Бөлім
|
Мәдени мұра сыр шертеді
|
Педагогтің аты - жөні
|
|
Күні
|
|
Сынып:4 «»
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Пәні
|
Қазақ тілі
|
Сабақтың тақырыбы
|
Біздің жобамыз. Тест тапсырмаларының түрлері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
4.3.7.2 – сөйлемнің бірыңғай мүшелерін ажырату және тыныс белгісін (үтір, қос нүкте) қою
|
Сабақтың мақсаты
|
құрастырылған тест тапсырмаларын орындайды
сөйлемнің бірыңғай мүшелеріне тест тапсырмаларын құрастырады
|
Бағалау критерийі
|
- құрастырылған тест тапсырмаларын орындайды
- сөйлемнің бірыңғай мүшелеріне тест тапсырмаларын құрастырады
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі /уақыты
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Баға
лау
|
Ресурс
тар
|
Сабақ
тың басы
10 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасын тексеру
3-жаттығу 96 бет
Дескриптор:
-тапсырманы орындайды(1б)
Ой қозғау
«Тест» - ағылшын сөзі, сынақ, байқау дегенді білдіреді.
Ең алғаш тест тапсырмаларын 1864 жылы ағылшын педагогі Дж.Филлер қолданған
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
|
Балалар назарын сабаққа аударады
Ақпаратты тыңдайды
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады
|
«Басбармақ» әдісі арқылы.
|
Таратпа
|
Сабақ
тың ортасы
15 минут
15 минут
|
1- тапсырма Ұжымдық жұмыс
1.Алақай,тамаша,жасасын сөздерінің барлығы лепті сөйлем құрауға қатыса ала ма? (иә) (жоқ)
2.Өлеңнен тұрлаулы мүшелерді тауып, тиісті жеріне сызықша қой.
Отан туған үйіміз
Отан туған жеріміз
Отан ортақ үйіміз,
Көңілді ән мен күйіміз
3.Бағанның сол жағындағы сөздерді оң жағындағы сөйлемдермен сәйкестендір
Жалаң Біз табиғатты қорғаймыз
Жарас қуанды
Түлкі жортты
Жайылма Жауын ағыл – тегіл құйды
4.Қыстырма сөзі бар сөйлемді тап
А) Бұл демалыста кетпей- ақ қой
Ә)Айтпақшы,ертең театрда жақсы қойылым болады
Б)Ата,мен сізді қатты сағындым
5. Сөйлем айтылу мақсатына қарай нешеге бөлінеді?
А)екіге
Ә)үшке
Б)төртке
6.Тұрлаусыз мүшесі бар сөйлемді тап
А)Әсем –оқушы
Ә)Қонақтарға табақ тартылды
Б)Оқыған жөн
Дескриптор
- бірінші тест сұрағына жауап береді(1б)
- екінші тест сұрағына жауап береді(1б)
- үшінші тест сұрағына жауап береді(1б)
- төртінші тест сұрағына жауап береді(1б)
- бесінші тест сұрағына жауап береді(1б)
- алтыншы тест сұрағына жауап береді(1б)
2 тапсырма
Сөйлемнің бірыңғай мүшелеріне осындай бет құрастырып көр.Жұмысыңның нәтижесін сыныптастарыңның алдында қорға және бағала.
Дескриптор
- сөйлемнің бірыңғай мүшелеріне тест тапсырмаларын құрастырады(1б)
- жұмысының нәтижесін сыныптастарының алдында қорғайды(1б)
-сыныптастарының жұмысын бағалайды(1б)
|
Құрастырылған тест тапсырмала
рын орындайды
Сөйлемнің бірыңғай мүшелеріне осындай бет құрастырады Жұмысының нәтижесін сыныптастарының алдында қорғайды және бағалайды
|
«Комментарий» арқылы
«Комментарий» арқылы
|
Таратпа
Маркер
А4 қағаз
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс
5 минут
|
«Үш сұрақ әдісі»
Бүгінгі сабақта не үйрендің?
Сен үшін не қиын болды?
Саған қандай тапсырма қызықты болды?
Үйге тапсырма
Ережелерді қайталау
|
Оқушы мұғалім берген сұрақтарға жауап береді
|
|
|