Сабақ тақырыбы іштей сызылған бұрыштар және қасиеттері Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



бет1/3
Дата29.03.2024
өлшемі399.48 Kb.
#496898
түріСабақ
  1   2   3
1 2 Іштей сызылған бұрыш




Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.2 B бөлім: Шеңбермен байланысты бұрыштар

Мектеп: Ақтау қаласындағы ХББ НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:.

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

іштей сызылған бұрыштар және қасиеттері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

9.3.1.3
іштей сызылған бұрыштар ұғымдарын және қасиеттерін біледі;

Сабақ мақсаттары

іштей сызылған бұрыштар ұғымдарын және қасиеттерін біледі

Бағалау критерийлері

  1. Шеңберге іштей сызылған бұрыштар қасиеттерін біледі

  2. Қасиеттерін есеп шығаруда қолданады

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика мен терминология

  • центрлік бұрыш, іштей сызылған бұрыш;

  • доғаның градустық өлшемі;

  • іштей сызылған төртбұрыш, сырттай сызылған төртбұрыш;

  • хорда мен жанама арасындағы бұрыш, екі хорда арасындағы бұрыш, екі қиюшы арасындағы бұрыш, қиюшы мен жанама арасындағы бұрыш, жанамалар арасындағы бұрыш;

шеңбердегі пропорционал кесінділер.
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

  • доғаға тірелген бұрыш;

  • бұрыштың ... қабырғалары шеңбер бойындағы екі нүкте арқылы өтеді;

  • ... бұрыштың төбелері түзудің бір жағында жатады;

  • ... бұрыштың қабырғалары диаметрдің ұштары арқылы өтеді;

  • хорда доғаны кереді.




Құндылықтарды
дарыту

Тапсырмаларды жұпта(топта) орындау арқылы ынтымақтастық құндылықтарды қалыптастыру
Жаңа білім қалыптастыруда бірлесіп жұмыс жасау арқылы құрмет құндылықтарын қалыптастыру
Жаңа білімді меңгеру арқылы өмір бойы оқу құндылығын қалыптастыру.

Пәнаралық байланыстар

Геометрия

АКТ қолдану дағдылары

Презентация

Бастапқы білім



Шеңбер , центр, доға, бұрыш ұғымдарын біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы
Ұ және М
5 минут



1. Сыныпты ұйымдастыру.
Оқушылармен сәлемдесу. Сынып тазалығына назар аудару. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
2. Оқушылармен диалог орнату арқылы алдында өтілген тақырыптар бойынша сұрақтар қойып жауап алу.
3. Сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлерін оқушылармен бірге талқылау.

Үлестірме 1



Сабақтың ортасы
ЖЖ
10 минут

15 минут


ЖЖ


5минут

Оқушылардың жаңа сабақты қаншалықты түсінгендігін тексеру үшін жеке жұмыс орындатамын. Жеке жұмыс орындау барысында оқушыларға кедергі болған сұрақтарына жеке кері байланыс орынатамын.




Бағалау: Оқушылар дайын жауаппен оздерін бағалайды
Оқушылар жұпқа бөлінеді, жоғары деңгейде білетін окушы төменгі деңгейде білетін оқушыға көмектеседі
Жұптық жұмыс орындау барысында оқушыларға кедергі болған сұрақтарына жеке кері байланыс орынатамын.


Бағалау: Оқушылар дайын жауаппен бір-бірін бағалайды
x-тің мәнін табыңыз.


Қосымша тапсырма:
10 есептен туратын тапсырма

Үлестірме 1


Геометрия 9. Шыныбеков А.Н. Учебник для 9 класса общеобразовательной школы. – Алматы: Атамұра, 2015. – 221 с. ISBN 9965-34-252-0

Үлестірме 2

Үлестірме 3





Сабақтың соңы
5 минут



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет