Сабақтың тақырыбы Есептік және реттік сан есім Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата19.05.2022
өлшемі89.36 Kb.
#457547
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар


Қысқа мерзімді жоспар

Қазақ тілі 12-сабақ



Бөлім:

Су - тіршілік көзі

Мұғалімнің аты-жөні

Сапарбаева М.М

Күні:

22.04.2022

Сынып: 3 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есептік және реттік сан есім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу 3.4.2.6 есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: сөйлемнен сан есімді табады, есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтай алады.
Көптеген оқушылар: сұрақтарға жауап беріп, сан есімдерді ажырата алады.
Кейбір оқушылар: сан есім түрлеріне мысалдар жаза алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

Ынтымақтастық атмосферасын құру
Балалар бүгін келіп отырған қонақтармен сәлемдесейік
Қонақ күту салтымыз
Оқып- біліп жатырмыз
Келген қонақ сіздерге
Сәлем бердік жалпымыз
Психологиялық дайындық
Балалар бәріміз бір-бірімізге алақанымызды созып жылы лебізімізді сыйлайық.
Бүгінгі күн терезеден
Бізге,міне, тұр қарап
Сондай жақсы көңіл-күймен
Басталады бұл сабақ
Өткен тақырыпқа шолу:
-Сөз таптарын атау.
-қазір біз қай сөз табын өтіп жатырмыз?
-сан есім нешеге бөлінеді?
-Есептік сан есімнің сұрақтары?
-Реттік сан есімнің сұрағы?
Суретпен жұмыс
Оқу материалын жариялау:
Сабақ мақсаты жария етіледі.
сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтау

  1. Жаттығу жасайды.

Өткен сабақты еске түсіру.


Бір-бір мысал келтіреді.


.

Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау.


Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.





суреттер


Жаңа білім



Дәптермен жұмыс болады.
47-жаттығу. Қолшатыр әдісі:
Өлеңді тыңдаңдар.
-Өлеңде не туралы айтылған?
-Жаңбыр жауғаннан кейін табиғатта қандай өзгерістер болады?
-Өлеңге байланысты қандай мақал- мәтел білесің?
-


Жұптық жұмыс
Өлең мазмұнын әңгімеге айналдырып жазыңдар.


Дәптермен жұмыс
48-жаттығу.
Төрт, бес, алты, жеті, он, жиырма, тоқсан, он сегіз, жиырма үш, елу алты, алпыс жеті


Топтық жұмыс
Әр топтан кез келген санды алып бір сөйлем құрайды


Сергіту сәтінде
Апта деген ағайдың
Жеті бірдей ұлы бар
Біріншісі дүйсенбі
Екіншісі сейсенбі
Үшіншісі сәрсенбі
Төртіншісі бейсенбі
Бесіншісі жұма
Алтыншысы сенбі
Жетіншісі жексенбі


Карусель әдісі
Семантикалық картаны толтыру.

Сөздер

-ыншы

-інші

Бір




+

Екі




+

Бес




+

Алты

+




Тоғыз

+




Он

+





Шығармашылық үзіліс
50-жаттығу.
Бос торкөзге тиісті әріптерді қойып, жасырынған сөзді табыңдар. Сол сөз неше әріптен тұрғанын айтыңдар.

Ж: Кемпірқосақ. 11 әріптен тұрады.


А- Н- Б-
Р- Ж- Ы-
Ң- Д-

























































Ж: жаңбырдан 9 әріптен тұрады




К- Н- Е-
І- Й-

































Ж: Кейін 5әріптен тұрады




Ы- Ш- А-
Д-








































Ж: Шығады 6әріптен тұрады


51-жаттығу.
Ойлан, тап.
Балықшылар қатар отыр,
Қармақтарын салып отыр.
Балықшы Әшімхан
Ұстады үш сазан.
Балықшы Сақтаған
Ұстады төрт табан.
Балықшы Құсайын
Ұстады қос жайын.
Өзеннен қанша балықты
Ағалар аулап алыпты?
Ж: 3+4+2=9

Тапсырманы орындайды.

Тапсырманы орындайды.


Топтық жұмыс

Дескриптор:_-өлеңнің_мазмұнын_айтады'>Жеке жұмыс

Дескриптор:
-өлеңнің мазмұнын айтады-
- жаңбыр жауғаннан кейін табиғатта болатын өзгерістер туралы әңгімелейді
-мақал- мәтел айтады.


Дескриптор:
- Өлең мазмұнын әңгімеге айналдырып жазады
Дескриптор:
-сандарды сөзбен жазады
-сан есімдерді ажыратады
Дескриптор:
-сан есімдерге қатыстырып сөйлем құрайды

Дескриптор:
Есептік сан есімге жұрнақ жалғау арқылы реттік сан есім жасайды.


Дескриптор:
-бос торкөзге тиісті әріптерді қойып, жасырынған сөздерді табады
- әр сөзде неше әріп барын айтады

-өлеңмен берілген есепті шешеді



Оқулық, дәптер
Оқулық, дәптер

Кері байланыс
5 мин

Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді.
Оқу тапсырмасы: 49-жаттығу.

Кері байланыс жасайды.
Тапсырманы жазып алады.

ҚБ қойылады.



Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет