Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т2
|
Бөлім: 7. Ғарышқа саяхат
|
Күні :
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Сынып: 4
|
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
|
Сабақтың тақырыбы: Ғарышкеме
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
4.2.1.1* берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану
4.3.1.1* мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу
|
Сабақтың мақсаты :
|
берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады,мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқиды
|
ЕБҚ үшін
|
берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады,мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқиды
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ертеңгілік шеңбер.
«Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту
«Сөзжұмбақшылар» сайысы
Үй тапсырмасын тексеру
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және
мақсатымен таныстыру.
|
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады.
Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін!
|
Қолпаштау
|
|
Сабақтың ортасы
|
1.Тыңда. Қайтала.
Сөздікпен таныстыру:
Жаңа сөздер:
Арнайы-специальный
Тар- тесный
Шақырым – километр
Оралу – возвратиться
Салмақ – вес
Жоғалту – потерять
Ғарышкеме – космический корабль
Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы:
2. Оқылым Айтылым.
1,2-тапсырма сұрақтарға жауап бер.
Балалар, қалай ойлайсыңдар, ғарышкеменің іші қандай? Онда не бар?
Ғарышкеме қандай жылдамдықпен
ұшады?
Ғарышкерлер неліктен қабырғаға байланған арнайы қапта ұйықтайды?
2. 3. Оқылым.Айтылым.
3-тапсырма. сөздердің түсіндірмесін қарсы бағаннан тап.
|
Тыңдалым,айтылым.
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады.
Оқылым.Айтылым.
1,2-тапсырма. Сұрақтарға жауап береді.
Мынау – ғарышкеме. Ол бір минутта 600-700 шақырым биікке көтеріледі. Ғарышкеме Жерге қайтып оралады,бірақ зымыран Жерге қайта оралмайды.
Ғарышкеменің сыртында адам өмір сүре алмайды. Ғарышкеменің ішінде де біраз қиындықтар бар. Ғарышкерлер
ауада қалқып жүреді. Ол жақта барлық зат салмақ жоғалтады. Ғарышкерлер арнайы қапта ұйықтайды. Ұйықтау
қабы қабырғаға байланып тұрады.
ЕББҚ оқушылар жұптасып тапсырманы орындайды
3-тапсырма. сөздердің түсіндірмесін қарсы бағаннан табады.
оралады
|
қашықтық өлшемі
|
шақырым
|
қайтып келеді
|
арнайы
|
өте кішкентай
|
салмақ жоғалтады
|
әдейі
|
тар
|
жеңілдейді
|
|
«Бас бармақ»
Дескриптор:
- мәтінді оқып, сұрақтарға толық жауап береді..
Дескриптор:
Ойланып, берілген сөздердің мағыналарын салыстырады.
|
Слайд
Слайд
Оқулық 54 бет
Слайд
Оқулық
55 бет
|
|
Сергіту сәті
|
|
|
3. Тыңдалым.Жазылым. Айтылым.
Үлгі: ауыр-жеңіл, алыс-жақын....
ә) сөйлемдерді оқы. сөздерге қосымша жалға.
1. Ғарышқа зымыран... ұштым. 2. Ғарышкерлер арнайы қап... ұйықтайды. 3. Ғарышкерлер ауа... қалқып жүреді.
4. Ғарышкеме 4000 шақырым... тез жетеді
Дескриптор:
1.берілген сөздердің антонимдерін табады
2 сөйлемдерге қажетті қосымшаны қосып жазады
|
|
Сабақтың соңы
|
Үйге: 11 бет Есте сақтайық
|
|
|
|
Рефлексия «Бас бармақ».
|
«Мен ........................................білемін», «Мен....................................түсінемін»,
«Мен ..........................жасай аламын».
|
|