Сабақ тақырыбы ЖҮР, «думанғА» барамыз оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



бет1/3
Дата10.08.2022
өлшемі271.08 Kb.
#459920
түріСабақ
  1   2   3
13 Жүр Думанға барамыз


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2
Күні:
Сынып: 2

Бөлім: VІІІ САЯХАТ
Педагогтің аты-жөні:
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

ЖҮР, «ДУМАНҒА» БАРАМЫЗ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

2.4.3.1. сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажырату және сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану 2.5.1.2* мұғалімнің қолдауымен шағын мәтіндегі көптік/тәуелдік /септік/жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажыратады Көптеген оқушылар: сөйлеу барысында септік/жіктік жалғаулы сөздерді дұрыс қолданады Кейбір оқушылар: сөйлем түрлеріне сәйкес тыныс белгілерін, септік/жіктік жалғаулы сөздерді еркін қолданады

Тілдік мақсаттар

Жарайды, демалыс күні,қыдырамын

Алдынғы білім

МЕНІҢ ДЕМАЛЫС КҮНІМ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
7 минут



Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл күй oрнaту үшiн «Көңіл күйім» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру.


слайд

Суреттер





(Ұ) Үй тапсырмасын тексеру :108б. 2-тапсырма «Ойлан, тап!» стратегиясы .
-Қалай ойлайсыңдар, біздің бүгінгі тақырыбымыз қандай?
*Оқушыларға сабақтың мақсат-міндеттерін түсіндіру

Үй тапсырмасын 1- 2 оқушы оқиды
Оқушылар суретке байланысты сабақтың тақырыбын ашады



«Бас бармақ»










Кіріспе сөз:
Думан ойын сауық-орталығы Нұр-Сұлтан қаласында орналасқан. Ол 2003 жылы ашылды. Думанда мұхитарал, джунгли, ертегі қалашығы, аттракциондар, роллердром, киноатракцион бар.




Сабақтың ортасы
30 минут



Сөздікпен жұмыс: Жарайды!- хорошо
демалыс күні- выходной день
қыдырамын – выйду на прогулку

1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;
Мен қыдырамын
Сен қыдырасың
Ол қыдырады
Дұрыс айт!айдары Ертең не істейсің?
Ертең қыдырамын. Досыммен қыдырамын
-Диалогті мұқият тыңдаймыз. Диалог бойынша сұрақтар беріледі. Оқушыларды жұпқа бөліп, диалогті кезекпен 2-3 рет оқытады. -Мәтінде қандай сөйлем түрлері бар?

Тыңдалым. Айтылым.
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды.
Сен бүгін не істейсің?
Ертең демалыс.
Жарайды, барамыз.

Оқушылар сөйлемдерді оқып,осы үлгіде жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады.


Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.
Тыңдалым. Оқылым.
Оқушылар дауыс интонациясына мән беріп,рөлге бөліп оқиды, бірінің сөзін бірі тыңдауға үйренеді.


Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!



Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

Оқулық
109 бет

сөздік
слайд






Тыңда. Қайтала. Оқы..
Тыңда. Қайтала.
– Алақай, ертең демалыс! Әлібек, сен демалыс күні не істейсің?
– Мен демалыс күні қыдырамын.
– О, қандай тамаша! Сен қайда қыдырасың?
– Мен «Думанға» барамын. Сен ертең қыдырасың ба, Саша?
– Жоқ, мен досыммен доп ойнаймын.
– Саша, ертең «Думанға» барайық!
– Жарайды, барайық!

Дескриптор Білім алушы: − рөлде қатесіз оқиды - сөйлем түрлерін ажыратады -сұраққа дұрыс жауап береді - тілдік нормаларды сақтайды

Оқулық
110 бет



1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.
1. Әлібек ертең не істейді?
2. Саша ертең не істейді?
3. Әлібек Сашаға не деді?
4. Саша не деді?
2 )3-тапсырма. «Ертең не істейсің?» деген сұраққа олар не деп жауап берер еді?
Үлгі: Мен ертең қарындасыммен хайуанат бағына барамын.
Сергіту сәті.«Қол сигналы» ойыны.Сөйлем түрлеріне байланысты әр түрлі сөйлем айтады. Сен ертең қайда барасың?
Алақай, ертең «Думанға» барамыз!Ертең демалыс!
Мен ертең қыдырамын.т.б.

Айтылым.
Сұрақтарға толық жауап береді.

Сөйлемді дұрыс құрап, сұраққа толық жауап беруге үйренеді.


Ойын шарты: Қол сигналы арқылы сөйлем түрлерін көрсетеді.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет