МОДУЛЬ БОЙЫНША САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Курс:
|
3
|
Топ:
|
3 ОПп-419
3 ОПп-219
3 ОПп-619
|
Сабақ нөмірі
(жұп)
|
1
|
Мамандығы-біліктілігі:
|
0508000 «Тамақтандыруды ұйымдастыру»
0508022 - «Кондитер»
|
Модульдің атауы:
|
«КМ 12. Тамақтанатын залды қызмет көрсетуге дайындау»
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ас құралдарына, ас жаулықтарға қойылатын талаптар, жуу және күтіп-ұстау тәсілдері
|
Өткізілген күні:
|
3 ОПп-419/
3 ОПп-219/
3 ОПп-619/
|
Ұзақтығы:
|
2 сағат (90 мин)
|
Өткізу орны:
|
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің «Сервис және туризм колледжі» ШЖҚ МКК
|
Сабақтың мақсаттары:
|
Білімділік: Білімгерлерді ас құралдарына, ас жаулықтарға қойылатын талаптармен, жуу және күтіп-ұстау тәсілдерімен таныстыру
Дамытушылық: Тақырыптың мәні мен мазмұнын ашу. Теорияда алған білімдерін күнделікті өмірде және жұмыста қолдануға дағдылау.
Тәрбиелік: Білім алушылардың дағдыларының, көзқарастарының қалыптасуын дамыту және жетілдіру
|
Күтілетін нәтижелер:
|
Теориялық материалды зерделеу және практикалық дағдылар мен іскерліктерді пысықтау
|
Сабақ типі:
|
Теориялық
|
Оқыту әдістері, әдістемелік тәсілдер, педагогикалық техника, педагогикалық технологиялар:
|
Сөздік әдістер (түсіндіру, дәріспен жұмыс), практикалық әдістер, оқытушының жетекшілігімен жүргізілетін оқу жұмысының әдістері, өзіндік оқу жұмысының әдістері.
|
Қажетті жабдықтар мен құралдар:
|
ДК, смартфондар, гаджеттер, дидактикалық материалдар, сызғыш,түрлі-түсті қарындаштар, өшіргіш, ақ парақтар, магнит
|
Қосымша
дереккөздер(әдебиет):
|
М. Ахметов, А.К. Ахметова «Тағам гигиенасы».Астана, 2010 ж.
З.П.Матюхина «Основы физиологии питания, санитарии и гигиены»1999г.
В.К.Шильникова, А.А.Ванькова «Микробиология»2006г
.Закон РК «О санитарно- эпидемиологическом благополучии населения» №361-II4.12.2002г
Сан ПиН «санитарно- гигиенические требования условиям хранения и срокам реализации пищевых продуктов».
Н.М.Вербина, Ю.В.Каптерева «Микробиология пищевых продуктов»1988г.
Т.П.Трушина «Микробиология,гигиена и санитария в торговле»2000г
|
Оқытушымен байланыс ақпараты:
|
Оқытушының аты-жөні, тегі:
Тәукебаева Балғын Базарханқызы
|
Тел.: 8 778 246 92 44,
E-mail: balgyn.taukebaeva.95@mail.ru
|
Сабақ жоспары
|
Сабақ барысы
|
Уақыты (минут)
|
Оқытушының іс-әрекеті
|
Білім алушылардың іс-әрекеті
|
Оқу ресурстары мен материалдары
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Ұйымдастыру кезеңі
|
5
|
Сәлемдесу. Аудиторияның дайындығын тексеру. Студенттердің қатысуын тексеру.
Сабақтың мақсаты мен мазмұнымен және жұмыс кезеңдерімен танысу
|
Оқу материалдарын дайындау
|
Сәлемдесу. Аудиторияның дайындығын тексеру. Студенттердің қатысуын тексеру.
Сабақтың мақсаты мен мазмұнымен және жұмыс кезеңдерімен танысу
|
2. Білім алушыларды негізгі кезеңдегі жұмысқа дайындау
|
5
|
Білім алушыларды жаңа тақырып бойынша жұмыс кезеңдерімен таныстыру
|
Білім алушылар тақырып бойынша зерттелетін сұрақтарды жазады
|
Білім алушыларды жаңа тақырып бойынша жұмыс кезеңдерімен таныстыру
|
3. Жаңа білім мен қызмет тәсілдерін қалыптастыру
|
30
|
Оқытушы тақырып бойынша пәннің мақсаттары туралы ақпарат береді.
|
Білім алушылар жаңа тақырыпты мұқият бақылап, қажетті жерлерін белгілейді.
|
Оқытушы тақырып бойынша пәннің мақсаттары туралы ақпарат береді.
|
4. Зерттелген оқу материалы бойынша білім алушылардың алғашқы білімдерін тексеру
|
10
|
1.Дәптерде сұрақтарды орындау
студенттердің зерттелген материалды игеруі
|
Алынған ақпаратты пайдалана отырып, білім алушылар сұрақ қояды, бір-бірінің сұрақтарына жауап береді
|
1.Дәптерде сұрақтарды орындау
студенттердің зерттелген материалды игеруі
|
5. Жаңа білім мен қызмет тәсілдерін бекіту
|
15
|
Оқытушы білім алушылардың зерттелген материалды меңгеруін тексереді
|
Алынған ақпаратты пайдалана отырып, білім алушылар кластерді толтырады
|
Оқытушы білім алушылардың зерттелген материалды меңгеруін тексереді
|
6. Білім мен қызмет тәсілдерін қолдану
|
15
|
Топтарға бөлу. Білім алушы оқытушы берген тапсырма бойынша сұрақтар немесе түрлі тапсырмалар құрастырады, екінші топқа сол тапсырманы ұсынады
|
Білім алушылар топта алған тапсырманы талқылап, тәжірибелік тұрғыдан жауап іздейді
|
Топтарға бөлу. Білім алушы оқытушы берген тапсырма бойынша сұрақтар немесе түрлі тапсырмалар құрастырады, екінші топқа сол тапсырманы ұсынады
|
8. Білімді жинақтау және жүйелеу. Білім мен қызмет тәсілдерін түзету
|
5
|
Оқытушы білім алушылар орындаған тапсырмаларды талдайды, түзету енгізеді, қателер мен дәлсіздіктерді көрсетеді және түсіндіреді
|
Білім алушылар қажетті сәттерді мұқият тыңдайды және тіркейді
|
Оқытушы білім алушылар орындаған тапсырмаларды талдайды, түзету енгізеді, қателер мен дәлсіздіктерді көрсетеді және түсіндіреді
|
9. Үй тапсырмасы туралы ақпарат
|
2
|
З.П.Матюхина «Основы физиологии питания, санитарии и гигиены»
175-178 беттер
|
Білім алушылар тапсырмасын мұқият тыңдайды және дәптерге жазады
|
Дәптер, тақта
|
10. Сабақты қорытындылау және рефлексия
|
3
|
Өткізілген сабақты талдау. Білім алушыларды бағалау және рефлексия
|
Білім алушылар мұқият тыңдайды
|
Топтың оқу журналы
|