Сабақ:
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Пәні: қазақ тілі
Сыныбы: 7
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағаны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Бауыржын Момышұлының қанатты сөздері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
7.1.4.1 мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: Бауыржан Момышұлы туралы жазылған мәтіннің мазмұнын түсініп, тақырыбын анықтау;
Көпшілігі: Бауыржан Момышұлы туралы мәтін тақырыбын, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнеріне өзіндік көзқарасын білдіру.
Кейбірі: берілген мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау, талдау.
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Қолдану, талдау
|
Бағалау критерийлері:
|
Мәтіннің тақырыбын анықтайды
Сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнерін ажыратады
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды
|
Құндылықтарға баулу
|
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім (2-құндылық)
|
Пәнаралық байланыстар:
|
Тарих, әдебиет
|
Алдыңғы білім
|
Дара тұлға- Бауыржан Момышұлы
|
Жоспар:
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
Сабақтың ортасы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Топқа бөлу. Сынып оқушылары 1, 2, 3 деп санау арқылы топқа бөлінеді.
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Әр топқа
Б. Момышұлының ұлағатты сөздері беріледі:
1. Ерлік – табиғат сыйы емес, саналы әскери тәрбиенің жемісі, Отан алдындағы қасиетті парызыңды орындау үшін адамзаттың ең асыл сезімімен жігерленіп, өзіңді саналы түрде қауіп-қатерге бас тігуге мәжбүр етудің нәтижесі.
2. Ана үшін аянба – ант ұрады. Бала үшін аянба – бетің күйеді. Ел үшін аянба – ерлігіңе сын, Жұрт үшін аянба – жігіттігіңе сын.
3. Қайратты әдісіңе жолдас ет, Әдісіңе ақылыңды жолдас ет.
Әр топ мүшелері өз дәптеріне топқа берілген ұлағатты сөздерді жазып алып, мағынасын ашады. Оны топта оқиды.
|