Бөлім:
|
6-бөлім. Биотехноло-гия және гендік инженерия келешегі.
Синтаксис
|
Педагогтің аты-жөні
|
Хисметоллаева Жанеркем Сағидоллақызы
|
Күні:
|
1.02
|
Сынып: 9 « »
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Биотехнология – тағам өндірісінде
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
9.3.1.1 жинақталған материалдар негізінде көзделген мақсатқа сәйкес ауызша және жазбаша мәтіндер үшін күрделі жоспар құру.
9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
Көзделген мақсатқа сәйкес жазбаша мәтінге күрделі жоспар құрады;
Сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажыратып, мезгіл бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемді табады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа назарын аударту.
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Жағымды көңіл-күй қалыптастару.
«Терезе» әдісі бойынша 3-топқа бөлінеді.
1,2,3
Сабақ тақырыбымен, оқу мақсатымен танысады.
|
Оқушылар амандасып, оқу құралдарын дайындайды.
Алдыңғы білімді еске түсіреді.
Сабақ тақырыбымен, оқу мақсатымен танысады.
|
Қалыптастырушы бағалау
|
«Терезе» әдісі
Таратпа қағаздар
|
Ортасы
15 минут
15 минут
|
ТЖ. 1-тапсырма.
«Пікірлер сызығы» әдісі
Оқушыларға биотехнология туралы бейнежазба көрсетіледі. Бейнежазбадағы ақпарат бойынша төмендегі сұрақтарға жауап береді:
1-топ:
Бейнежазбадағы мәтінге жоспар құрыңыз.
Ұлттық биотехнология орталығының мамандарының соңғы 2 жылда қандай өнім дайындаған?
2-топ:
Бейнежазбадағы мәтінге жоспар құрыңыз.
Биотехнологияның дамуы медицинаға қандай пайдасын тигізіп жатыр?
3-топ:
Бейнежазбадағы мәтінге жоспар құрыңыз.
Құрғақшылыққа, зиянкес жәндіктерге төзімді өсімдік жөніндегі «Ұлттық биотехнология орталығының» жетістігі қандай?
Ж. 2-тапсырма.
«Микроскоп» әдісі.
Берілген сөйлемдерден мезгіл бағыныңқы сабақтасты табыңыз
1.Сөйлесіп болған соң, телефон құлағын іліп қойды.
2. Жетпіс жыл өмір сүрсем де, аз секілді білгенім.
3.Тұрмыс жақсы болу үшін, еңбек өнімді болу керек.
4.Іші бауыры елжіреп, сорлы шеше балапанын қорғайды.
5.Жамбыл-Жамбыл болғалы, есіткен талай батырды.
6.Абай үйге кіргенде, Әбіш конверттегі бар қағазды оқып шыққан екен.
7.Көктем болғанымен, күн әлі жылына қойған жоқ еді.
8.Базаралы әңгімесін бітіргенде, ол бір қызық ойын қысқа түйді.
9. Ұстазы бейілді болса, шәкірті зейінді келеді.
10.Жалт қарасам, Шұға үйіне кетіп бара жатыр екен.
Қатемен жұмыс:
1.Сөйлесіп болған соң, телефон құлағын іліп қойды.
5.Жамбыл-Жамбыл болғалы, есіткен талай батырды.
6.Абай үйге кіргенде, Әбіш конверттегі бар қағазды оқып шыққан екен.
8.Базаралы әңгімесін бітіргенде, ол бір қызық ойын қысқа түйді.
10.Жалт қарасам, Шұға үйіне кетіп бара жатыр екен.
|
|
1ұпай;__Берілген_сұраққа_жауап_береді_–_1ұпай;'>Дескриптор: 5ұпай
Бейнежазбаны көріп, жоспар құрады – 1ұпай;
Берілген сұраққа жауап береді – 1ұпай;
Танысқан ақпараттарды пайдаланады – 1ұпай;
Аудиториямен байланыс жасайды – 1ұпай;
Әдеби тіл нормаларын сақтайды – 1ұпай.
Дескриптор: 5ұпай
|
https://youtu.be/Qv0WdWT_wh8
«Микроскоп» әдісі
Таратпа қағаздар
|
Соңы
5 минут
|
«Ашық микрофон» кері байланыс.
|
Сабақ туралы ойларын жеткізеді.
|
Ауызша кері байланыс
|
|