Сабақтың тақырыбы А.Құнанбаев «Болыс болдым, мінеки» өлеңі 1-сабақ



Дата01.10.2022
өлшемі209.41 Kb.
#461749
түріСабақ
10 сын гум қаз ә 03.09



Бөлім:Өлең-сөздің патшасы

Мектеп: №20 М.Әуезов атындағы жалпы білім беру орта мектебі» КММ

Мерзімі:

Мұғалімнің аты-жөні: Лесқанова А

Сынып:10

Пәні: қазақ әдебиеті

Қатысқандар саны:



Қатыспағандар саны:

Бөлімі:

Өлең-сөздің патшасы




Сабақтың тақырыбы

А.Құнанбаев «Болыс болдым, мінеки» өлеңі

1-сабақ

Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары:

10.1.3.1. Көркем шығармадағы кейіпкелер жүйесін жинақтау мен даралау

Сабақ мақсаты:

А. Құнанбаевтың «Болыс болдым мінеки» өлеңін оқиды мазмұнынтүсінеді сұрақтарға жауап береді
Шығармадағы кейіпкелерге талдау жасайды.
Көркем шығармадағы кейіпкелер жүйесін жинақтап даралайды, көзқарастарын білдіреді



Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2мин
3 мин





Психологиялық ахуал қалыптастыру


"Мен өмірді сүйемін,себебі ..."әдісі арқылы жақсы көңіл-күй қалыптастыру
Алдыңғы сабақты пысықтау. «Еркін микрафон»әдісі
арқылы үй жұмысын сұраймын.
«Кафел» әдісі арқылы топқа біріктіремін.
1-топ «Болыс»
2-топ «Ел»
3-топ «Ояз»



Cұрақтарға жауап береді



Қол шапалақтау





Сабақтың ортасы

10 мин
8 мин

10


ІІ Жаңа сабақ
А. Құнанбаев «Болыс болдым мінеки» өлеңі «Өлең сөздің патшасы» бөлімі
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.


Ойлау дағдысының деңгейі: білу


1тапсырма
Топтарға Абай Құнабаевтың «Болыс болдым мінеки» өлеңінен үзінділер бөлініп беріледі.


«Ойлан, бөліс, талқыла» әдісі арқылы
оқушылар оқыған үзінділері туралы ойланады, топта үзінді мазмұны бойынша ойларымен бөлісе отырып, талқылау жүргізеді.
Бас бармақ арқылы бағалау


Ойлау дағдысының деңгейі: түсіну


2-тапсырма.
Топтық жұмыс. «Әдебиет лотосы» әдісі арқылы Өлең сөздің патшасы бөлімінің кейіпкерлеріне талдау жасай отырып,жинақтаңдар.



Тапсырма
Оқушылар шығарманы оқыған соң, «Екі жақты күнделік» әдісі бойынша кестені толтырыңдар.


Өлең тақырыбы ен идеясын түсінеді
Не мәселе көтерілгенін анықтайды
Өлең жолдарын терең түсініп оқиды
Кейіпкерлерді анықтайды
Шығармадағы ащы шындықты ажыратады
Оқиға желісін біледі.
Кейіпкерлерді анықтайды, талдайды.
Кестедегі cұрақтарға жауап бере отырып, кейіпкерлерді жинақтайды.

Оқушылар шығарманы оқиды. «Екі жақты күнделік» әдісі арқылы кестені толтырады



Смайликтер әдісі арқылы

ҚБ:
«Бағдаршам»әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргіземін

«Бас бармақпен»
бағалау

Презентация,


оқулық









Сабақтың соңы
7 мин

«Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы кері байланыс жүргіземін.



Үйге тапсырма: Шығарма желісі бойынша жоспар құру
Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды білім алушылар өздері қалыптастырушы бағалау жүргізеді.






Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды білім алушылар өздері қалыптастырушы бағалау жүргізеді.



Үй тапсырмасы
А.Құнанбаев «Болыс болдым, мінеки» өлеңін мазмұндау
Көркемдегіш құралдар бойынша әдеби-теориялық ұғымдарды еске түсіріп,түсіндірме сөздіктерді дәптерге жазу





Шығармадағы маған әсер еткен үзінді

Осы үзінді жайында менің пікірім








Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет