Сабақтың тақырыбы Болымды және болымсыз етістік Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата27.02.2023
өлшемі431.9 Kb.
#470106
түріСабақ
3кл 23-апта қазақ тілі (2)





Бөлім:

Атақты адамдар

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:

27.02.

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Болымды және болымсыз етістік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

  • 3.4.2.5 болымды және болымсыз етістіктердің айырмашылығын анықтау;

  • 3.2.4.1 Өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау ;


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: 5 болымды және болымсыз етістіктердің айырмашылығын анықтау; Көптеген оқушылар: болымды және болымсыз етістік жасай алады.
Кейбір оқушылар: анықтамаға сай тапсырмалар орындай алады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

8 мин


Жаңа білім
10 мин



Психологиялық дайындық.
Ойға толсын санамыз.
Бестік болсын бағамыз
Баласындай бір үйдің
Тату болсын арамыз
Топқа бөлу
І топ Абай ауылы
ІІ –топ Жамбыл ауылы
ІІІ-топ Ыбырай ауылы
Өткен тақырыпқа шолу
Миллион кім бұйырады ойыны арқылы.
Ой қозғау
« Мюнстерберг» әдістемесі
Көптеген әріптердің арасында тұтас сөздер бар. Сендердің міндетерін : тез оқып отырып, сол сөздердің астын сызуыңыз керек. Бүгінгі сабақтың тақырыбын табасындар.
Аашпгопивнрвнашыопккарталыггболымдысабақоыжәнегборпукесікрвнбасбалдақинакпотақболымсызтагыеоқушыоанмрыгавпыкуқызмваетістікоерапецуранлвг

-Ендеше бүгінгі сабақта етістіктің болымды және болымсыз түрімен танысамыз


Видео көрсету


Олай болса





Кітаппен жұмыс
33-жаттығу
Сергіту сәті

Топқа бөлінеді.


Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді.
Сұраққа жауап береді.
.
Топқа бірігеді.



Дескриптор:
Берілген мысалдардан етістіктің түрін анықтап, келесі түріне айналдырып жазады-2балл.
Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «баскетбол » әдісімен бағалау.
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.

Үйдің макеті

суреттер



Жаңа білім
10 мин

Бекіту
20 мин



(Ұ, Д) 33- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.дәптермен жұмыс болады.
«Спираль мәтіндер» әдісі
І топ Абай ауылы
Етістіктің болымсыз түрін тап


ІІ топ Жамбыл ауылы


Е тістіктің болымды түрін тап.

ІІІ топ Ыбырай ауылы


Етістіктерді анықта

Бүгінгі сабақты қорытындылау


ИЯ /ЖОҚ әдісі
1Болымсыз етістік- болымды етістікке –ма, -ме, -ба, -бе, -па, -пе жұрнақтары жалғану арқылы жасалады.
2Кім кімдер етістіктің сұрақтары
3Болымды етістік- қимыл іс-әрекеттің жүзеге асуын білдіреді.
4.Етістік заттың атын білдіреді .

Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы жазады.

.
Тапсырманы орындайды.





Дескриптор:
- Мәтіндерді оқып, салыстырады
.

Мәтіндегі етістіктерді түрлеріне ажыратады-




Дескриптор:


Спиральді мәтінмен жұмыстарын орындайды

.

.


Оқулық, дәптер

Оқулық, дәптер



Кері байланыс
5 мин

Кері байланысты «баскетбол » ойыны арқылы береді.
Оқу тапсырмасы: 34жаттығу.

Кері байланыс жасайды.
Тапсырманы жазып алады.

ҚБ қойылады.





Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет