|
Мұғалім ТАӘ:
Дүкенбай Б.Ә /Әшірбай А.С
|
«ТАНЫСТЫМ»
|
Күні:
|
08.01-12.01.2024
|
ӘБ жетекшісі:
Жолдасов С.С.
____________________
__.__.2024 ж
|
Сынып:
|
9 сынып
|
Қатысқандар
саны:
|
|
Қатыспағандар саны:
|
|
Мұғалімнің жеке даму жоспары
|
‘Фишбоун’ әдісі арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдыларын дамыту
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі
|
9.3A Қазақстан тоталитарлық жүйенің нығаюы кезеңінде
|
Сабақ тақырыбы:
|
Қазақстандағы индустрияландыру саясатының қарама-қайшылығы неде?
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
|
9.4.2.1. Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдау
|
Тарихи концепт
|
Дәлел
|
Сабақ мақсаттары
|
Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдау арқылы ХХ ғасырдың 20-3- жж орын алған экономикалық, әлеуметтік өзгерістерге баға береді.
|
Бағалау критерийлері:
|
Жоғары деңгей дағдылары:
Қазақстандағы индустрияландырудың ерекшеліктері туралы тапсырмада берілген тұжырымға, дәлел келтіреді.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика мен терминология:
Индустрияландыру,урбанизация, «Кіші қазан» идеясы т.б.
Қазақстандағы индустриялизацияның тиімді/тиімсіз тұстары.... Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
Индустрияландырудың себептері....
Индустрияландырудың тарихи маңызы...
Индустрияландырудың қысқа мерзімді/ орта мерзімді/ ұзақ мерзімді нәтижелері.....
|
Құндылықтар
|
- «Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік»
- «ынтымақтастық»
- құрмет
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интербелсенді тақта, презентация, ноутбук т.б.
|
Сабақбарысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
БСМ Термин сөздермен жұмыс.
Индустрияландыру - iрi, техникасы дамыған өнеркәсiптi, өндiрiс құрал-жабдықтарын өндiретiн салаларды құру;
Урбанизация – қала тұрғындарының өсуi.
Қазақстанда индустрияландыруға бағыт алу 1925 жылы желтоқсанда өткен БК(б)П-ның ХІV съезінде Кеңестер Одағын индустрияландыру бағытымен бірге белгіленді.
Кіші Қазан – Ф.И.Голощекин ұсынған қазақ ауылдарын кеңестендіруге арналған саясат.
|
PPT
|
Сабақтың ортасы
|
Зерттеу сұрақтары:
ХХ ғасырдың 20-30 жылдарындағы Қазақстандағы индустрияландыру саясаты КСРО экономикасына қалай әсер етті?
Зерттеу мен талдау
Оқулықпен жұмыс жасау арқылы тапсырмалар орындау
1) Индустриализация кезінде Қазақстанда салынған кемінде 3 кәсіпорынды кескін картаға белгілеңіз.
2) Қазақстандағы индустрияландырудың ерекшеліктері туралы SWOT анализде берілген тұжырымға, дәлел келтіріңіз.
Бірін-бірі бағалау арқылы, жұмыстарға толықтырулар еңгізу.
Зерттеу сұрағы:
ХХ ғасырдың 20-30 жылдарындағы Қазақстандағы индустрияландыру саясаты КСРО экономикасына қалай әсер етті?
Зерттеу сұрағының жауабы:
Жалпы одақ бойынша темір жолдар салу 1,4 есеге артса, ал Қазақстанда 3,1 есеге артқан. Шымкент қорғасын зауыты одақта қорытылған қорғасынның 73,9 % -ын берді, түрлі-түсті металл өңдеуден 2-ші орын, мұнайдан 3 –орынға шықты.
Үй тапсырмасы:
Голощекинның «Кіші Қазан» саясатының мақсатын және үш зардабын анықтап дәптерге жазып келу
|
Оқулық
Оқулық
|
Сабақтың соңы
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
- нені білдім, нені үйрендім
- нені толық түсінбедім
- немен жұмысты жалғастыру қажет
Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Барлық оқушылар:
Кейбір оқушылар:
|
Мұғалім: Оқушылардың ресурстармен жұмыс істеу барысында айтылған ойларына ауызша баға беріледі. Мұғалім бақылауы: Бейнероликтер көру барысында айтылған негізгі идеяларды түсіндіріп, саралағанына назар аударылып бағаланады.
Топаралық бағалау: Топтық жұмыс кезінде, постерді дайындау барысында оқушылар қаншалықты белсенді және түйінді идеяларды айтуы бағаланады.
Өзара бағалау: Оқушылардың берілген критерий бойынша өзге топтарды бағалауы
|
Денсаулық сақтау технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?
|