Білім беру ұйымының атауы
|
|
Пәні:
|
Әдебиеттік оқу
|
Бөлім:
|
Ғарышқа саяхат
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып: 4
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
№88 сабақ.Біздің ғажайып түсіміз
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану
4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау
4.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзету
|
Сабақтың мақсаты
|
Кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалайды.
|
Құндылықтар
|
Талап:Сыни және креативті ойлау
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//
уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдас
тыру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері
Байланыс
|
Сабаққа дайындық жасау
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы
Ғарыш туралы тағы да қызықтыратын сұрақтарың бар ма? Жазып кел
Жаңа тақырып
ФС-тапсырма
1-тапсырма
Сурет бойынша әңгіме құрап айтыңдар
Қыз қалың ұйқыға кетеді. Ол ұйықтап жатып түс көреді. Түсінде керемет жазық далада серуендеп жүріп, күлімдеген Күнге қарап, «Әй, Күн маған қарашы, көйлегім бар әдемі, маған бестік» баға сыйлашы, - дейді. Күн күлімдеп, бестік бағаны жаудырады. Қыздың үстіндегі көйлегінің бәрі бестік бағаға толады. Қыз қатты қуанады. Ол қуанып жатып оянып кетеді. Үстіне қараса ештеңе жоқ болады. Қыз түс екенін біліп, қатты өкініп қалады
Қазақатың ауыз әдебиетінде жеңіл әзілге құрылған, өмірдегі күлкілі оқиғаларды бейнелейтін шығармалар кездеседі. Мысалы, өткен сыныптарда Қожанасыр, Алдаркөсе туралы аңыз әңгімелерді, О.Әубәкіров, Ш.Смаханұлының шығармаларын оқыдың
«Бестік» баға туралы түс» өлеңнен жеңіл әзіл аңғарылады
|
Достарыңызбен бөлісу: |