Сабақ тақырыбы: Бейнені монтаждау Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата09.12.2022
өлшемі66.5 Kb.
#466926
түріСабақ
кмж 10ә


Бөлім

Бейне контент құру

Педагогтың аты-жөні




Күні:




Сынып:

Қатысқандар
саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Бейнені монтаждау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.2.2.2 бейне клиптерді өз сценарийіңізге сәйкес өңдеп, дыбыстарды, суреттерді, әсерлерді, өтулерді және мәтінді қосу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар түсініктерді түсіндіре алады:

  • Бейне түсірудің;

  • Бейне монтаждаудың;

  • Уақыт аралықтарына бөлу;

  • Біріктіру;

Көбісі:

  • Бейнежазбаларды дұрыс дыбыс жолдары арқылы жасай алады

  • Кейбір оқушылар сыныптастарына көмектесе алады.

Бағалау критерийлері

Толық түсіндіреді "Бейне түсіруді"
Толық түсіндіреді "Бейне монтаждауды"
Толық түсіндіреді Уақыт аралықтарына бөлуді"
Толық түсіндіреді " Біріктіруді"




Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



Тақтаға «монтаж» сөзі бар бұлт түрінде плакат жасау
Сұрақтар:
• Бейне монтаж деген не?
• Бұрын бейнені өзгертіп көрдіңізбе?
• Бейне монтаж кезінде қандай құрылғылар қолданылады?
Сөздікті жазып алу
Мұғалім бейне монтаждаудың негізгі ұғымдарын түсіндіреді:
Бейне файлдарды өзгертуді бастамас бұрын кейбір зерттеулерді жүргізу керек.

  • Қандай бейнелерді өзгерткіңіз келеді?

  • Бағдарламалық қамтамасыз ету қандай мүмкіндіктерді қамтамасыз етуі керек?

  • Менің компьютерім видео деректермен жұмыс істей ме?

Монтаждау жоспарымен таныстыру

1.Мұғалімен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.







Сабақтың ортасы



1 тапсырма
Жеке тапсырма
• Бірінші бейнені көріңіз және дайын үлгілерді қосып көріңіз.
• сіздің компьютеріңізден (немесе қазір көріп отырған бейнеңізді) «Video Movavi Editor» бағдарламасына пайдалана аласыз.
• Нәтижесін мұғалімге көрсетіңіз.
Мұғалім нұсқаулығы:
Сыныпта бейнені пайдалану қарқындылық пен шеберлікті өзгерте алады. Сіз қолданатын сегменттер тым ұзақ болмауы керек. Фильмнің бірнеше минуты тіл жұмысымен сүйемелденді, бір жарым сағат бұрын теледидарды мақсатсыз қарап отырғаннан әлдеқайда қызықты және тиімді болуы мүмкін.
Дескриптор:
Әрбір студент бейне не туралы айтқанын түсінуі керек;
Көптеген студенттер бейнедегі ең мәтіндік мазмұнды табу керек;
Кейбір студенттер бейнедегі барлық мәтіндік мазмұнды тауып, бейнеде не айтқанын түсіндіруі керек;

Мұғалімді тыңдайды
1-тапсырманы орындайды

Мадақтау

Презентац
ия




2 тапсырма: Топтық жұмыс: Интернеттен әртүрлі бейнежазбаларды қарап, оларды бейнемонтаждау кезінде ережелердің сақталған-сақтал-мағандығы туралы ой бөлісіңдер.
Дескриптор:
Әр студент бейнелерді өңдеуді түсінуі керек;
Көптеген оқушылар видео-редакциялау мен дыбысты түсіну керек;
Кейбіреулер басқа топтарға көмектесе алады;

2-тапсырманы орындайды







Сабақтың соңы



Тақтадағы рефлексия:
• Не қиын болды?
• Қандай сұрақтар қалды?
• Сіз білетін нәрсе болдыма?
Үй жұмысы:
Суретке түсіру және өңдеу кезінде қажетсіз шу мен дыбыстарды болдырмауды үйреніңіз.











Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет