Талдықорған қаласы, «№ 4 орта мектеп» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы:3. «Қызыл кітапқа» енген жануарлар
|
Пән:
|
қазақ тілі
|
Бөлім:
|
V. Биоалуантүрлілік. «Қызыл кітапқа» енген жануарлар мен өсімдіктер
|
Педагогтің аты-жөні(практикант)
|
Әскерхан Карина Темірханқызы
|
Күні:
|
15.01.2024
|
Сынып: 8 «В»
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
3.«Қызыл кітапқа» енген жануарлар
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
|
8.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді, ғылыми деректерді орынды қолданып, диалог, монолог, полилогта өз ойын дәлелді, жүйелі жеткізу
|
Сабақтың мақсаты
|
коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді, ғылыми деректерді орынды қолданып, диалог, монолог, полилогта өз ойын дәлелді, жүйелі жеткізеді
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/ уақыт
|
Педагог әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы:
5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңіне жетекшілік жасайды
|
І. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Сәлемдеседі, оқушыларды түгендеу мақсатында кезекші оқушының баянатын тыңдайды
2. Сыныптың сабаққа дайындығына, тазалығына назар аударады
3. Күн реті мен сабақ тақырыбын жазады, сабақ мақсатын хабарлайды:
- коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді,ғылыми деректерді орынды қолданып диалог,монолог,полилогта өз ойын дәлелді,жүйелі жеткізу
|
Қолдау, мадақтау
|
Тақта, бор
|
|
Бұрынғы білімді еске түсіруді ұйымдастырады
|
Сөйлем мүшесіне талдау.
Жұмысты бітірмегендіктенуақытында тапсыра алмады.
Марат күрең қасқамен ойқастай жүрді.
|
Дескриптор:
Сөйлем мүшесіне талдайды-2
|
|
Сабақ ортасы:
32 минут
|
Оқу мақсатына бағытталған тапсырманы ұйымдастырады
Өзара бағалауды ұйымдастырады
Жеке жұмысты ұйымдастырады
Өзіндік бағалауды ұйымдастырады
|
Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
“Қызыл кітап” дегеніміз не?
Ол туралы не білесің?
Қызыл кітап жайлы қызықты дерек,ақпаратпен бөлісу.
Жұптық жұмыс
1.Берілген сұрақтар бойынша «Қазақстанның жануарлар әлемі» тақырыбында мәтін (диолог) құрастырыңыз
- Қазіргі Қазақстанның жойылып бара жатқан жануарларының неше түрі бар?
-Басқа көрші елдермен салыстырғанда Қазақстанда жануарлар түрлері неліктен аз?
-Қар барысының жойылып кету ықтималдығы жоғары ма?
-Қазақстанның жануарлар әлемін байыту үшін қандай шаралар қолдану керек деп ойлайсыңдар?
Мұғалім бағалау жасайды
2. Жеке жұмыс.
“Мен жануарларға қандай көмек бере аламын?” тақырыбында шағын монолог құраңыз.
Өзіндік бағалау жасайды
|
|