Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)



Дата15.11.2022
өлшемі21.57 Kb.
#464933
түріСабақ
7 сынып география





Сабақ тақырыбы:

Атмосфера және оның құрамдас бөліктері

Мектеп: Мортық негізгі орта мектебі

Күні:

10.11.2022

Мұғалімнің есімі: Магазова Акмарал

СЫНЫП:

7

Қатысқандар саны: 6

Қатыспағандар саны:0

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

7.3.2.1- атмосфераның құрамын сипаттайды
7.3.2.2- атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелеп, түсіндіреді

Сабақ мақсаттары



Барлығы : Атмосфераның құрамын анықтайды
Көпшілігі: Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін талдайды және графикалық түрде бейнелейді
Кейбіреулер: Озон қабатының тіршілік үшін маңыздылығын сипаттайды

Бағалау критерийі

атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелеп, түсінді

Сабақтың кезеңі уақыты

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Сабақтың басы
5 мин
Ұйымдастыру кезеңі



Рапорт
Сәлемдеседі
Аффирмация жүргізеді
Видео таныстырылым арқылы сабақтың тақырыбын анықтау және мақсатын айқындау



  1. Видео көру арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды.










Сабақтың ортасы


20 минут




  1. 1-тапсырма «Оқы,ойлан,көрсет» әдісі арқылы

Атмосферадағы газдар үлесін диаграмма түрінде көрсетіп сипатта

Таза ауаның компоненттері



Компоненттер

Мөлшері %

азот

78.08

оттегі

20.94

Инертті газдар

0.93

Көміртегі диоксиді

0.03

Озон

0.00005 аз



Дескрипторлар:
- ауа құрамын жазады,
Атмосфера ауасын құрайтын газдардың пайыздық үлесін диаграммада көрсетеді

2-тапсырма ВЕНН диаграммасы бойынша стратосфера мен тропосфера қабатын салыстырыңдар




3–тапсырма «Бір сұрақ әдісі арқылы сұраққа жауап береді
Атмосфераның қай қабатын «ауа райын жасаушы қабат» деп атайды? Неліктен олай атайды?
4–тапсырма «Ойлан жұптас есепте» әдісі арқылы есептерді шығар
Тау етегінде ауа температурасы + 17̊ С көрсетіп тұр. Тау етегінен тау басына дейінгі биіктік 4500м. Тау шыңындағы температура қанша болады

Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды
Жұп бойынша
Жеке, өзара тақырыпты түсінгендерін мұғалімге қол көтеру арқылы білдіреді


Географиялық қабықтарды салыстырып айырмашылықтарын айтады

Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді


Берілген есептерді шығарады

Қалыптастырушы бағалау

оқулық
Атлас



Кері байланыс
Рефлекция
5мин

Қ-
Қ-
Қ-
(қызықты, құнды, қиын) кесте толтырады

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды







Саралау 5 минут



Бүгінгі сабақта біз атмосфераның құрамын сипаттап, атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнеледік.



Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?









Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет