Бөлім:
|
7-бөлім
Қазақстан қорықтары Ө.Тұрманжанов «Қарлығаш, Дәуіт, Жылан»
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Тоғысбаева М
|
Күні:
|
9.12.22ж
|
Сыныбы:6
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Еліміздегі қорықтар
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
6.2.6.1 - тірек сөздерге сүйеніп, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру;
6.5.1.5 - етістіктің шақтарының (нақ осы шақ) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда қолдану
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар үшін: етістіктің шақтарының (нақ осы шақ) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда қолданады;
Көпшілік оқушылар үшін: тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолданады, ойын әсерлі, мазмұнды жеткізе біледі;
Кейбір оқушылар үшін: сыни пікірді дәлелмен айта алады.
|
Сабақ кезеңі/
Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
7 мин.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
«Жүректен жүрекке» айдарына кезек берейік.
Оқушылар бір-бірлеріне жылы лебізін білдіреді.
Сыныпты топқа бөлу
Суреттер арқылы
1 топ «Ақсу-Жабағылы»
2 топ «Қорғалжың»
Үй тапсырмасын сұрау
“Спинер” әдісі арқылы сұрау
1. Астана қаласының бұрынғы атауы қандай?
2.Астана болып қашан белгіленді?
3. Астанасының символы не?
4. Бәйтерек ғимараты туралы мәлімет беру?
5. Хан Шатыр туралы мәлімет беру?
К.Б:Топта көшбасшы бағалайды.Бағалау парағымен жұмыс
Жартылай жауапқа 1 балл
Толық жауапқа 2 балл
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
ДК экраны
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Видео көрсету арқылы
жаңа тақырыпты ашу.
Жаңа сөздер
Қорық-заповедник
Құнды- ценный
Жер-земля
Алғашқы-первый
Қорғау-защитить
Аялау-беречь
Құрып кету-исчезновение«Қар кесек» әдісі
Қорық дегеніміз не?
Қорықтар не үшін керек?
Сергіту сәті
|
Жаңа сөздермен жұмыс жасайды.
Дәптерге жазады.
Сұрақтарға жауап береді
|
К.Б:Топта көшбасшы бағалайды.
Бағалау парағымен жұмыс
Жартылай жауапқа 1 балл
Толық жауапқа 2 балл
|
https://www.youtube.com/watch?v=ELMLuoykY48
Фонарик әдісі арқылы
«Түстер әлемі»
ойыны
|
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
23 мин.
|
№2-тапсырма.
Топтық жұмыс
Ақсу-Жабағылы қорығы мен Қорғалжың қорығы туралы мәлімет беру
|
Айтылым:
Сұрақтарға жауап беріп, жауабын дәлелдейді. Топтаса отырып, мәтін , сурет бойынша постер қорғайды.
|
Дескриптор: Жалпы – 2 балл.
- сұраққа жауап береді
-дәлелдейді
|
Оқулық, жұмыс дәптері
мәтіндер
Суреттер топтамасы
|
|
1-тапсырма. Жеке жұмыс
«Кім жылдам» әдісі
Берілген сөздерді өзара байланыстыра отырып,қорықтар туралы сөйлемдер құрап,жазыңдар.
|
Терісі, ақбөкен, аң-құс, жер, көл, қорықша, шөлейт, жойылу, құнды, қамыс
Дескриптор
Жалпы –2 балл.
- ойын жинақтайды;
- ойға қатысты сөздерді дұрыс қолданады;
- өз көзқарасын білдіреді,сөйлем құрап жазады.
Белсенді әдіс:«Еркін жазу» тәсілі
Қ.Б. Өзін-өзі бағалау. Бағалау парағымен жұмыс.
Оқушыларға кері байланыс ұсынамын.
|
Оқулық, жұмыс дәптері
Презентациялық слайдтар
Смайликтер
|
Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
7 мин.
|
Ақпараттарды мәтін бойынша сәйкестендіріңдер.
|
Ақпарат
|
Ақсу-жабағылы
|
Көкшетау
|
Қорғалжын
|
Ол-Орталық Азиядағы алғашқы қорық.
|
|
|
|
Су құстарының 300 түрі кездеседі.
|
|
|
|
Аймақтың 60 пайызын орманды алқап құрайды.
|
|
|
|
Дескриптор
-Берілген сұрақтарға жауап береді;
Белсенді әдіс: «Ойлан, тап»
К.Б:Топта көшбасшы бағалайды.Бағалау парағымен жұмыс
Жартылай жауапқа 1 балл
Толық жауапқа 2 балл
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.
«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.
|
|
|
Үйге тапсырма:
74 бет. 8 тапсырма
|
|
|