Пәні: Дүниетану
|
Мектеп: Кейкі батыр атындағы №4 орта білім беретін мектебі
|
Күні: 22.04.2019 ж
|
Мұғалімнің есімі: Алтынбаева Э.Ж
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы
|
Тағам және сусындар.
|
Тақырыбы:
|
Дәмді әрі пайдалы.
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
1.1.4.2 тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсіндіру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
LДұрыс тамақтану қажеттілігін біледі,
Көптеген оқушылар:
Дәмді әрі пайдалы тағамдарды зиянды тағамдардан ажыратады.
Кейбір оқушылар:
Тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсінеді
|
Оқу дағдыларының деңгейлері
|
Білу және түсіну, қолдану
|
Бағалау критерийлері
| |
Тілдік мақсат
|
Дәмді, пайдалы, тағамдар, тағам түрлері, зиянды, ас әзірлеу, ас мәзірі ,т.б. сөздер мен терминдерді пайдаланады
|
Құндылықтарға баулу
|
Еңбек және шығармашылық арқылы астың маңыздылығын түсінеді
|
Пәнаралық байланыс
|
Жаратылыстану, сауат ашу, көркем еңбек
|
АКТ
|
Слайд, музыка, ресурстар
|
Алдыңғы оқу
|
Ертеде қалай тамақтанған?Біз қалай тамақтанамыз?
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басы
(5 минут)
|
Ұйымдастыру кезеңі
«Көңіл күй» жағымды көңіл- күй.
Ұжымдық жұмыс Өздерінің көңіл- күйін суретпен көрсету.
2. Ширату. Жеке жұмыс және ұжыммен жұмыс
1- ТАПСЫРМА «Кім жылдам» ойыны
Оқушыларға тағамдардың суреті таратылып беріледі. Дәмді де пайдалы тақтаның оң жағына, дәмді де зиянды тақтаның сол жағына тұрады. Оқушылардан
Не дәмді?
Чипсидің пайдасы бар ма?
Сүт тағамдары пайдалы ма? т.б сұрақтармен
- Бұл тағамдар біздің ағзамызға пайдалы ма, зиян ба?
- Жарайсыңдар.
Олай болса бүгінгі біздің тақырыбымыз қандай деп ойлайсыңдар?
- Жақсы. Олай болса біздің тақырыбымыз
«Дәмді әрі пайдалы» деп аталады.
Мақсатын хабарлау.
Сендер қалай тамақтану керектігін білесіңдер;
Дұрыс тамақтану ережесін құрастырасыңдар. Бірін-бірі шапалақпен бағалайды.
|
Смайликтер
|
Ортасы
(35
|
Оқулықпен жұмыс мұғалім:
1.Тірек сөздерді оқыту Ұжыммен жұмыс
(дұрыс тамақтану; ұлттық тағамдар, тамақтану режимі)
( ұлттық тағамдарды айту, толықтыру)
Ұлттық тағамдардың өзі төрт топқа бөлінеді.
Мұғалім: 1 Ет тағамдары: 2. Ұннан жасалған тағамдар:
3. Сүт тағамдары:
4. Дәнді дақылдардан жасалған тағамдар:
Сен қалай тамақтанасың?
2-ТАПСЫРМА . Оқулықпен жұмыс . «Досқа көмек» ұжыммен жұмыс
Оқушылар бізге Русланнан хат келіпті. Хатты бір оқушыға слайдтан оқыту.
«Менің атым Руслан. Менің үнемі ішім ауырады.Анам мұның себебі: дұрыс тамақтанбаудан дейді. Маған сендердің көмектерің қажет.» Русланға қалай көмектесуге болады? Оған қалай дұрыс тамақтануға болатынын
түсіндір.
Руслан неліктен ауырып қалды деп ойлайсың?
Ол сауығып кету үшін қандай көмек бере аласыңдар?
Оқушылардың пікірі тыңдалады.
1-оқушыға 74 бет 1 мәтінді оқыту. Адам пайдалы тағамдармен тамақтану керек.Күнделікті тамаққа ет, сарымай, нан, жарма, жеміс- жидек қолдану қажет.
Дәптермен жұмыс Жеке жұмыс
Оқушылар Русланға кеңес
Пайдалы тағамдардың атын жазады.
Жаза алмайтын оқушылар суреттен пайдалы тағамдарды тауып белгілейді.
|