ЖОҒАРЫ КӨПСАЛАЛЫ «БОЛАШАҚ» КОЛЛЕДЖІ
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Жедел ми қан айналым бұзылыстары.Ишемиялық және гемморагиялық инсульт
Модуль/пән атауы: "Терапия мен неврологиядағы мейірбеке ісі."
Дайындаған педагог: Саламат Г.С
Мерзімі: _____________
1.Жалпы мәліметтер
Курс, оқу жылы, топ: III курс, 2022 жыл, Мейіргер ісі- 305/11,306/11,307/11
Сабақ типі: Симуляциялық
2. Мақсаты, міндеттер:
Білімділік – Сабақтың мазмұнын ашу , білім алушыларға тақырыпты толық түсіндіре отырып, жаңа түсінік қалыптастыру;
Дамытушылық - білім алушыларды жылдам ойлауға, кез - келген кедергіден өтіп пікірін еркін білдіре білуге дағдыландыру;
Тәрбиелік - Студенттерді үлкенді сыйлауға, құрмет көрсетуге, дөрекі сөздер айтпауға тәрбиелеу. Адамгершілік тәрбиесі;
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: баяндау, түсіндіру, кітапты, лекция материалдарын пайдалану, салыстыру, жүйелеу.
2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктіліктердің тізбесі
- білімгерге организмдегі химиялық реакцияларды, дәрілік заттардың тірі организм ағзасымен әсерлесуін үйрету;
- фармакодинамика мен фармакокинетиканың міндеттері мен маңызын оқыту;
3. Сабақты жабдықтау:
3.1. Оқу әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер:
Мейіргербикелік ісінің теориялық негіздері».С.А.Мухина. И.И.Тарновская
(Қазақ тіліне аударған және редакциялаған Қ.Ж.Ахметов.) ГЭОТАР-медиа 2014ж
« Мейірбике ісі негіздері». М.Ш.Нурманов. Ж.Т.Матакова. Қараганда 2012ж
Жаманкулов К.А. Ішкі аурулар пропедевтикасы, б. I-II.- Актөбе, 1992г.
Муратбекова С.К. Терапиядағы мейірбике ісі.- Астана «Фолиант», 2007ж.- 600 б.
3.2. Техникалық құралдар, материалдар:Лекциялық материалдар, видео-роликтер, бақылау сұрақтары, интерактивті тақта, компьютер және электрондық жүйелер.
4. Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
А) Оқушылармен амандасу.
Ә) Сабаққа даярлықты тексеру, тақта тазалығы, жоқ студенттерді белгілеу.
Б) Студенттердің назарын сабаққа аудару.
2. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
А) Студенттер назарын сабаққа аудару.
3. Білімді жан-жақты тексеру.
Дәрілік заттар туралы ақпараттық талқылау жұмысын жүргізу
4. Білім алушылардың жаңа сабақты саналы, белсенді түрде қабылдауға даярлау кезеңі.
А) жаңа сабаққа назарын аударту.
Ә) жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын, міндетін хабарлау.
5. Жаңа сабақ. Тақырыпты лекция түрінде түсіндіріп өту, сұрақ-жауап арқылы білімді толықтыру, жиі қолданатын дәрі-дәрмектердің түрлерін атап, оларға сипаттама жасау
Тақырыбы: Жедел ми қан айналым бұзылыстары.Ишемиялық және гемморагиялық инсульт
Инсульт - бұл ми қан айналымының жедел бұзылуы, миға қан құйылудың немесе инфаркттың əсерінен туындайды. Инсульттер - ми жəне жұлында жіті қан айналымының бұзылысынан туындайды. Инсульт - бұл ми қан айналымының жедел бұзылуы, миға қан құйылудың немесе инфаркттың əсерінен туындайды. Инсульттер - ми жəне жұлында жіті қан айналымының бұзылысынан туындайды.
Бақылау сұрақтары:
1.Жедел ми қан айналымы дегеніміз не?
2.Ишемиялық инсульт дегеніміз не?
3.Гемморагиялық инсульт дегеіміз не
7. Сабақ бойынша рефлексия: Білім алушылар бір - бірлеріне баға беру.
8. Үй тапсырмасы: Өтілген тақырыптарды конспектілеу, бақылау сұрақтары бойынша жауап беру.
9. Оқушыларды бағалау: Студенттерді сабақта көрсеткен белсенділікке қарай, сұраққа жауап беруіне қарай бағалау.
«Медицинaлық пәндер» ЦӘК төрайымы : Байбекова Р.Т.
Директордың Ғ.Ә.Ж. жөніндегі орынбасары: Суйеуова Ж.K.
Достарыңызбен бөлісу: |