Сабақтың тақырыбы: Кестелік деректерді графикалық түрде ұсыну Оқу мақсаты



Дата07.12.2023
өлшемі148.22 Kb.
#485789
түріСабақ
Кестелік деректерді графикалық түрде ұсыну




Тексерілді: М. Досболова Қысқа мерзімді жоспары




Бөлім

Электронды кесте арқылы есептер шығару




Педагогтың аты-жөні

Тулешова Гулшат




Күні

10.12.2021ж




Сынып: 7 «Ә»

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Кестелік деректерді графикалық түрде ұсыну




Оқу мақсаты:

7.3.3.5-электронды кестеде шартты форматтауды құру




Сабақтың мақсаты:

Диаграмма түрлерін білу; Диаграмманы электрондық кестеде тұрғызу;
Диаграмманы салыстыру үшін пайдалану;




Құндылықтарға баулу

Тапсырманы орындауда өзара келісім, жұптық (топтық) жұмыс кезінде бір-біріне деген құрмет




Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың басы
2 мин

3 мин

Ынтымақтастық орта қалыптастыру.
Өткен тақырыпты еске түсіру
1.Ұйымдастыру бөлімі (сәлемдесу, түгендеу, топқа бөлу, топ басшы тағайындау, бағалау парағын үлестіру)
Қалыптастырушы бағалау үшін жұмыс.
Әр оқушы жеке жұмыс парағында жұмыстанады.

  1. Шартты форматтау дегеніміз не?

  2. Шартты форматтау құралдары қандай бөлімдерден тұрады?

  3. Шартты форматтау бөлімінде қандай қызмет түрлері бар?

  4. Түс беруші шәкілдер қалай қойылады?

1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

Берілген сұрақтарға жауап береді





5- жауап
/10- балл/
4-жауап
/ 8- балл/
3-тен аз
/ 5-балл/






Оқулық
Жұмыс дәптері







Сабақтың ортасы

25 мин

2 мин




Бейнероликтерді қарау.
Оқушылар топтық жұмыс орындайды. Тапсырма 1 топ:Гистограмма 2 топ: Диаграмма Әр топ өзінің тақырыбы туралы ақпарат табады, ақпаратты постер құру арқылы басқа топқа жаңа сабақты түсіндіреді. Электрондық кесте құралдарымен қалайша диаграмма құрастыруға болатындығын көрсету. Диаграмма қандай элементтерден тұратындығын түсіндіру. Оқушылардың назарын редакциялау және диаграмма типін таңдау мүмкіндігіне аудару (білім алушылар дәптерге слайдтағы ақпаратты жазып алады).
Практикалық жұмыс (жеке жұмыс) Электрондық кестеде диаграмма құру туралы оқушылар жеке тапсырмаларды орындайды.
Компьютерде жұмыс.
1 тапсырма. Оңтүстік Америкада ең биік сарқырама - Анхель, биіктігі 1054 м. Евразиядағы ең биік сарқырама Утигард – 610 м. Африкада – Тугела, биіктігі 933 м. Солтүстік Америкада ең биік сарқырама Йосемитский, биіктігі – 727 м. (Цилиндр түрдегі диаграмма)
2 тапсырма. Дүниежүзілік мұхиттардың аудандар: Тынық мұхиты - 178 684 мың. кв. м., Атлантикалық - 91 655 мың. кв. м., Үнді - 76 174 мың. кв. м., Солтүстік – Мұзды - 14 756 мың. кв. м. (Ақпараттарды дөңгелек диаграмма түрінде көрсету керек).
3 тапсырма.
Компьютер шығаратын BEC (Barnaul Electric Company) фирмасының 2003 жылғы 6 айдағы пайдасы келесідей Наурыз – 11051$, Сәуір 11800$, Мамыр – 14000$, Маусым - 14918$, Шілде – 16487$, Тамыс – 18600$ ( Фирманың пайда туралы график тұрғызу).
6. Сергіту сәті.


Excel
программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады
бейнеролик
Компьютермен жеке жұмыс


Стикер
5балл


Стикер
3балл


Стикер
2 блл



Оқулық, интербелсенді тақта

Компьютерде жұмыс

/Көз жаттығуларын жасау арқылы сергіту сәті/






Сабақтың соңы
1 мин

Рефлекция
2 мин

«Плюс» « Минус» «Қызықты» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс аламын.
1.Бүгінгі сабақтан алған әсерің қандай?
2.Топта жұмыс істеу саған ұнады ма?
Мен ......................білдім.
Мен үшін................. қызықты болды
Менің ............... білгім келеді.
Мені ............ таң қалдырды.

Өзін-өзі бағалау.




Стикер







Үй тапсырмасы
5 мин

§ 3.6 79-82 бет. Үй тапсырмасы
Ойлануға берілген сұрақтар бойынша сұрақтарға дайындалып келеді .

Дәптерге жазу












Қосымша ақпарат

Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік.

-әр оқу тоқсанда бекітілген қауіпсіздік техникасы ережелерімен таныстыру;
-сабақ барысында жайлы жағдай туғызу;
- Компьютермен жұмыс жасау алдындағы қауіпсіздік ережелерін сақтау.
- «Көз жаттығуын орындау» ұйымдастырылды.
-сабақ барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия






Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет