Педагогтің аты-жөні



Дата08.04.2024
өлшемі2.02 Mb.
#498033
93 сабақ


Педагогтің аты-жөні

Утебаева С.М. Алжанова С.С.

Күні:

24.01.2024 ж

Сынып: 3 «Б»

Қатысушылар саны:15

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Есептеу. Қорытындылау (математика)
Мәтіндегі иллюстрациялау (цифрлық сауаттылық)

Оқу мақсаты:

3.2.1.5 суреттерді мәтінге енгізіп, реттеу;
3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру;
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану.

Сабақтың мақсаты:

Мәтіндік редакторда суреттерді енгізіп, есептеудің тәсілдерін қолдану.

Сабақтың барысы:




Сабақтың кезең
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас - тыру кезеңі

5 мин


(Ұ)Атмосфералық ахуал
Театр ережесімен таныстыру. (Алдар көсе сөйлейді)

  1. Сәнді киін

  2. Мұқият тыңда

  3. Бір - біріңе кедергі жасама

Сәттілік достар


Сабақ мақсатын хабарлау, бағалау.

Оқушылар театр ережесін мұқият тыңдайды.

ҚБ: «Қошеметтер бұрқасыны»

Алдар көсенің видеосы

Сабақтың ортасы

33 мин



(Өж) (Plickers Cards) бағдарламасы
Бөлінгішті тап:
:4=3(1қалдық)
А)14
В)13
С)15
D) 16
:3=4(2қалдық)
А)14
В)13
С)15
D) 16
:5=3(3қалдық)
А)16
В)17
С)15
D) 18
(Ұ) «Сәйкестендір» тәсілі № 1 есеп, 30-бет (компьютерде суреттер мен мәтіндерді реттейді)



(Жж) «Атауын тап» ойыны
№ 2 есеп 30 беттегі дәптерде шешіп, компьютерде жауапқа сәйкес сюжетті суреттің атауын табады. («Серке мен Тоқты-80», «Қарлығаштың құйрығы неге айыр-320» )
Теңдеулерді шеш.
Х*3=1000-340
Х*3=960
Х=960:3
Х =320
320*3=1000-340
960=960

Х:40=36:18


Х:40=2
Х=40*2
Х =80
80:40=36:18
2=2
Шығармашылық сергіту:
«Шашу» салты № 3 есеп 30 бет (тақтамен жұмыс)



Қорытынды:
(Т) «Мәтіндік редакторлау» тәсілі Есепте. №6 31 -бет. Суреттің орналасуы жағдайларын анықтайды. (компьютерде орындайды)
41*2=82 639:3=213
33*3=99 23*3=69
248:2=124 82:2=41
96:6=16 428:2=214
51:3=17 69:23=3
36:3=12 18*3=54
120:6=20 90*9 =810
50*3=150

«Plickers Cards» бағдарламасы арқылы дұрыс жауапты тексереді, білімнің бағасын көреді.

Суреттерді мәтін арасына орналастырады, өрнектің мәнін табады, театр атауын сәйкестендіреді.


Дәптерде теңдеуді жұптаса отырып шешеді, компьютердегі теңдеудің шешуіне сәйкес мультфильм атауын табады.

Шашуды жинап, берілген тапсырманы тақтаға қатесіз орындайды, шашуын алады.

Компьютерде суреттердің реттелуін ауызша айтады




Дескриптор:

  • бірінші бөлінгішті табады – 1 ұ

  • екінші бөлінгішті табады – 1 ұ

  • үшінші бөлінгішті табады – 1 ұ



Дескриптор:

  • суретті мәтін арасына реттейді-1 ұ

-өрнектің мәнін табады – 1 ұ

  • театр атауын сәйкестендіреді – 1 ұ

Дескриптор:

  • теңдеулерді шешеді – 1 ұ

  • мәніне сәйкес атауын табады – 1 ұ



Дескриптор:

  • өрнекті оқиды – 1 ұ

  • өрнектің мәнін табады–1 ұ



Дескриптор:

  • есептің мәнін табады - 1 ұ

  • компьютерде суреттердің орналасуын айтады - 1 ұ


«Plickers Cards» бағдарлама
сы

Суреттер

Презентация №1

Суреттер


Кәмпиттер

Презентация №2


Сынып суреттері


Презентация №3





Сабақтың соңы
7 мин

Үй тапсырмасы:
№ 8 есеп 31 бет
Теңдеулерді шешу


Бағалау
11- 12 ұпай – 10б
10-9 ұпай – 7б
8-7 ұпай – 6б
Кері байланыс: «Plickers Cards» бағдарламасында
а) – қиналған тұстарым болды

в) – көмек керек


с) – сабақ түсінікті.



Үй тапсырмасын белгілеп алады
Бағалау шкаласын көрсету

«Plickers Cards» бағдарламасында өз таңдауын жасайды

Қошеметтеу
Жинақ бағаны шығару.

11- 12 ұпай – 10б-


10-9 ұпай – 7б-
8-7 ұпай – 6б -



Презентация №4
Белсенді тақта
«Plickers Cards» бағдарламасы




Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет