талпынады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезең
уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтыңбасы 5мин
|
Ұйымдастырукезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушылардытүгендеу.
Психологиялықахуалорнату.
«Көңілдішарлар»
https://bouncyballs.org/
Өткен әріпті қайталау
А.Р.Л.У.Н.С.Щ.Т.Қ.Ы.З.М.Е.Д.Ш.
Әріптерді қайталау
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді
|
|
https://bouncyballs.org/
|
Сабақтың ортасы
10 мин
|
ФС 2-тапсырма Топтық жұмыс
ОДД:білу,түсіну,қолдану
«Суреттер сөйлейді» әдісі
1.Сурет мазмұны бойынша әңгіме құрау:
Сұрақ қою және оқушылар жауабының дұрыс және толық болуын қадағалау:
Бұл қай жер?
Бұл – шеберхана.
Сұраққа жауап болған сөйлемдерден әңгіме
құрау: Бұл – шеберхана. Арман мен Марат ұшақ жасады. Ұшақ әдемі.
Әңгіменің неше сөйлемнен тұратынын анықтау.
3.Қажетті сөйлемді (Арман мен Марат ұшақ жасады.) бөліп алып, оны сөздерге (Арман, Марат, ұшақ, жасады) ажырату. Сөйлемдегі сөз санын анықтау.
4. Санағыш.тардан «ұ» әрпін жасау.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырмама Әріптерден сөз құрайды
|
Арман мен Марат шеберханада ұшақ жасады» сөйлемінде неше сөз бар екенін анықтайды.
Өтілетін жаңа дыбысы бар «ұ-шақ» сөзіне дыбыстық талдау жасайды: алдымен «ұ-шақ» деп буынға бөледі.
|
Жетістік критерйиі Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады
- Дескриптор:
- Ұ әрпін санағыштардан жасап көрсетеді
- Әріптерден сөз құрастырады
-мәтінді буындап,қосып оқиды.
|
|
10 мин
|
ҚБ 3-тапсырма Жеке жұмыс
ОДД:білу,түсіну,қолдану
«Көркем жазу» әдісі
Нұсқау: Жазылым.
Ұ нің бас әрпі мен кіші әрпін жаз.Құрамында Ұ дыбысы бар сөздерді үлгі бойынша жаз.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырмама Ұ дыбысын жазады
|
Әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
Жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |