Сабақтың тақырыбы Деректерді талдау Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата09.11.2023
өлшемі22.77 Kb.
#482729
түріСабақ
19.09.23


Бекітемін:


Мектеп директорының оқу ісі-жөніндегі орынбасары Д.Құбаханова


Бөлім

5.1 Ғылым әлемі

Педагогтың аты-жөні

Мәдиева Ақерке

Күні

19.09.2023

Сынып

5«б» Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Деректерді талдау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

5.1.5.1 қайталанған өлшеулер кезіндегі арифметикалық орташа шаманы есептейді және
тенденцияларын анықтау

Сабақтың мақсаты

Сабақ барысында оқушылардың топтық жұмысын ұйымдастыру
Теорияда алған білімдерін практикада қолдануға үйрету
Зертханалалық құралдармен жұмыс жасау дағдыларын одан ары дамытады

Сабақтың кезеңі

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
10 мин

  • Сынып ішіндегі тазалық пен сынып оқушыларының сабаққа қатысымын қадағалау

  • Ынтымақтастықты қалыптастыру

  • Сабақтың тақырыбы мен оқыту мақсаттарын таныстыру

  • Оқушылармен бірге күтілетін нәтижені анықтау

Үй тапсырмасын сұрау
Сабақ мақсатымен таныстыру
Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінемін.
Тақырып бойынша диалогқа қатысамын.
Сөздерді дұрыс байланыстырамын.



Оқушылар жақсы көңіл күйде болады
Үй тапсырмасын айтады

Қол шапалақ

Ғаламтор материалы

Көңілді әуен қосып қою.





Сабақтың ортасы
10 мин


15 мин

Эксперименттік тапсырмалар орындау
Қауіпсіздік ережелерімен таныстыру
Топқа бөлу
3 топқа бөлу
Оқушылар топтарда өлшеулермен айналысады, нәтижелерін кестелерге енгізеді.
1 топ-Топтың барлық қатысушыларының бойын өлшеу
2 топ – Топтың барлық қатысушылары үшін минутына жүрек соғысының жиілігін өлшеу
3 топ – Топтың барлық қатысушылары үшін минутына дем алу санын өлшеу.


Мәліметтер кестесі

Тәжірибе №

Өлшеудің атауы

Өлшеудің нәтижесі

1







2







3







4









Топ жұмысын келесі критерийлер бойынша өзара бағалау:

1. Топ мүшелері барлық өлшеулерді дұрыс өлшеді


2. Өлшеу мәліметтерін кестеге енгізді
3. Топтың барлық мүшелерінің қатысуы

Тапсырманы орындағаннан кейін әр топ зерттеу сұрағының жауабын бір-біріне айтады.


Өлшеулер аяқталғаннан кейін топтар нәтижелері туралы жариялайды және «Өлшем нәтижелері неге әр түрлі болады?» деген сұрақққа жауап береді.
Берілген тапсырмалар келесі дағдыларды дамытады: білімді қолдану және зерттеу.


Сабақты бекіту
Адеңгейі.
Осы құралдармен нені өлшеуге болады?
Вдеңгейі.
Өлшеу кестесіндегі мәліметтерді қолдана отырып, жазылып алынған мәндердің санына бөлінген барлық жазылып алынған мәндердің сомасы ретінде орташа арифметикалық өлшемді есептеңіз.
Сдеңгейі.
Өлшеу кестесіндегі мәліметтерді қолдана отырып қайта өлшеулер барысындағы тенденцияны түсіндіріңіз.
Бағалаукритерийі:

  • өлшеуіш құралдардың мағынасын білу;

  • аталған өлшеулердің орташа арифметикалық өлшемін есептеу;

  • қайта өлшеулер барысында тенденцияны түсіндіру және алынған мәліметтердің талдауын жасау.



«Сергіту сәті» Жұптық жұмыс
Оқушылар 10 рет секіру уақытын өлшеп, кезек-кезекпен бір аяқпен секіреді. Секіру уақытының орташа арифметикалық мәнін есептейді.



Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды


тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі

Оқушылар зерттеу сұрақтарына жауап береді






Кесте, сызғыш, секундомер
Ресурс

Интернет ақпараты


Тастағы жазба ескерткіштері (суреттер)


Кесте,сызғыш,интернет ақпараты
графикалық органайзер



Сабақтың соңы
5 мин



Үй жұмысы
Тақырыпты оқып келу
Кері байланыс «Бәрі сенің қолыңда» . бойыншы хабарлама
Бас бармақ - мен үшін маңызды және
қызықты болды.
Сұқ саусақ - осы сұрақ
бойынша мен
өзіме қажетті мәлімет алдым.
Ортаңғы саусақ - бұл маған қиынға
соқты...(маған ұнамады)...
Шылдырлы саусақ - менің психологиялық ортаны бағалауым.
Кішкене саусақ - мен үшін
Жеткіліксіз болды...



Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы


















Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет