|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің есімі:
|
Сынып: 6
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
«Аяз би» ертегісі
|
Сабақтың оқу мақсаты
|
Т/Ж.6.1.1.1 әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: Ертегі мазмұнын түсінеді.Ертегі мазмұнын баяндап береді.Ертегінің жанры мен фабуласын,сюжетін анықтай алады
|
Бағалау критерииі
|
Әдеби шығарманың сюжеттік желісі бойынша жоспар құрады.
Жоспар негізінде сюжеттік дамуын баяндайды
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Дереккөздер
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру
1.Сәлемдесу, сынып оқушыларын түгендеу,
Сұрақ-жауап
сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын таныстыру
|
Амандасу
Ертегі туралы не білесіздер?
Қандай ертегілерді білеміз?
Ертегілердің кейіпкерлері кімдер?
|
Бас бармақ әдісі
|
|
Сабақтың ортасы
|
Оқулықпен жұмыс
«Кім жылдам?»
«Аяз би» ертегісі
Топтық жұмыс «Жигсо» әдісі арқылы ертегі мазмұнын меңгерту.
1-тапсырма Ертегінің сюжеттік желісі бойынша қарапайым жоспар құрыңыз.
1.____________________ 2.____________________3.____________________ 4.____________________ 5.____________________ 6.____________________ 7.____________________
2-тапсырма ЖЖ. Жұбыңызды жоспарыңызбен таныстырыңыз. Жоспар негізінде ертегінің сюжеттік дамуын әңгімелеңіз.
ЕББҚО
Берілген суреттер бойынша ертегі желісін сақтай отырып жоспар құрыңыз.
|
Нұрасыл мен Ләйләнің диалогін оқу
Ауыз әдебиеті дегеніміз не? Оның авторы кім?
Íе себепті
ауыз әдебиеті деп аталады?
Ертегілердің қандай түрлерін білесіңдер? Олардың бір-
бірінен айырмашылығы қандай? Ұқсастығы бар ма?
Шыншыл ертегілердің басқа ертегілерден айыр ма шы-
лығы неде? Íе себепті шыншыл деп аталған? Ертегіні кімдер зерттеді? М. Әуезов қандай пікір айтқан?
Онлайн мектеп палтформасынан көру
Жоспар құрасыздар
Жоспар:
1.Хан тапсырмасы.
2.Жаманмен кездесу.
3.Тұлпардың сыны.
4.ГауҺар тас сыры.
5.Меңді қыздың шарты.
6.Жаманның сертке беріктігі.
7.Барсакелмес уақиғасы.
8.Аяз би.
|
Бас бармақ
Дескриптор Білім алушы
- ертегінің мазмұны бойынша сөз тіркестерімен жоспар құрады;
- жоспар негізінде жұбына ертегіні әңгімелейді.
|
Оқулық
https://onlinemekt
ep.org/schedule/
|
Сабақтың соңы
|
Жеке жұмыс. Тақырып бойынша «соңғы сөзді мен айтайын» кестесін толтыру.
Кері байланыс
«3-2-1»
|
Кестені толтыру
Бүгінгі сабақтан алған үш маңызды ақпарат;
Бүгінгі сабақта қиындық тудырған екі аспекті;
Бүгінгі сабақта ұнаған бір іс-әрекет.
|
Мадақтау сөздері
|
кесте
|