Сабақ Бөлім халықаралық ҚҰҚЫҚ



Дата28.10.2022
өлшемі28.04 Kb.
#463579
түріСабақ
6-сабақ. Қазақстан Республикасы және халықаралық ұйымдар


Қысқа мерзімді жоспар 4 тоқсан № 6-сабақ

Бөлім

ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ҚҰҚЫҚ







Нұр-Сұлтан қаласы, №70 мектеп -лицейі




Педагогтің аты-жөні

Мұратхан Жанар













Күні:




Пәннің атауы: Құқық негіздері




Сынып: 11

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың_тақырыбы:____Қазақстан_Республикасы_және_халықаралық_ұйымдар'>Сабақтың тақырыбы:



Қазақстан Республикасы және халықаралық ұйымдар






Оқу бағдарлама-сына сәйкес оқыту мақсаттары

  • Халықаралық ұйымдардың мақсат міндеттерін түсіндіру







Сабақтың
мақсаты

халықаралық құқық түсінігін анықтайды;
халықаралық ұйымдардағы Қазақстанның роліне баға береді.








Сабақтың барысы:




Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

бағалау

ресурстар




Сабақтың басы


1.Оқушылармен сәлемдесу
2.Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап әдісі арқылы сұрап, оқушыларды диалогқа түсіру;
3. Жаңа сабақтың мақсатымен таныстыру
4.Терминдермен жұмыс жасау



Амандасу.апсырма«Ыстық орындық» әдісі арқылы оқушылардың алдыңғы алған білімдерін сұрақ-жауап арқылы тексеру
1Қазақстанның 1997ж әлеуметтік жағдайы( әлеуметтік жағдайы өзгерді)
2Тұрғындар санағықай жылдары жүргізілді(наурыз-ақпан айлары 1999ж)
3Қазақстан халық саны неліктен азайып кетті( тұрғындар арасында әлеуметтік аурулар меңдей бастады)
4Туу коэффициентінің төмендеп кетуін немен байланыстырар едіңдер(табиғаттың ластануы,әлеуметтік тұрмыстың нашарлауы)
Қалыптастырушы бағалау. Жақсы жауап айтқан оқушыларға«Қошеметтеу»
Тапсырма
Қазақстанның әлемге танылуы,тәуелсіздік негізінде, осыған дәлел, еліміздің халықаралық ұйымдарға мүше болып, қызмет етіуі:еске түсіру;қандай халықаралық ұйымдарды білеміз
«Миғашабуыл»әдісімен жалғастырамыз.
Бүгінгі.сабақ мақсаты аймақтық және халықаралық ұйымдарды айқындап , . Қазақстан Республикасының әлемге танылуына баға беру.
Кұтілетін нәтижеҚазақстанның халықаралық аренада танылуын дәлелдеу
Топқа бөлу
Бір,екі, үш сандар арқылы 3 топқа оқушылар бөлінеді.










Сабақтың ортасы

1.Слайдпен таныстыру;
2.Тақырыпты түсіндіру 3.Тапсырма беру;

Барлықтарына арналған тапсырма


Топтық жұмыс .
1 тапсырма Қазақстанның аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыс себептерін анықтау, Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуын дәлелдеу.


1 топ: тапсырмаДескрипторлар'>Қазақстанның аймақтық ұйымдарымен байланыс себептерін анықтау.
Дескрипторлар
1Қазақстанның аймақтық ұйымдарымен байланыс 2 себептерін анықтау.


2 топ: тапсырма Қазақстанның халықаралық ұйымдарымен байланыс себептерін анықтау.
Дескриптор
Қазақстанның халықаралық ұйымдарымен байланыс 2 себептерін анықтайды
3 топтапсырмаҚазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуын дәлелдеу.
Дескриптор
Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуына 2дәлел келтіреді.
Топтық жұмыс .
ДЖИГСО әдісі.
Мақсаты: Негізгі мазмұнды түсінуге және бір-бірін тыңдауға үйренеді, пікір алмасады.
Мәтінмен жұмыс .( Әдісті пайдалана отырып , өздерінің түртіп алған ақпараттарымен бөлісіп талқылайды)
Әр топ постер қорғайды


Өзарабағалау.
Бағалау әдісі «Плюс» «,Минус».«Қызықты» тақырып бойынша 3топ мәселенің +, - ,»қызықты жақтары жазылады,жұмысты әрі қарай талдауға мүмкіндік береді.
Бір-бірімен ой алмастырып, ой түйістіріп,өз шығармашылықтарын көрсете алады. Оқушылар барлық тапсырманы орындайды


2 тапсырма.Жеке жұмыс:
Аймақтық және халықаралық ұйымдарға мүше ретінде Қазақстанның сыртқы
саясатына болжам жаса
Дескриптор
Аймақтық және халықаралық ұйымдарға мүше ретінде Қазақстанның сыртқы саясатына болжам жасайды
Бұл тапсырма мұғалім тарапынан ауызша бағаланады
3 тапсырма.ТМД, ШЫҰ, ЕҚЫҰ ұйымдарындағы Қазақстанның қызметіне баға бер.
Өзін-өзі бағалау әдісі. Оқытуды бағалау үшін«Стикерлерді пайдалану» Маған не жеңіл болды. Маған не қиын болды.Қазір не білгім келеді. Тақырып бойынша нақты ақпарат.
Ойларын дәлелдейді
Дескриптор
1 ТМД саясатының маңыздылығы
2 ЕҚЫҰ-ның қаүіпсіздік саясаты
3 ШЫҰ-ның экономикалық саясаты
Бағалау әдісі «Басбармақ»оқушылардың басбармақтарын көрсету арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу деңгейін тексеріңіз.
Басбармақ жоғарыға қарай = Мен түсінемін.
Басбармақ көлденең = Мен түсінгендеймін.
Басбармақ төмен қарай = Мен түсінбедім.




5-6 слайд






Сабақтың аяғы

Қорытындылау сұрақтарын беру, жауап алу









Қысқаша конспект








Сабақ барысында орындалатын тапсырмалар:
Сабақты қорытындылау:







Үйге тапсырма:

Оқу.







Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет